Data publikacji:

Buty do biegania – tanie. Jakie tanie buty do biegania wybrać?

Bieganie zyskuje coraz większą popularność wśród sportów uprawianych amatorsko. Jest doskonałym sposobem na rozładowanie negatywnych emocji. Dodatkowo pozytywnie wpływa na organizm zwłaszcza w czasach wszechobecnej pracy siedzącej. Jednak, aby ten sport był bezpieczny, ważne są przede wszystkim odpowiednie buty do biegania. Na początek, gdy nie wiesz, czy ta aktywność fizyczna jest idealna dla ciebie, nie musisz inwestować dużych pieniędzy w odpowiednie obuwie. Nie wiesz, jakie tanie buty do biegania wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem! Na pewno znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię pytania!
buty do biegania tanie
Na ulicach, w parkach, na skwerach czy w lasach coraz częściej można spotkać osoby uprawiające jogging. Niektórzy chcą zrzucić zbędne kilogramy, inni ukoić nerwy, a jeszcze inni znaleźli odpowiedni sposób na spędzenie wolnego czasu. Bieganie posiada mnóstwo zalet. Korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, zmniejsza ryzyko powstawania niektórych nowotworów oraz poprawia nastrój.
Niezwykle istotne dla bezpiecznego uprawiania tego sportu jest odpowiednie obuwie. Jednak nie musi być duży wydatek, zwłaszcza na początek! Można znaleźć tanie i dobre buty do biegania!

Jak wybrać tanie buty do biegania?

Rozpoczynając przygodę z bieganiem, można czuć się zdezorientowanym w gąszczu informacji o parametrach obuwia. Jedne są odpowiednie do biegania po asfalcie, inne po gruncie. Niektóre modele posiadają większą amortyzację, inne mniejszą. Jak nie pogubić się wśród tych wiadomości? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry:
  • waga biegacza – im cięższa osoba biegająca, tym amortyzacja musi być większa. Wraz ze wzrostem ciężaru zwiększa się siła nacisku, z jaką ciało oddziałuje na mięśnie i stawy;
  • intensywność wysiłku – ile kilometrów planujemy biegać podczas jednego treningu: im więcej, tym szybciej buty (w tym amortyzacja) będą się zużywać;
  • rodzaj podłoża – na asfalcie konieczna będzie większa amortyzacja niż podczas biegania w terenie;
  • typ stopu – ważne w kontekście ścierania się krawędzi wewnętrznej lub zewnętrznej buta. Można to zaobserwować na jakichkolwiek butach, w których często chodzimy. Zazwyczaj przy danym modelu butów podany jest rodzaj stopy, na jaki będzie on odpowiedni (neutralna, supinująca, pronująca).
Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z bieganiem, nie do końca wiesz, czego oczekiwać od obuwia. Dlatego na początek warto wybrać tanie buty do biegania, aby zorientować się, jakie parametry są dla ciebie kluczowe.

Jakie tanie buty do biegania wybrać?

Tanie buty do biegania damskie nie różnią się parametrami od tanich butów do biegania męskich. Ich główną różnicą jest kolorystyka oraz rozmiarówka.
Wśród tanich butów do biegania na różnych podłożach prym wiodą buty marki Kalenji. Buty są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Są solidne, wytrzymałe i wygodne podczas biegania. W zależności od modelu możemy znaleźć tanie buty do biegania w terenie oraz tanie buty do biegania po asfalcie. Warto zwrócić uwagę na tę markę, gdyż oszczędzając sporo pieniędzy, można cieszyć się bezpiecznym i komfortowym treningiem biegowym. Wielu zaawansowanych biegaczy potwierdza, że buty tej marki są godne uwagi i warto je przetestować. Ceny niektórych modeli są poniżej stu złotych, więc warto!
Kolejną marką z dobrymi tanimi butami do biegania jest Asics. Jest to japońska marka, która cieszy się ogromnym uznaniem wśród biegaczy od wielu lat. Obuwie tej marki charakteryzuje się wytrzymałością, wygodą oraz zaawansowanymi systemami technologicznymi spełniającymi wymagania nawet zaawansowanych biegaczy. Wśród wielu modeli mamy ogromny wybór tych, które są w niższej cenie. Ich jakość i wykonanie jednak nie odbiegają od tych droższych modeli.
Wśród popularnych marek, takich jak Nike, Adidas, Reebok, również można znaleźć tanie perełki dla miłośników biegania. Ich tańsze modele wcale nie są wykonane z gorszej jakości materiałów. Wręcz przeciwnie! Producenci również gwarantują odpowiednią jakość swoich butów. Buty są wygodne, odpowiednio trzymają stopę i posiadają odpowiednią, w zależności od modelu, amortyzację.
Reasumując, wybór odpowiedniego obuwia, które będzie umożliwiało bezpieczne i wygodne wykonanie treningu biegowego, jest kluczowe dla naszego zdrowia oraz jakości biegania. Jeżeli nie chcemy inwestować dużych pieniędzy w nasze hobby, warto zwrócić uwagę na tańsze modele obuwia. Bardzo często tańsze nie znaczy gorsze! Buty nie muszą kosztować dużo, aby gwarantować trwałość, odpowiednią jakość materiałów, prawidłowe odprowadzanie wilgoci, amortyzację czy właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz obuwia.
Zdjęcie: nd3000/Envato Elements
Autor: Justyna Lelito