Data publikacji:

Kask narciarski – przegląd

Uprawianie narciarstwa to olbrzymia frajda, ale również spora odpowiedzialność za zdrowie swoje i innych miłośników białego szaleństwa. Strój narciarza powinien zapewniać mu nie tylko ciepło, ale również chronić przed urazami. Szczególnie ważna jest ochrona głowy. Kask narciarski musi być więc wygodny i wytrzymały. Nie oznacza to wcale, że nie może przy tym zadawać szyku na stoku. Wręcz przeciwnie, co udowadniają wybrane przez nas modele.

Kask przeznaczony dla młodego narciarza jest bardzo lekki, bowiem waży jedynie 380 gram. Powłoka wykonana w systemie In-Mold oraz zewnętrzna regulacja w połączeniu z niewielką wagą powodują, że jest wygodny i praktycznie nie daje o sobie znać podczas jazdy. Wkładkę wewnętrzną można odpiąć i wyczyścić po dłuższym noszeniu, a system wentylacji zapobiega poceniu głowy. Dla nastoletniego zdobywcy stoków najważniejsza będzie niepowtarzalna grafika złożona z flag państw z odległych zakątków globu.

Czarny kask narciarski o aerodynamicznym kształcie wykonany został z surowca o nazwie Makralon. Tworzywo to jest niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne i lekkie, a podczas uderzenia absorbuje energię i chroni głowę narciarza przed poważną kontuzją. Wyściółka kasku jest antyalergiczna i odpinana, co ułatwia utrzymanie jej w czystości. Kask został zaprojektowany nie tylko w sposób zapewniający maksymalne bezpieczeństwo, ale również jak najwygodniejsze użytkowanie. Z tyłu umieszczono proste w obsłudze zapięcie do gogli, a regulacja zapięcia zapobiega nieoczekiwanemu odpięciu kasku podczas szusowania po stoku.

Do zwolenników odzieży narciarskiej w futurystycznym stylu przemówi trzecia z naszych propozycji. Kask pokryty farbą przypominającą chrom z zamontowaną na stale ochroną na oczy wygląda niemalże jak hełm pilota statku kosmicznego. O bezpieczeństwo podczas jazdy dba konstrukcja w technologii Hardshell, a miękka wyściółka i regulowane zapięcie odpowiadają za dostarczanie właściwego zakresu wygody. Narciarze docenią rozwiązanie, które tłumi szum wiatru podczas szusowania i jednocześnie wzmacnia natężenie głosu innych narciarzy.

Tradycyjny kask narciarski w kolorze srebrnym dobrze chroni kark i głowę narciarza podczas upadków. Trzy otwory wentylacyjne i oddychająca wyściółka z aksamitu odpowiadają za wygodę noszenia. Wymagający narciarz doceni wysoką jakość wykonania skorupy kasku i wymienne nauszniki.

Kask do uprawiania freeskiingu musi być nie tylko wygodny i gwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale również cechować się niewielką wagą. Te wymogi spełnia ostatnia z naszych propozycji. Dodatkowymi zaletami kasku są odpinana wkładka na uszy i zaawansowany system wentylacji. Model z daleka będzie zwracał uwagę realistyczną grafiką przedstawiającą słuchawki.

*Aby dowiedzieć się o produkcie, kliknij w jego zdjęcie.

Autor: Sylwia Stwora