Data modyfikacji:

Jednodniowa wycieczka - co warto ze sobą zabrać?

Nawet wybierając się w podróż trwającą tylko jeden dzień, warto mieć ze sobą kilka rzeczy, które mogą uratować nasz wyjazd w przypadku nieprzewidzianych kłopotów. Co warto ze sobą zabrać na jednodniową wycieczkę? Podpowiadamy!
A jeśli nie wiesz, gdzie wyjechać na jednodniową wycieczkę, sprawdź nasze pomysły na weekend w Polsce.

Wrzucone do torebki, zapakowane w plecak, czy schowane w samochodowym schowku przedmioty „na wszelki wypadek”, mogą okazać się niezwykle przydatne nawet w trakcie jednodniowej wycieczki. Choć wydaje się, że w tak krótkim czasie nie może stać się nic nieprzewidzianego, to życie lubi zaskakiwać. Bez względu na charakter wyprawy są pewne stałe elementy wycieczkowego ekwipunku, o których warto pamiętać.

Chusteczki nawilżające na jednodniową wycieczkę

Chusteczki nawilżające są praktycznie niezastąpione w podróży. Przydają się w przypadku pobrudzenia lub konieczności zmycia czegoś z rąk. Doskonale nadają się także do odświeżenia, np. przetarcia nimi spoconych miejsc lub otarcia kurzu z butów.

Czytaj również: Co zabrać w góry na jednodniową wycieczkę?

Przeciwdeszczowe akcesoria

Latem pogoda zmienia się bardzo szybko, a słoneczny, upalny dzień szybko może zakończyć się deszczem lub nawet burzą. Na takie nagłe wypadki należy mieć zawsze przy sobie parasolkę. Szczególnie przydają się te małe i składane, które spokojnie można wrzucić do torebki lub plecaka. Dobrym rozwiązaniem będzie też płaszcz przeciwdeszczowy, który w przypadku nagłej ulewy wystarczy tylko rozłożyć i zarzucić na siebie.

Na jednodniową wycieczkę zabierz butelkę na wodę

Woda jest obowiązkowym punktem na naszej liście rzeczy do zabrania na wycieczkę. Będzie niezastąpiona w trakcie upałów, pozwalając szybko nawodnić organizm. W podróży należy wystrzegać się kolorowych napojów, które nie tylko gaszą pragnienia, lecz często działają też moczopędnie.

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne zwykle traktujemy jako stylową ozdobę, jednak nie można zapominać o ich ogromnej przydatności i funkcjonalności. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku kierowców, którzy w pogodny dzień mogą mieć problemy z widocznością przez promienie słoneczne. Do ochrony przed słońcem i kurzem przydadzą się także niezmotoryzowanym turystom, dlatego zawsze warto mieć je przy sobie.

Podręczna apteczka

Nawet na krótkie wyjazdy warto zabierać ze sobą podręczną apteczkę. Przyda się przy skaleczeniu, obtarciu czy zatruciu pokarmowym. Do takiej apteczki spakuj przede wszystkim wodę utlenioną, plastry oraz środki przeciwbólowe. Nie zapomnij także o sprayu na komary oraz kremie do opalania z mocnym filtrem. Do podręcznej apteczki można też dołączyć dezodorant w razie konieczności odświeżenia się.

Aparat fotograficzny

Zastanawiając się co zabrać na jednodniową wycieczkę, najczęściej zapominamy o najbardziej oczywistych akcesoriach związanych z podróżowaniem. Tymczasem brak aparatu może być dotkliwym ciosem dla wszystkich turystów, którzy chcą udokumentować odwiedzane miejsca. Aparat można jednak zastąpić telefonem komórkowym. Zwłaszcza jeśli posiadamy model, który znajduje się w rankingu smartfonów fotograficznych.

Autor: Sylwia Stwora