Data publikacji:

Puchar Świata w biegach narciarskich - co warto wiedzieć?

Autor: Kasia

Sezon biegów narciarskich trwa w pełni. Ci, którzy chcieliby jeszcze dołączyć do aktywnego kibicowania mogą zrobić to właśnie teraz, gdyż zawody skończą się dopiero 12 marca 2016. Z pewnością przyda nam się kilka niezbędnych informacji. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Biegi narciarskie nie cieszą się, co prawda tak dużym zainteresowaniem jak skoki, jednak wciąż niemała grupa kibiców co roku wyczekuje kolejnego sezonu. Zwłaszcza, kiedy Justyna Kowalczyk zaczęła osiągnąć znaczące sukcesy i aż czterokrotnie wygrała Kryształową Kulę. W tym roku nasza zawodniczka nie ma tak dobrej passy, ale emocji nie brakuje!

Źródło: fis-ski.com

Kilka słów o biegach narciarskich

Biegi narciarskie, jak sama nazwa wskazuje, polegają na przebiegnięciu wyznaczonych dystansów w odpowiednim tempie, m.in. sprint stylem klasycznym, 10 km stylem dowolnym czy sztafeta 4x5 km. Klasyfikacje dzielą się na 3 etapy: Ruka Triple, Tour de Ski oraz Ski Tour Kanada. W zawodach biorą udział kobiety i mężczyźni, jednak w oddzielnych klasyfikacjach. W tym roku konkurs o Puchar Świata w biegach narciarskich rozpoczął się 27 listopada w fińskim Kuusamo, a zakończy się 12 marca w kanadyjskim Canmore podczas cyklu Ski Tour Kanada 2016. Na chwilę obecną w klasyfikacji mężczyzn najlepszy Polak to Maciej Staręga, który zajmuje 42. pozycję, a wśród Polek – Justyna Kowalczyk, w tej chwili na miejscu 20.

Najbliższe zawody odbędą się 19 i 20 grudnia:

  • 19 grudnia 2015 Toblach (Włochy) - kobiety, mężczyźni sprint techniką dowolną
  • 20 grudnia 2015 Toblach (Włochy) - kobiety 10 km techniką klasyczną; mężczyźni 15 km techniką klasyczną
  • Kibicowanie w domu

    Niestety żadne z zawodów nie odbywają się w Polsce, a nie każdy będzie mógł uczestniczyć w konkursie w Niemczech lub Norwegii. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zorganizować spotkanie towarzyskie we własnym domu. Zaprośmy przyjaciół, przygotujmy przekąski oraz piwo lub drinki i gotowe! Wspólne kibicowanie to wspaniały sposób na spędzenie czasu z bliskimi. Transmisję z Pucharu Świata w biegach narciarskich zapewnia telewizja publiczna. Zawody są transmitowane na kanale TVP 2 i w internecie na stronie sport.tvp.pl.

    Szeroki wybór słonych przekąsek znajdziesz TUTAJ.