Data publikacji:

Maraton fitness - sposób na aktywny czas wolny

Codziennie chodzisz na inne zajęcia fitness, ale dotychczas decydowałaś się spędzić na sali maksymalnie dwie godziny pod rząd? Sprawdź swoje siły na dłuższym dystanie i wybierz się na maraton fitness. Co to za impreza i jak się do niej przygotować? Odpowiedź poniżej.

Maraton fitness to kilkugodzinne wydarzenie, w którym biorą udział setki miłośników fitnessu. Głównym celem imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnych form odpoczynku. To wyzwanie, które pozwala sprawdzić swoją wytrzymałość i przełamać słabości, a także poznać nowe, ciekawe formy treningu i zawierać nowe znajomości. Do tego mamy szansę ćwiczyć pod okiem najlepszych trenerów i instruktorów fitness nie tylko z Polski, ale również z zagranicy.

Jedna lub kilka form fitness w ciągu jednego dnia

Zwykle maratony fitness składają się z kilku rodzajów zajęć, które odbywają się jedno po drugim. Większe imprezy często podzielone są na bloki tematyczne realizowane w kilku salach równocześnie. Taki rozkład zajęć pozwala wypróbować różne formy fitness w ciągu jednego dnia – uczestnicy mogą swobodnie przemieszczać się pomiędzy salami i dołączać do reszty ćwiczących. Maraton fitness może skupiać się też na jednej wybranej formie treningu. Zwykle tego typu imprezy są doskonałą okazją dla miłośników takich zajęć, jak: Zumba, Pilates, joga, aerobic, ćwiczenia na brzuch/uda/pośladki, aeroboxing, step, tai-chi, TBC, Body Pump, Power dance, Bokwa itp.

Na grafice: 1. Buty sportowe damskie, 269 zł; 2. Rękawiczki fitness, 79 zł

Maraton Fitness – co zabrać?

Udział w maraton fitnessie mogą brać zwykle osoby powyżej 15 r.ż. (osoby do 18 r.ż. muszą posiadać pisemne zezwolenie od rodziców/opiekunów prawnych). Najczęściej uczestnictwo jest odpłatne. W zamian otrzymujemy zestaw startowy, w którym znajdują się m.in. napoje, batony energetyczne, mata, itp. Jednak ze sobą musisz zabrać strój sportowy – koszulkę (najlepiej drugą na zmianę), spodnie lub spodenki, buty sportowe, skarpety (np. 2 pary na zmianę), ręcznik, podstawowe kosmetyki do odświeżenia się między zajęciami itp..

WSKAZÓWKA: Wybierając się na maraton fitness, koniecznie zapoznaj się z regulaminem imprezy. W nim znajdziesz wykaz rzeczy, które musisz mieć ze sobą oraz wytyczne odnośnie warunków uczestnictwa w evencie.

Na grafice: 1. Legginsy do zumby, 125 zł ; 2. Bidon, 89 zł ; 3. Koszulka fitness, 83 zł

Wicej odzieży i akcesoriów fitness znajdziesz TUTAJ.

Gdzie szukać?

Maraton fitness może odbywać się w konkretnym klubie fitness, na dużej hali widowiskowo-sportowej lub w plenerze np. w parku. Informacje o imprezach znajdziesz na stronach WWW miasta, w którym mieszkasz (w Warszawie cyklicznie odbywa się Warszawski Mararon Fitness), w konkretnych klubów fitness oraz na serwisach poświęconych zdrowemu trybowi życia i byciu fit.

Autor: Sylwia Stwora