Dlaczego warto sięgnąć po dobre książki motywacyjne?
Książki motywacyjne nie mają dobrej prasy. Wielu osobom kojarzą się z oderwanymi od rzeczywistości poradami, naiwnym moralizatorstwem i chwytliwymi hasłami, które właściwie nic nie mówią. Tego rodzaju tytułów jest sporo, więc nie trudno trafić na kiepską książkę.
Tymczasem najlepsze książki motywacyjne nie dają łatwych odpowiedzi. Podchodzą do rozwoju osobistego naukowo, wskazując rzeczywiste ścieżki samodoskonalenia i motywowania do pracy. Część z nich to biografie znanych ludzi, inne analizują psychologię człowieka, a w kolejnych znajdziesz praktyczne zadania do wykonania.
Dlaczego jednak warto czytać książki motywacyjne? Przede wszystkim po to, by poprawić jakość własnego życia. Choć większość z nich skupia się na sukcesie czy bogactwie, główną rolą dobrych książek motywacyjnych jest poprawa pewności siebie, odczuwania szczęścia oraz minimalizowanie złych myśli.
Nie ważne, czy motywujesz się do rozwoju własnej firmy, zrzucenia kilku kilogramów czy do otwarcia na innych ludzi – poniższe książki motywacyjne ci w tym pomogą.
Książki motywacyjne, które warto przeczytać – ranking
- „Steve Jobs”, Walter Isaacson
- „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”, Nick Vujicic
- “Siła nawyku” – Charles Duhnigg
- “Winning znaczy zwyciężać” – Jack Welch i Suzy Welch
- „Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania” – Brian Tracy
- „Upór” – Angela Duckworth
- “Gadu-Gadu. Jak swobodnie rozmawiać z każdym i w każdej sytuacji” – Mark Rhodes
- „Potęga teraźniejszości” – Eckhart Tolle
- „Jak mniej myśleć. Poradnik dla analizujących bez końca” – Christel Petitcolin
- „Unf*ck yourself. Napraw się!” – John Gary Bishop
Steve Jobs to człowiek-ikona. Jego inspirująca biografia, powstała przy współpracy z nim, jest dziś drogowskazem dla wielu początkujących przedsiębiorców. Książka pokazuje drogę Jobsa do wielkiego sukcesu, jaki osiągnął wraz z firmą Apple.
Autor przygląda się perfekcjonizmowi, wizjonerstwu i zapałowi Jobsa, ale nie unika też ciemnych stron sukcesu. Motywacja to nie tylko zachęta do działania, ale również przestroga.