Data publikacji:

Ćwiczenia w parku na proste plecy

Wielu z nas na co dzień nie potrafi utrzymać dobrej postawy i przestać się garbić. W tym przypadku po pracy dobrze wybrać się na ćwiczenia w parku na proste plecy. Podpowiadamy, jak powinien wyglądać trening wzmacniający mięśnie grzbietu.

Gdy już znajdziesz się w parku, na początek potrzebna jest krótka rozgrzewka. Przebiegnij truchtem kilka okrążeń wokół drzew. Następie dokładnie rozciągnij nogi, ręce, szyję barki, tułów oraz stopy. Dzięki temu unikniesz kontuzji i nieprzyjemnych urazów. Po zakończeniu rozgrzewki możesz zacząć ćwiczenia na proste plecy. Poszukaj najbliższej ławki i stań do niej bokiem. Chwyć oparcie, a jedną nogę postaw z tyłu na palcach. Plecy cały czas wyprostowane. Ugnij nogi w kolanach tak, by utworzyć dwa kąty po 90 stopni i powoli schodź w dół, pamiętając, żeby plecy były proste. Wykonaj 10 powtórzeń, po czym zmień nogę.

Usiądź na krawędzi ławki. Mając proste plecy, ściągnij łopatki, a prawą nogę wyciągnij przed siebie i oprzyj na pięcie. Dłonie połóż na lewym kolanie i pochyl się do przodu, pamiętając o prostej postawie. Wytrzymaj 30 sekund, po czym zmień nogę. Wykonaj 5 serii na każdą stronę.

Kolejne ćwiczenia na proste plecy to pompki. Oprzyj dłonie na powierzchni ławki, napnij brzuch. Nie zapominaj o trzymaniu prawidłowej postawy. Weź głęboki wdech, po czym ugnij łokcie. Wraz z wydechem wróć do pozycji podstawowej. Zrób 2 serie po 15 powtórzeń.

Czas na ćwiczenia na proste plecy z intensywnym udziałem nóg. Połóż stopę na ławce, sylwetkę trzymaj w poziomie. Szybkim ruchem unieś kolano drugiej nogi w górę, po czym wróć do pozycji wyjściowej. Na każdą stronę wykonaj 20 powtórzeń.

Na koniec stań na jednej nodze, pamiętając o prostych plechach. Trzymając jedną stopę w górze, usiądź na ławce. Energicznym ruchem wróć do poprzedniej pozycji. Wykonaj ćwiczenie 10 razy na każdą nogę.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora