Bielizna i odzież z wełny merino doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach na szlaku. Włókna tego typu charakteryzują się świetnymi właściwościami termicznymi – merino bardzo dobrze grzeje.
Ale to nie koniec zalet. Dodatkowo skarpety w góry z wełny merino nie chłoną zapachów i bardzo szybko schną, co jest nieocenionym plusem podczas trekkingu. Jakby tego było mało, wełna jest miękka i miła w dotyku, dlatego zapewnia komfort noszenia.
Jeśli szukasz skarpet w góry na zimę, twój wybór zdecydowanie powinien paść na modele wykonane z merino. Ale co ciekawe, skarpety trekkingowe tego typu będą też dobrą opcją latem. Wystarczy, że wybierzesz skarpety o cieńszym splocie.
Włokno syntetyczne CoolMax powstaje na bazie włókien poliestrowych i jest powszechnie stosowane w skarpetach różnych producentów. Cechą charakterystyczną włókien tego typu jest znakomita oddychalność i świetne odprowadzanie wilgoci, co w rezultacie oznacza, że skarpety turystyczne tego typu dają wrażenie suchości i poczucie komfortu.
Niestety nie jest to rozwiązanie uniwersalne. Skarpety trekkingowe z włókien CoolMax będą idealnym pomysłem na lato i ciepłe dni, ponieważ nie zapewniają komfortu termicznego i przy niskich temperaturach byłoby w nich zbyt zimno.
Na koniec warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Poszukując idealnych skarpet trekkingowych, czy to na zimę, czy na lato, warto przyjrzeć się bliżej, w jaki sposób są uszyte. W praktyce świetnie sprawdzają się modele skarpet w góry, które posiadają wzmocnienia na pięcie oraz przy palcach.
W tych miejscach skarpety są najbardziej narażone na uszkodzenia oraz przetarcia, dlatego grubsza warstwa materiału czy dodatek włókien syntetycznych wzmocni skarpety i w rezultacie będą ci one służyć podczas kolejnych wędrówek przez długi czas.
Czy już wiesz, jakie skarpety w góry wybrać na letnie wędrówki oraz na zimowe wyprawy w góry? Nie szczędź złotówek. Komfort cieplny, amortyzacja i wygoda stóp są kluczem, gdy poszukujesz dobrej skarpety na wędrówki górskie.