Data publikacji:

Filtr do wody – na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

Zakup filtra do wody to przy planowaniu wyjazdu lub wycieczki jedna z ważniejszych spraw. Dzięki niemu nasz napój będzie wolny od zanieczyszczeń i bakterii. Podpowiadamy, czym kierować się wybierając filtr do wody.

Filtr jest przydatny w momencie, gdy podczas wędrówki zabraknie nam wody mineralnej. Wtedy większość z nas decyduje się na czerpanie ze strumyka, co może być często bardzo nieprzyjemne w skutkach. Wbrew pozorom, nawet w lesie czy na szlaku woda jest pełna drobnoustrojów, bakterii, zarazków czy metali ciężkich. Filtr może uchronić nas przed różnego typu infekcjami.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na jego wagę – powinien być lekki. To czynnik istotny w przypadku, gdy plecak jest ciężki i nie chcemy dodawać sobie zbędnego balastu. Przykładem może być ten poręczny model:

Kolejna sprawa to wielkość. Często narzekamy na brak miejsca w przegrodach, a wciśnięcie dodatkowej rzeczy nie raz graniczy z cudem. Problem można rozwiązać nie rezygnując z zakupu filtra i stawiając przy tym na kompaktowe modele, takie jak ten:

Warto zwrócić uwagę na modele bidonów, które oprócz filtrów zaopatrzone są także w inne przydatne funkcje, np. żelowy wkład chłodzący, który można swobodnie wymieniać.

Nie bagatelizujmy również sprawy materiału, z którego wykonany jest filtr do wody. Butelki z tritanu będą odporne na uszkodzenia i zarysowania, co zapewni im estetyczny i schludny wygląd, a my nie będziemy musieli się martwić się o ewentualne straty.

Jeśli zależy nam na efektowym kształcie i oryginalnym designie, wybierzmy butelki o fantazyjnej strukturze. Zapewnią nie tylko wrażenia estetyczne, ale ochronią przy tym nasze zdrowie.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora