Data publikacji:

Nocne zwiedzanie Zamku Książ

Już w tę sobotę, 24 października, odbędzie się kolejna edycja cyklicznej imprezy na Zamku Książ. Spieszymy więc do Was z zachętą nocnego zwiedzania zabytku. Zobaczcie, dlaczego warto wybrać się w ten weekend do Wałbrzycha.

W najbliższą sobotę o 21:00 rozpocznie się nocne zwiedzanie Zamku Książ. W ten jeden wieczór wałbrzyski kompleks odkryje przed swoimi odważnymi gości wszystkie tajemnice.

Co w planie?

Poza standardową trasą zwiedza się m.in. kuchnię Hochbergów na piątym piętrze czy piwnice zamkowe. Nie lada gratką jest wstęp do miejsc i zakamarków, które na co dzień są niedostępne dla turystów. Tunele, wąskie wiodące daleko schody, krużganki czy tarasy otworzą przed nami swoje podwoje. Przyda się więc wygodne obuwie i cieplejsze strój. Przez 90 minut będzie trwała niezwykła przygoda, w której odnajdą się zwłaszcza miłośnicy horrorów i opowieści z dreszczykiem.

Źródło: ksiaz.walbrzych.pl

Tylko dla dorosłych

Wszystkie atrakcje są jednak zarezerwowane nie tylko dla turystów o mocnych nerwach. Osoby, które nie skończyły 18. roku życia, mogą wziąć udział w imprezie pod opieką pełnoletnich towarzyszy. Organizatorzy przewidują bowiem prawdziwy festiwal grozy. Nocne zwiedzanie jest wzbogacone o odpowiednią scenerię. Z oddali słychać będzie dziwne odgłosy, po korytarzach będą przechadzać się nocne mary, a zza rogu wyglądać upiory. Z każdą tajemniczą postacią wiąże się z reguły jakaś legenda. Bilet wstępu kosztuje 50 zł. Więcej informacji oraz regulamin imprezy znajdują się na stronie internetowej zamku: ksiaz.walbrzych.pl.

*Kolejna okazja do nocnego zwiedzania zamku będzie na Halloween.

Wszystkie niezbędne akcesoria i gadżety turystyczne znajdziecie TUTAJ.

Autor: Bogumiła Kurzeja