Data modyfikacji:

Smartband – Black Friday. Jaki smartband na Black Friday wybrać?


Smartband to urządzenie, które może zmienić nasze podejście do wykonywania codziennych obowiązków. To małe urządzenie umiejscowione na naszym nadgarstku może stać się naszym ulubionym trenerem personalnym, zarówno w ciągu dnia, jak i podczas snu. Jaki smartband na Black Friday wybrać?
mężczyzna

Dlaczego zakup smartbanda to świetna inwestycja?


Smartband to doskonały sposób na monitorowanie swojej aktywności fizycznej w czasach, gdy nie mamy czasu na spokojne zadbanie o swoją kondycję na siłowni czy podczas uprawiania innych sportów. Można z powodzeniem uznać, że smartband to osobisty trener, który zawsze będzie z nami i wciąż monitoruje wszystkie istotne funkcje związany z naszymi codziennymi wysiłkami fizycznymi.

Dlaczego warto zainwestować w smartband? Jest to przede wszystkim świetna motywacja do robienia postępów w obszarze zdrowego trybu życia. Jeśli ciężko nam jest zmotywować się do aktywności, załóżmy smartband po raz pierwszy i sprawdźmy, jak wyglądają liczba kroków oraz liczba spalonych kalorii. Pierwsze wyniki powinny być dla nas świetną motywacją do zrobienia czegoś w stronę polepszenia tych wyników. I to właśnie w tym aspekcie smartband spełnia swoją rolę. Z czasem mamy możliwość porównywania wyników z przeszłości, co będzie stanowiło jeszcze większą motywację do wzmożenia wysiłków.

Dlaczego jeszcze warto zainwestować w tę sprytną opaskę na nadgarstek właśnie z okazji Black Friday? Przede wszystkim ze względu na wygodę noszenia i bardzo długi czas pracy baterii. W przeciwieństwie do ciężki smartwatchy opaska jest tak lekka, że zapomnimy o jej istnieniu bardzo szybko, a długość działania na jednym ładowaniu sprawi, że zdejmować ją będziemy co najwyżej raz w tygodniu.

Jakie funkcje powinien mieć smartband?

Jak wybrać idealny smartband? Poza oczywistymi względami estetycznymi powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na szereg funkcjonalności, w jakie wyposażona jest nasza opaska. Zacznijmy od tych podstawowych, bez których nie możemy sobie wyobrazić smartbanda.

Oczywiście opaska powinna mieć funkcję tradycyjnego zegarka, który nie dość, że wskaże nam godzinę, to jeszcze umożliwi uruchomienie trybu stopera. Smartband powinien monitorować najważniejsze funkcje życiowe oraz mierzyć postępy w aktywności fizycznej - dlatego też licznik wykonanych kroków oraz licznik spalonych kalorii to integralne funkcje każdej opaski. Nie zapominajmy również o funkcji dokonującej pomiaru tętna i pracy serca.

To zaledwie podstawowe funkcje każdej opaski. Zwróćmy uwagę na te bardziej zaawansowane, które mogą wynieść nasze życie na nowy poziom komfortu. Przede wszystkim moduł GPS, który może stanowić doskonałą alternatywę w stosunku do innych aplikacji służących nawigowaniu. Dla osób aktywnie uprawiających sport z pewnością ciekawą propozycją będzie funkcja różnych dyscyplin sportowych, dzięki którym możemy mierzyć swoje wyniki bez względu na to, czy uprawiamy kolarstwo, podnoszenie ciężarów, czy biegamy. Nie zapomnijmy również o asystencie snu, który monitoruje stan naszego snu i porównuje wyniki z poprzednimi nocami, informując nas o tym, czy sen był optymalny i czy pozwolił nam na pełną regenerację.

Połączenie idealne – smartband i aplikacja mobilna


W jaki sposób wykorzystać do maksimum potencjał naszego smartbanda Black Friday? Łącząc go z dedykowaną aplikacją mobilną. Obecnie praktycznie każdy producent oferuje nam możliwość sparowania urządzenia z aplikacją, co pozwala nam na bardzo szczegółowe monitorowanie postępów zarówno w liczbie kroków, jakości snu, jak i liczbie spalanych kalorii.

Co więcej, aplikacja mobilna umożliwia również tworzenie sobie wyzwań i ustalanie planów treningowych, które ułatwią nam realizację celów związanych ze zdrowym trybem życia. Jak dobrać smartband? Najłatwiejszym rozwiązaniem jest dobranie go ze względu na model smartfona, jaki posiadamy. Jednak nie zawsze musimy się sugerować tym konkretnym czynnikiem. Sprawdźmy, jakie są najpopularniejsze modele smartbandów dostępnych na Black Friday.

Propozycje smartbandów na Black Friday


Xiaomi Mi Band 5

Ranking najpopularniejszych smartbandów zaczniemy od firmy, która w produkcji tego typu urządzeń czuje się najlepiej. Mowa oczywiście o Xiaomi i flagowcu w postaci Xiaomi Mi Band 5. Urządzenie dostępne w wielu wersjach kolorystycznych oferuje nam wytrzymały wyświetlacz AMOLED, a także obsługę technologii Bluetooth 5.0, co ułatwia parowanie z dowolnym urządzeniem mobilnym. Xiaomi Mi Band 5 umożliwia monitoring treningów, ale też zarządzanie muzyką czy monitoring snu. Każdemu użytkownikowi wystarczy zaledwie kilka chwil na to, by w pełni poznać potencjał tej opaski i wykorzystać maksimum jej możliwości. Dlaczego Xiaomi Mi Band 5 na Black Friday to idealna propozycja? Ze względu na doskonałą relację jakości do ceny – Xiaomi Mi Band 5 to urządzenie, którego cena nie przewyższa kwoty 100 złotych.
Huawei Band 4 Pro

Droższa propozycja to coś dla fanów giganta Huawei. Model Band 4 Pro to przede wszystkim ozdoba na naszym nadgarstku. Urządzenie umożliwia personalizację tarczy ekranu w zależności od naszych indywidualnych preferencji czy humoru. Wystarczy, że na dedykowanej aplikacji mobilnej zaprojektujemy własny ekran i po chwili będzie on wizytówką naszego smartbanda. Jakie funkcjonalności oferuje nam Huawei Band 4 Pro? Przede wszystkim standardowe, dobrze znane opcje monitoringu liczby kroków, pulsu czy kalorii. Ale Huawei Band 4 Pro to coś więcej. To wbudowany moduł GPS, który zawsze pokaże nam trasę treningu, a także ułatwi nam dojście do celu. Huawei Band 4 Pro to także dedykowane funkcje sportowe, co ułatwia trening różnych dyscyplin sportowych.
Garmin Vivofit 4

Garmin to producent, który przyzwyczaił już nas do ekskluzywnych propozycji. Nie inaczej jest w przypadku Garmin Vivofit 4. Ten wodoodporny smartband może być w użyciu bez względu na to, co właśnie robimy. Kładziemy się spać? Idziemy na basen? To wcale nie oznacza, że musimy zdejmować swoją opaskę marki Garmin. Co więcej, zakładając ją po raz pierwszy, możemy przyzwyczaić się do tego, że urządzenie nieśpiesznie zakomunikuje nam wyczerpanie baterii. Garmin Vivofit 4 to smartband, który na jednym ładowaniu może działać nawet rok. Razem z opaską wyposażoną we wszystkie istotne funkcje otrzymujemy dostęp do dedykowanej aplikacji Garmin Connect, która pozwoli nam na bardzo szczegółową analizę naszych postępów w treningu i w innych aktywnościach.
Autor: Norbert Rukowski