Data modyfikacji:

Fajne książki do czytania - jakie fajne książki do czytania wybrać?


Interesują cię fajne książki do czytania na długie jesienne i zimowe wieczory? Jeśli twoja odpowiedź jest twierdząca, zapraszamy cię do sprawdzenia naszych propozycji na ciekawe książki do przeczytania.
kobieta

Fajne książki do czytania na długie wieczory


Uwielbiasz książki i możesz „pochłaniać” je godzinami? A może nie przepadasz za czytaniem książek bądź nie masz na to czasu? Nic straconego! Stworzyliśmy dla ciebie listę fajnych powieści, które warto przeczytać w długie jesienne i zimowe wieczory. Z pewnością dzięki nim spędzisz wspaniale czas i poznasz ciekawe tytuły z polskiej, jak i światowej literatury.

Fajne książki do czytania

„Ekstaza. Lata 90. Początek”, Anna Gacek


Z czym kojarzą ci się lata 90.? Z muzyką, filmami, a może ze specyficzną modą lub intrygującymi idolami? Jeśli chcesz wrócić pamięcią do tych czasów bądź jeśli chcesz je dopiero poznać - ta pozycja będzie dla ciebie idealna. Książka Anny Gacek to opowieść o tym, czym żyła popkultura przed nową erą: Madonną, Aerosmith, Nirvaną, Bono, MTV Unplugged i Beavis i Butt-head… Książka opowiada o popkulturze z szerszej perspektywy, poruszając także kwestie historyczne, społeczne, gospodarcze czy polityczne. Jest więc konieczną lekturą, jeśli chcemy zrozumieć lata 90. i młode pokolenia ludzi, które znalazły się w pułapkach sławy i w bezlitosnym świecie mediów.

Co ważne, lat dziewięćdziesiątych nie można opisać w jednej książce. Powyższa pozycja to dopiero początek przygody z historią!

Liczba stron: 350
Czas czytania: ok. 6 godzin

„Sapiens. Od zwierząt do bogów”, Yuval Noah Harari


Jeśli chcesz poznać historię człowieka, poczynając od ukrywania się w jaskiniach, a kończąc na wyprawach kosmicznych - koniecznie przeczytaj książę stworzoną przez Yuvala Noah Harari. Łączy on biologiczne ujęcie z historyczną oraz kulturową perspektywą, dając doskonały obraz homo sapiens. Powyższa pozycja to jeden z największych światowych bestsellerów ostatnich lat.

Liczba stron: 544
Czas czytania: ok. 9 godzin

Ciekawe książki do czytania dla dorosłych

„Pięćdziesiąt twarzy Greya”, E.L. James


Zdecydowanie można uznać, iż książka „Pięćdziesiąt twarzy Greya” od E.L. James, jak i cała seria „Pięćdziesiąt odcieni” to klasyka gatunku, jakim są erotyki. Dlatego zawarliśmy ją w naszej kategorii „Fajne książki do czytania dla dorosłych”. Pierwsza część z serii opowiada historię początku romansu młodej i niewinnej studentki Anastasii Steele z zamożnym biznesmenem Christianem Greyem. Ich relacja okazuje się bardzo osobliwa, gdyż Grey posiada bardzo specyficzny gust erotyczny: posiada on nieposkromioną potrzebę kontroli w każdej sferze życia, także w kwestiach intymnych. Czy ta relacja ma szansę się udać? Sprawdzisz to, czytając powyższą powieść, jak i jej kontynuacje.

Liczba stron: 608
Czas czytania: ok. 10 godzin

„Smętarz dla zwierzaków”, Stephen King


Inną pozycją z zakresu powieści dla dorosłych jest książka mistrza literatury grozy - Stephena Kinga. „Smętarz dla zwierzaków” opowiada o tym, iż na świecie istnieją dobre i złe miejsca. Jednym z tych dobrych jest dom Creedów w wiejskim otoczeniu Ludlow. Rodzina Creedów - młody lekarz wraz z żoną, dwójką dzieci i kotem - wiedzie spokojnie, sielskie życie. Jednak niedaleko ich domu mieści się cmentarz zwierzaków, który został wzniesiony dziecięcymi rękami i który niepokoi wielu… Hasło przyświecające tejże powieści Kinga to „Czasami martwe jest lepsze”. „Smętarz dla zwierzaków” to intrygująca powieść, która zapewni ci rozrywkę na wiele wieczornych godzin. Stała się ona tak duży hitem, iż w 2019 roku miała premierę jej ekranizacja.

Liczba stron: 416
Czas czytania: ok. 7 godzin

Interesują cię inne fajne książki do czytania? Sprawdź nasze pozostałe propozycje!

Fajne książki do czytania: reportaże i książki psychologiczne

„Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”, Natalia de Barbaro


Pozycja napisana przez Natalię de Barbaro to jedna z najpopularniejszych książek w 2021 roku. Nic dziwnego, gdyż porusza ona bardzo ważne aspekty życia codziennego kobiet. O czym dokładnie opowiada Natalia de Barbaro? „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” to książka psychologiczna, którą polecamy każdej kobiecie, a w szczególności tej, która wciąż szuka bądź dopiero zaczęła poszukiwać odpowiedzi na takie pytania jak: „Kim tak naprawdę jestem? Czego chcę? O czym marzę? Na co sobie pozwalam?”. Tytułowa „Czuła Przewodniczka” to kobieca intuicja i mądrość, która zabierze w interesującą podróż każdą czytelniczkę. Opowiada ona historię o podróży, której celem jest poznanie samej siebie i zrozumienie, dlaczego kobiety często wchodzą w role, które im nie odpowiadają, bądź dlaczego pracują ponad siły oraz są dla samych siebie niewyrozumiałe. Dzięki książce każda czytelniczka znajdzie swój sposób na szczęście.

Powyższy tytuł został zilustrowany pięknymi kolażami wybitnej artystki młodego pokolenia Anety Klejnowskiej.

Liczba stron: 256
Czas czytania: ok. 4 godzin

„27 śmierci Toby’ego Obeda”, Joanna Gierak-Onoszko


Powyższa książka to natomiast pozycja z kategorii reportaży. Jej autorka spędziła niemal dwa lata w Kanadzie, analizując tamtejszą kulturę mozaikową. Jest to jej debiutancka książka, która została nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2020 oraz do Nagrody im. Witolda Gombrowicza 2020. Jak mówi sam producent, książka to „reporterska opowieść o winie i pojednaniu, zbrodni bez kary i ludziach, którzy wymykają się przeznaczeniu“. Joanna Gierak-Onoszko w swojej książce pokazuje, iż dotychczasowy obraz Kanady nie jest w pełni prawdziwy i kryje w sobie mnóstwo tajemnic.

Liczba stron: 344
Czas czytania: ok. 6 godzin

Znasz inne ciekawe książki do przeczytania? Koniecznie się nimi z nami podziel!