Data modyfikacji:

Ranking środków na komary – najlepsze i najskuteczniejsze produkty

Komary to jedne z najbardziej znienawidzonych owadów, które przysparzają wiele problemów, szczególnie wiosną i latem. Ciągłe odganianie się od latających i gryzących komarów może skutecznie zniszczyć nastrój letniego wieczoru i zabrać radość z czasu spędzanego na świeżym powietrzu.
ranking środków na komary
Przełomowe produkty, które zapewniają dobrą ochronę przed tymi owadami, to specjalnie opracowane preparaty, które zawierają liczne substancje skutecznie odstraszające dokuczliwe owady. Środki na komary to bezpieczne substancje, które mogą być stosowane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Obecnie w sklepach znaleźć można wiele skutecznych środków na komary, które mogą się różnić wykorzystanymi substancjami, czasem działania oraz formą, w jakiej występują.

Dostępne na rynku preparaty na komary odstraszają owady i tym samym ochraniają skórę przed ukąszeniami. Wśród takich substancji znaleźć można takie, które oprócz komarów, odstraszają także inne owady, takie jak meszki, kleszcze i wiele innych.

Ranking środków na komary

  • Komary – jak rozpoznają ludzi?
  • Preparaty na komary – czy warto je stosować?
  • Preparaty na komary – jak działają?
  • Co stosować na komary w domu?
  • Preparaty na komary do stosowania na zewnątrz
  • Najlepsze środki na komary
  • Jak komary rozpoznają ludzi?

    Owady rozpoznają człowieka za pomocą swoich receptorów, które są wrażliwe na wysokie stężenie dwutlenku węgla, czyli produktu wymiany gazowej. Człowiek wydycha powietrze bogate w ten gaz, dlatego komary tak łatwo potrafią cię znaleźć.

    Czy warto stosować preparaty na komary?

    Komary to prawdziwa zmora, która prowadzi wzmożony atak szczególnie wieczorami. Atakujące człowieka komary mogą skutecznie zepsuć nastrój nawet najlepiej zapowiadającego się wieczoru, dlatego producenci preparatów wyszli naprzeciw potrzebom miłośników natury i stworzyli skuteczne preparaty, które odstraszają komary. Środki na komary są dostępne w różnej formie, a jej wybór zależy głównie od upodobań użytkownika. Preparaty na komary można znaleźć w formie sprayu, aerozolu, płynu, żelu, kremu, a także w formie plastrów.

    Niekończące się opędzanie od komarów oraz swędzące ślady po ugryzieniach to jedne z najczęściej wymienianych wad lata. Owady, takie jak komary, atakują szczególnie w tych miejscach, gdzie odczuwalna jest duża wilgotność. Dzięki temu przebywanie nad jeziorami czy w lasach bez zastosowania odpowiedniej ochrony może skutkować licznymi ukąszeniami, a czas tam spędzony będzie wypełniony ciągłym odganianiem gryzących owadów.

    Komary potrafią zlokalizować człowieka poprzez wyczuwanie ciepła ciała, potu czy wydychany przez niego dwutlenek węgla. W przypadku komarów za większość ukąszeń odpowiedzialne są samice tych owadów, które w momencie ukąszenia wprowadzają do organizmu człowieka niewielką ilość substancji, która zapobiega krzepnięciu krwi. Ukąszenie odznacza się na skórze poprzez swędzący i bolący ślad, który znika samoistnie po kilku dniach.

    Jak działają skuteczne środki na komary?

    Preparaty na komary to bardzo popularne środki, które wykazują dużą skuteczność. O ich działaniu może świadczyć fakt, że są obecnie uznawane za wakacyjny must have, który zapewnia doskonałą ochronę przed niechcianymi ukąszeniami. Preparaty na komary są bezpieczne w użyciu, ponieważ większość takich substancji zawiera w swoich składzie naturalne olejki i inne substancje.

    Takie preparaty odstraszają owady najczęściej poprzez wykorzystanie zapachu, który jest dla komarów wyjątkowo drażliwy. Wyjątkowo skuteczne preparaty na komary mają w swoim składzie DEET, czyli składnik uznawany za jeden z najskuteczniejszych w walce z uciążliwymi owadami. Skład takich preparatów, który w większości opiera się na naturalnych substancjach, często dodatkowo nawilża skórę.

    Czas działania substancji na komary zawsze określony jest przez producenta produktu, ale zazwyczaj można liczyć na kilkugodzinną ochronę przed ukąszeniami. Warto pamiętać, że w przypadku nadmiernego pocenia lub po kąpieli należy uzupełnić produkt, aplikując dodatkową warstwę.

    Co na komary w domu?

    • elektrofumigator przeciw komarom,
    • moskitiera na komary,
    • rośliny odstraszające komary,
    • olejki eteryczne odstraszające komary.

    Co na komary na zewnątrz?

    • oprysk na komary,
    • żele, emulsje i spray na komary,
    • pułapki na komary,
    • kadzidła na komary,
    • świece na komary,
    • naklejki przeciw komarom,
    • rośliny odstraszające komary.

    Co na komary? Co działa? Ranking środków na komary

    • Emulsje, spraye i żele na komary
    Mogą to być emulsje, żele, spraye czy też płyny na komary. Należy je stosować bezpośrednio na skórę. Te najbardziej skuteczne zawierają zazwyczaj DEET, substancję, która dobrze odstrasza też kleszcze i meszki. Musisz jednak wiedzieć, że nie wszystkie produkty z tą substancją są bezpieczne dla dzieci. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania.

    Wypróbuj produkty marki MUGGA, to niekwestionowany lider wśród preparatów odstraszających komary i pajęczaki.
    • Oprysk na komary
    Spryskaj rośliny w ogrodzie i całe wyposażenie ogrodu. Zapoznaj się wcześniej z ulotką dołączoną do opakowania. Poszukaj informacji dotyczących bezpieczeństwa produktu. Dobre recenzje otrzymał producent ONE SHOT, który produkuje preparaty odstraszające nie tylko komary, ale też kleszcze.
    • Elektrofumigator na komary
    Produkt jest przeznaczony do stosowania w domu. Działa już po 30 minutach od podłączenia go do prądu i to nawet przy otwartych oknach i zapalonych światłach. Chroni zarówno przed komarami, które już znajdują się w pokoju, ale także odstrasza komary, które dopiero chcą wlecieć do domu. Co więcej, jest bezpieczny dla zwierząt i dzieci oraz nie wydaje żadnych dźwięków podczas swojej pracy.

    Zwróć szczególną uwagę na produkty marki BROS, które wyróżniają się nie tylko wysoką skutecznością. Są też ekonomiczne, bezpieczne w stosowaniu, łatwe w obsłudze i po prostu warte swojej ceny.
    Produkt jest dostępny z płynem lub wkładkami odstraszającym komary. Nie musisz kupować nowego urządzenia, gdy płyn czy wkładki się skończą. Możesz kupić same nowe wkłady.
    • Pułapki na komary
    Urządzenia wykorzystują promieniowanie UV do wabienia owadów. Ich temperatura po włączeniu wynosi około 37 °C, co dodatkowo przyciąga komary. Pasożyty są zasysane do środka pułapki i nie są już w stanie się z niej wydostać. Pułka na komary działa cicho i jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.
    • Kadzidła na komary
    Specjalne kadzidła odstraszające komary wystarczy zapalić na tarasie, na którym chcesz spędzić spokojny wieczór ze znajomymi. Wbrew pozorom, kadzidła wykazują dużą skuteczność.
    • Świece na komary
    Świece odstraszające komary nie tylko zmniejszą ilość komarów krążących nad twoim stołem, ale też dodatkowo ozdobią twój taras.
    • Naklejki przeciw komarom
    Są nasączone olejkami odstraszającymi owady. Są dostępne w różnych kształtach, wzorach i kolorach, dlatego są polecane przede wszystkim dla dzieci. Produkt działa zazwyczaj około 2-4 godziny, ale musisz wiedzieć, że naklejki nie zapewniają całkowitej ochrony. Warto je stosować jako dodatkowy element profilaktyki przeciwko komarom. Wypróbuj naklejki marki BROS.
    • Moskitiera na komary
    Może to być moskitiera jednorazowa, którą możesz szybko i łatwo zamontować wiosną, a następnie ściągnąć jesienią lub taka, którą montuje się w oknie na stałe.
    • Olejki na komary
    Niektóre olejki eteryczne, m.in. olejek lawendowy, dobrze odstraszają komary. Wystarczy, że posmarujesz nimi framugi okien, ubranie lub skórę. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić z ich ilością. 1-2 krople olejku na skórę w zupełności wystarczą.
    • Grill na komary
    Dym, który powstaje podczas grillowania jest szkodliwy nie tylko dla ludzi i zwierząt, ale także dla owadów. Nie jest to najlepszy sposób na odstraszenie komarów, szczególnie jeśli nie wiesz, jak zdrowo grillować.
    • Rośliny odstraszające komary
    Czy wiesz, że komary nie lubią zapachu bazylii, lawendy, pelargonii, mięty pieprzowej i kocimiętki? Zasadź je w swoim ogródku lub postaw doniczki z tymi roślinami na parapecie.
    Autorka: Natalia Ciszewska