Data publikacji:

Alek Rogoziński – książki. Kolejność czytania książek 

Jaka jest kolejność czytania książek Alka Rogozińskiego? Ten pisarz powieści kryminalnych zadebiutował w marcu 2015 roku, a w 2020 roku postanowił poświęcić się całkowicie tworzeniu kryminałów. Na swoim koncie ma już całkiem spore „stadko” książek, które cieszą się powodzeniem wśród polskich czytelników. Jedna z jego książek doczekała się nawet przekładu na język angielski. Alek Rogoziński – książki – dowiedz się, czy kolejność ich czytania ma znaczenie, czy też nie trzeba troszczyć się o to, po którą pierwszą, a po którą kolejną sięgniesz z półki twojej domowej biblioteczki. 
alex rogoziński książki

Alek Rogoziński – książki. Dlaczego tak wielu je uwielbia? 

W twórczości Rogozińskiego nie ma mowy o nudzie ani o monotonii. Napięcie trzyma czytelnika w niepewności aż do ostatniej chwili. Autor wypracował doskonały kunszt literacki – świetnie łączy wątki kryminalne z elementami komediowymi, co zaciekawia czytelnika pomysłowością. Jednocześnie pozwala utrzymać przyjemne tempo czytania plus stanowi o rozmaitości, jakie książki Alka Rogozińskiego przynoszą swoim fanom. Z tego właśnie względu literatura tego autora jest wybierana nie tylko przez zagorzałych miłośników krwistej odmiany kryminałów, ale jest również chętnie czytana przez tych, którzy wolą nieco lżejsze opowieści, bo z nutką uśmiechu. Fani Rogozińskiego czytają jego książki z zapałem, z napięciem, ale i z uśmiechem. 

Alek Rogoziński – książki. Kolejność czytania książek

Jeśli chcesz zachować ciągłość informacji o zdarzeniach i losach bohaterów, czytaj książki Rogozińskiego w kolejności takiej, jak się ukazywały na rynku wydawniczym. Poniżej wskazujemy kolejność zalecaną. Jednak jeśli któraś z książek wpadnie ci w rękę nie w kolejności, to myślimy, że i tak błyskawicznie zaczniesz ją czytać, bo kryminały tego autora po prostu nie mogą czekać na półce na jakąś specjalną okazję, a same aż „proszą się” o wczytanie ich w trybie natychmiastowym. 

Alek Rogoziński – kolejność czytania książek pod względem chronologii

Podajemy, jak czytać książki Rogozińskiego, biorąc pod uwagę ich chronologię. Piszemy też kilka słów o każdej z nich:
Książki w cyklu „Róża Krull na tropie”:
Tom 1 – „Do trzech razy śmierć”. Premiera 1.02.2017 roku. Autorka powieści kryminalnych , Róża Krull, jest zaproszona na zjazd pisarzy w dworku pod Krakowem. Pierwszego dnia jej koleżanka zostaje tam otruta. Pisarka rozpoczyna prywatne śledztwo. Czy jej dochodzenie wspomagane przez pięć innych osób, okaże się skuteczniejsze niż działania policji?
Tom 2 – „Lustereczko, powiedz przecie”. Premiera 27.09.2017 roku. Róża Krull jest świadkiem samobójstwa jednego z uczestników konkursu Mister Polonia. Zaintrygowana, rozpoczyna śledztwo. Okazuje się, że w tym niewielkim środowisku nie brak psychopatów, gotowych na wszystko, by tylko zdobyć tytuł Najprzystojniejszego Polaka Roku. W rozwiązaniu zagadki kryminalnej pomaga też Mister Polski –Rafał Maślak.
Tom 3 – „Kto zabił Kopciuszka?”. Premiera 14.03.2018 roku. Kopciuszek na balu charytatywnym był jeden. A miał wokół siebie dziesięć osób, które mogły ją zabić. Róża Krull ponownie rozpoczyna prywatne dochodzenie. Tym razem wśród podejrzanych jest słynny bloger Mario. 
Tom 4 – „Miasteczko morderców” (Alek Rogoziński – książki – kolejność). Premiera 24.02.2021 roku. Autorka powieści kryminalnych Róża Krull próbuje rozwiązać zagadkę morderstwa burmistrza w małym miasteczku na Podlasiu. Podejmuje się tego na prośbę swojej gosposi i dlatego, że obie panie nie wierzą, że zabójcą był niedoszły zięć burmistrza (choć wygląda na to, że przyłapano go na gorącym uczynku). W mieścinie zdarza się kolejne morderstwo. Główna bohaterka jest pewna, że śledztwo policji nie obrało trafnego celu i podąża złą drogą. Albo inaczej: mija się z prawdą. Czy Róża zdoła odkryć, kto jest zabójcą tych dwóch osób, zanim mordercze ręce dosięgną także ją?
Tom 5 – „Złap mnie, jeśli umiesz”. Premiera 19.05.2021 roku. Kustosz lokalnego podlaskiego muzeum znaleziony martwy w opuszczonym, zabytkowym dworku, który okoliczni postrzegają jako miejsce nawiedzone. Policja uznaje, że śmierć młodego mężczyzny była przypadkowa. Jednak jego narzeczona dostaje anonimowe wiadomości e-mail. A w miasteczku niespodziewanie zjawiają się dawno niespotykani w tych okolicach właściciele dworku. Do akcji, prosto z urlopu, wkracza Róża Krull. Co wspólnego z tajemnicą nawiedzonego dworku ma urocza świnka o imieniu Dolores? Czy śmierć kustosza to przypadek, czy jednak morderstwo? 
Tom 6 – „Czerwono mi”. Premiera 11.08.2021 roku. Opolski amfiteatr zmienia się w scenę zbrodni już podczas prób. Następnie ofiarami zamachów stają się kolejni artyści, którzy biorą udział w tym festiwalu i konkursie o nagrodę Grand Prix. Każdy twórca zastanawia się: „czy teraz kolej na mnie?”. Dlaczego ofiarami stają się artyści, którzy mają w repertuarze piosenkę „Zielono mi”?

Alek Rogoziński – książki przynoszą mu zasłużone nagrody 

Twórczość autora została doceniona już za debiutem pierwszej powieści Rogozińskiego. „Ukochany z piekła rodem” zajęła pierwsze miejsc na liście bestsellerów kryminalnych salonów sprzedaży stacjonarnej i internetowej Empik.
Kolejne dwie książki Rogozieńskiego - „Jak Cię zabić, kochanie?" oraz „Do trzech razy śmierć” - otrzymały nominacje w prestiżowym plebiscycie cenionego przez użytkowników portalu Lubimy Czytać.
Przez 3 lata z rzędu, rozpoczynając od 2017 roku, powieści Alka Rogozińskiego zdobywały pierwsze miejsca w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. 
Zdjęcie: Envato Elements
Ewa Doniec
Ewa Doniec

Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.