Data publikacji:

Kryminały Simona Becketta. Książki warte przeczytania

Mistrz słowa pisanego, okrzyknięty jednym z najlepszych twórców kryminałów – Simon Beckett. Książki tego autora osiągają szczyty popularności. Co więcej, sprzedały się one już w milionach egzemplarzy. Zobacz, które powieści tego pisarza będą idealne na weekendowe popołudnie.
simon beckett ksiazki

Simon Beckett – książki kryminalne

Brytyjczyk znany jest bardzo dobrze z pisania powieści kryminalnych, jednak nie wszyscy wiedzą, że karierę zaczynał jako dziennikarz. Publikował w tak znanych czasopismach, jak The Daily Telegraph, The Times, The Independent on Sunday czy The Observer. Natomiast rozpoznawalność zapewniły mu powieści z gatunku thrillerów medycznych, w których głównym bohaterem jest doktor David Hunter.
Simon Beckett to zdobywca wielu prestiżowych nagród z dziedziny pisarstwa. Otrzymał między innymi Złoty Sztylet – brytyjską nagrodę literacką przyznawaną za najlepszą powieść kryminalną – za książkę „Chemia śmierci”. Ogromną nobilitacją dla Simona Becketta jest to, iż został wielokrotnie nominowany do Złotego Sztyletu. The Sunday Express określił go mianem „jednego z najlepszych brytyjskich pisarzy”, ponadto w 2009 roku Simon Beckett został uznany za najlepiej sprzedającego się brytyjskiego autora na terenie Europy.
Chcesz się zapoznać z twórczością Simona Becketta? Zobacz popularne książki autora. Brytyjczyk udowadnia, że nie tylko skandynawskie kryminały potrafią trzymać w napięciu.

Chemia Śmierci

"Chemia śmierci" to pierwszy tom serii o doktorze Davidzie Hunterze, antropologu sądowym. Po tragicznej śmierci żony i córki, Hunter porzuca pracę i zamieszkuje w małej miejscowości. Nagłe odkrycie zwłok kobiety i kolejne morderstwa zmuszają go do powrotu do śledztwa. Musi odczytać mrożące krew wskazówki, aby znaleźć bezwzględnego zabójcę. Książka oferuje emocjonującą fabułę i eksploruje wewnętrzne przeżycia bohatera w obliczu tragedii.

Zapisane w kościach

„Zapisane w kościach” Simona Becketa to druga książka z cyklu przygód doktora Davida Huntera, która została wydana w 2007 roku przez wydawnictwo Amber. Fabuła powieści toczy się półtora roku po wydarzeniach z „Chemii śmierci”. Mrok, tajemnica i groza to elementy cechujące powieści, które tworzy Simon Beckett. Książki tego autora cały czas trzymają w napięciu.
W „Zapisane w kościach” dowiadujemy się, że główny bohater wyjechał z Manham i wraz z Jenny zamieszkał w Londynie. Ich sielanka nie trwa jednak długo, gdyż David Hunter musi ruszać na wyspę archipelagu Hebrydów Zewnętrznych, gdzie doszło do brutalnego morderstwa. Ze względu na sztorm wyspa o nazwie Runa zostaje odcięta od świata, a więc i także doktor David Hunter.

Szepty zmarłych

Książka "Szepty zmarłych" autorstwa Simona Becketta to trzecia część serii z głównym bohaterem, Davidem Hunterem. David jest cenionym londyńskim antropologiem sądowym, który specjalizuje się w badaniu szczątków ludzkich w celu ustalenia tożsamości i okoliczności śmierci. Po nieudanym śledztwie, w którym był bliski śmierci, postanawia wrócić do miejsca, gdzie kiedyś się uczył - Ośrodka Badań Antropologicznych, znanego jako Trupia Farma.
Na Trupiej Farmie David liczy na to, że odzyska spokój i pewność siebie pod opieką swojego mentora i przyjaciela, Toma Liebermana. Jednak spokój nie trwa długo, gdyż wkrótce zostaje wciągnięty w śledztwo dotyczące bestialskiego morderstwa. David, z pomocą Toma, rozpoczyna dochodzenie, próbując odkryć tożsamość mordercy i motyw jego czynu.
W miarę jak śledztwo się rozwija, sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna dla Davida. Prześladujący go morderca zamienia się w jego pogonię, a David musi walczyć o przetrwanie. Sytuacja nabiera tempa, gdyż David, który dotychczas był tropicielem, teraz sam staje się tropiony przez niebezpiecznego przeciwnika.
"Szepty zmarłych" to thriller kryminalny, który łączy w sobie elementy antropologii sądowej, psychologii kryminalnej i zagadki. Simon Beckett w swojej powieści buduje atmosferę grozy i napięcia, umiejętnie przedstawiając detektywistyczną walkę Davida Huntera z nieznanym mordercą. Książka porusza również temat wewnętrznej walki bohatera, który musi zmierzyć się nie tylko z zewnętrznym zagrożeniem, ale także ze swoimi własnymi lękami i wątpliwościami.

Wołanie grobu

Dużą popularnością cieszy się także czwarty tom przygód doktora Davida Huntera, „Wołanie grobu” Simona Becketta. Książka miała swoją premierę w 2011 roku. Tym razem powieść podzielona jest na dwie części.
Pierwsza z nich opisuje wydarzenia sprzed ośmiu lat, gdy bohater wiedzie szczęśliwe życie ze swoją żoną oraz maleńką córką. W tym czasie jest on konsultantem policji w sprawie morderstw na młodych kobietach, które popełnił Jerome Monk. Niedługo po osadzeniu skazanego w więzieniu w wypadku samochodowym ginie rodzina Huntera.
Druga część powieści opisuje natomiast historię, która wydarzyła się po ośmiu latach od tragicznego zdarzenia. Wtedy właśnie Jerome Monk ucieka, a David Hunter, pogrążony w osobistej tragedii, zostaje wezwany, aby pomóc odszukać mordercę.

Niespokojni zmarli

"Niespokojni zmarli" to powieść kryminalna napisana przez Simona Becketta. Książka ta jest piątą częścią serii o postaci śledczego Davida Huntera. Fabuła skupia się na rozwiązaniu tajemnicy związanej z makabryczną śmiercią.
Morderca pozostawia na miejscach zbrodni charakterystyczne znaki, które wskazują na niezwykłe i makabryczne praktyki. David Hunter musi użyć swoich umiejętności, by odkryć tożsamość mordercy oraz zrozumieć, co napędza go do popełniania tych okrutnych czynów.
Jednak nie tylko śledztwo stanowi element fabuły. Książka ukazuje również wewnętrzne konflikty głównego bohatera, który musi zmierzyć się z własnymi demonami i przeszłością. Czy uda mu się złapać mordercę?
"Niespokojni zmarli" to wciągająca powieść kryminalna, w której Simon Beckett umiejętnie łączy elementy zagadki kryminalnej, psychologiczne napięcie oraz badania antropologiczne. Czytelnicy mogą spodziewać się intrygującej fabuły, nieprzewidywalnych zwrotów akcji i fascynującego świata śledztwa kryminalnego.

Zapach śmierci

„Zapach śmierci” to najnowsza powieść, którą stworzył Simon Beckett. Książki jego autorstwa bezustannie trzymają w napięciu i tak jest w tym przypadku. Jest to już szósta część bestsellerowej historii doktora Davida Huntera. Tym razem antropolog sądowy pomaga rozwikłać sprawę zmumifikowanej kobiety, której ciało zostało znalezione w szpitalu Świętego Judy. Dość szybko okazuje się, że to nie jedyne morderstwo, do którego doszło w opustoszałym budynku.

Simon Beckett: popularne książki

Styl oraz język, jakim operuje brytyjski pisarz, stoją na bardzo wysokim poziomie. Sama fabuła zaś wszystkich jego powieści jest wielowymiarowa oraz przedstawia intrygujące obrazy psychologiczne głównego bohatera, jak i sprawców zbrodni. Nic więc dziwnego, że Simon Beckett to jeden z najpopularniejszych twórców XXI wieku.

Inne ksiażki Simona Becketta

Zagubiony

Zagubiony" to pierwszy tom nowej serii autorstwa Simona Becketta. Główny bohater, sierżant Jonah Colley, otrzymuje tajemnicze wezwanie od dawno niewidzianego przyjaciela, Gavina. Dziesięć lat wcześniej Jonah stracił syna i jego życie legło w gruzach. Teraz zostaje zaproszony na Nabrzeże Rzeźników, gdzie rozgrywa się ciemny thriller z mrocznym magazynem, tajemniczymi zniknięciami i zapachem krwi.
"Zagubiony" to wielki powrót Simona Becketta. Autor światowego bestsellera, serii thrillerów kryminalnych z Davidem Hunterem, przedstawia nową serię, która zapowiada równie wciągającą fabułę. Książka jest pełna napięcia i zagmatwanej opowieści, a sam Beckett uważany jest za jednego z najlepszych autorów kryminałów.

Zimne Ognie

"Zimne ognie" to thriller psychologiczny autorstwa Simona Becketta, który opowiada historię Kate, samotnej londyńskiej singielki. Po rozstaniu z partnerem, Kate poznaje przystojnego mężczyznę, z którym zaczyna się coraz lepiej rozumieć. Gdy dowiaduje się, że jest w ciąży, mężczyzna nagle znika. Kate wyrusza na poszukiwanie prawdy, odkrywając tajemnice związane z jego zaginięciem i odkrywając więcej o samej sobie.

Rany kamieni

"Rany kamieni" to literacki thriller psychologiczny autorstwa Simona Becketta. Powieść opowiada historię nieznanego narratora, który ucieka przez pola we Francji, otoczony tajemnicą i strachem. Czytelnik jest zmuszony zadawać pytania o tożsamość narratora i motywy jego ucieczki. Akcja rozgrywa się w upale i ciszy, a narrator ostatecznie trafia na opuszczoną farmę, gdzie spotyka tajemniczą kobietę. Powieść eksploruje zagadkę i napięcie, a bohaterowie, choć prawdziwi w swoich słabościach, tworzą mroczną atmosferę.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Klaudia Skoczek