Data publikacji:

Nora Roberts: książki mistrzyni romansów

Nie minę się z prawdą, jeśli określę Norę Roberts mistrzynią romansów. Amerykańska autorska nie ogranicza się jednak wyłącznie do literatury o tematyce miłosnej. Jej powieści przeplatają również wątki charakterystyczne dla powieści przygodowych czy sensacyjnych. W tym tekście przybliżę wam sylwetkę Nory Robert i jej najciekawsze książki.

nora roberts książki

Nora Roberts: najpopularniejsze książki

Od niedawna możemy zaobserwować duże zainteresowanie powieści erotycznych, a książki podobne do Greya są bardzo chętnie czytane. Nie oznacza to jednak, że bardziej „tradycyjne” powieści romansowe odchodzą do lamusa. Wśród nich na pewno należy wymienić historie Nory Roberts, której książki nie schodzą z list bestsellerów.

Autorka rozpoczęła swoją przygodę z literaturą w 1981 roku i wszystko wskazuje na to, że nie zamierza przejść jeszcze na emeryturę. Przez te wszystkie lata Nora Roberts napisała ponad dwieście książek, dzieląc je na kilkadziesiąt serii oraz pojedyncze publikacje.

Wybranie najlepszych książek Nory Roberts jest niemożliwe. Autorka przygotowała tyle powieści beletrystycznych, że nie sposób trafić w uniwersalne gusta. Każdy z nas ma inne preferencje i kręcą go odmienne tematyki. Zamiast tego przygotowałem zestawienie książek autorki, które cieszą się największą popularnością w serwisie Ceneo.pl.

Przeczytaj również: Marek Krajewski. Książki nie tylko z detektywem Mockiem

W ukryciu czasami nie ma bezpiecznej kryjówki

W swojej najnowszej powieści Nora Roberts próbowała mocniej wgłębić się w psychikę osób dotkniętych tragedią. Akcja książki rozpoczyna się podczas ataku zamachowców na jedno z centrów handlowych na obrzeżach Portland. Napastnicy zostają zabici, lecz trauma u osób, które przeżyły, zostaje do końca życia.

Droga do szczęścia

W „Drodze do szczęścia” autorka zawarła dwie długie historie miłosne, których wspólnym mianownikiem jest bogactwo protagonistów. W „Przerwanej grze” śledzimy losy dorastającego w dostatku Ashera, natomiast w „Skazani na siebie” historia traktuje o Pandorze i Michaelu. Bohaterowie muszą zamieszkać w starej rezydencji wuja, żeby otrzymać jego spadek.

Niebezpieczna miłość

W tym przypadku pisarka postawiła na aż trzy opowieści – „Magiczna chwila”, „Kuzyn z Bretanii” oraz „Grecki honor”. Każda z nowel balansuje na granicy romansu i sensacji. W jednej z nowel czytamy o poczynaniach iluzjonisty, a w innych o greckich wakacjach Morgana, które zaczynają się od ataku na plaży.

Od pierwszego wejrzenia

Główna bohaterka książki Nory Roberts porzuca swoje dotychczasowe życie i wraca w rodzinne strony, żeby zaopiekować się odziedziczonym po babci majątkiem. Na miejscu starego domu postanawia otworzyć niewielkie muzeum i sklep z antykami. W realizacji jej marzeń wspiera ją przystojny sąsiad Vance. Nie trudno się domyślić, że pomiędzy bohaterami szybko zaczyna iskrzyć.

Zaklęty w cień

„Zaklęty w cień” to drugi tom cyklu „Rodzina O’Dwyer” Nory Roberts. Książka poświęcona została przedstawieniu losów Connora wychowanego w hrabstwie Mayo w Irlandii. Poznaje tam niejaką Mearę Quinn, z którą chciałby spędzić resztę życia. Pech chce, że dziewczyna nie czuje się gotowa na poważny związek, a w ich relacji liczy się dla niej przede wszystkim namiętność.

Miłość na zamówienie

Szukacie niezbyt długich historii miłosnych, które umilą wam jeden wieczór lub dwa? W takim razie powinniście zainteresować się książką „Miłość na zamówienie”. Nora Roberts ponownie przygotowała dwie nowele podchodzące w ciekawy i przystępny sposób do romansów.

Magiczne chwile

„Magiczne chwile” to zbiór dwóch krótkich powieści, o których już wcześniej pisałem w tym zestawieniu. W jednym tomie znajdziecie historię „Magia uczuć” o iluzjoniście o nazwisku Atkins oraz „Kuzyna z Bretanii”. W tym przypadku bohaterką jest Serenity. Dziewczyna odkrywa, że jej krewni są arystokratami mieszkającymi w zamku.

Alan

Główna bohaterka książki Nory Roberts to kobieta, której życie nie traktowało zbyt lekko. Nie znosi polityki, choć doskonale sobie w niej radzi. Niechęć wynika z faktu, że jej ojciec kongresmen został kiedyś zamordowany. Choć Shelby chciałaby jak najdalej trzymać się od tego świata, to jednak na jej drodze staje polityk Alan MacGregor. Mężczyzna robi wszystko, żeby skruszyć lodowate serce bohaterki.

Druga miłość

Nora Roberts w książce „Druga miłość” zebrała dwie nowele, które kręcą się wokół niedostępnych, chłodnych kobiet podchodzących z dystansem do swoich adoratorów. „Druga miłość Nataszy” i „Dziedziczka fortuny” to klasyczne romanse z ludzkimi rozterkami i miłosnymi uniesieniami.

Kłamca

Shelby Pomeroy jest zdruzgotana tajemniczą śmiercią swojego męża. Kobieta odkrywa jednak, że mężczyzna ją zdradzał i nie był tym, za kogo się podawał. Bohaterka postanawia powrócić do rodzinnego miasteczka, lecz niesie ze sobą wyłącznie śmierć. Coraz więcej ludzi umiera i wszystko wskazuje na to, że ma to związek z jej mężem Richardem.

Nora Roberts. Filmy na podstawie jej książek

Na podstawie powieści Nory Roberts powstało kilka ekranizacji, które przeznaczone były do dystrybucji telewizyjnej. Jeżeli zależy wam na ich obejrzeniu, to szukajcie następujących tytułów:

 • Miasteczko Innocence
 • Noc na bagnach Luizjany
 • W samo południe
 • Zorza polarna
 • Triumf pamięci
 • Pod księżycem Caroliny
 • Angels Fall
 • Błękitny dym
 • Niebo Montany
 • Sanktuarium
 • Czarodziejskie chwile

Biografia Nory Roberts

Nora Roberts urodziła się 10 października 1950 roku w miejscowości Silver Spring. Przyczynkiem do powstania pierwszej powieści była podobno zamieć śnieżna w 1979 roku, która uwięziła kobietę i jej dzieci na kilka dni w domu. Ten czas autorka wykorzystała na napisanie książki.

Nora Roberts ma męża Bruce’a Wildera i dwóch synów. Pisarka twierdzi, że przez wieloletnie obcowanie wyłącznie z mężczyznami lepiej poznała ich myśli, co pomaga jej podczas pisania romansów. Oprócz książek o tematyce miłosnej Nora Roberts ma również na swoim koncie kryminały, które pisze pod pseudonimem J.D. Robb.

Zdjęcie: Envato Elements