Data publikacji:

Wielkanoc poza domem

Autor: Sylwia Stwora

W obecnym pędzie życia coraz częściej odbiegamy od polskiej tradycji na rzecz jej unowocześnionej formy. Coraz większa grupa Polaków święta spędzane przy suto zastawionym stole zastępuje kilkudniowym odpoczynkiem poza domowym zaciszem. Dlaczego tak wiele osób preferuje nowoczesną formę wypoczynku i decyduje się na korzystanie z gotowych wariantów przygotowanych przez hotele i gospodarstwa agroturystyczne? Jak spędzamy Wielkanoc poza domem?

Zalety wielkanocnej turystyki

Wszyscy kochamy Wielkanoc i marzymy o spędzeniu spokojnych, rodzinnych świąt – niestety często wyglądają tak one tylko z założenia. Organizacja Wielkanocy to przede wszystkim gorączka zakupów, a potem godziny pucowania domu na błysk i gotowania potraw, którymi potem uraczymy gości. Z pewnością co roku niejedną gospodynię domową nachodzą myśli o „rzuceniu tego w diabły”. Wielkanocny wyjazd pozwala nam nie tylko uniknąć uciążliwych i żmudnych przygotowań, lecz także wydatków związanych z zakupami oraz odwiedzaniem dalszej rodziny (unikniemy nie tylko kosztów podróży, lecz także wydatków na drobne upominki dla najmłodszych).

Gdzie można pojechać?

Do Wielkanocy pozostało niewiele czasu, a zatem to ostatni dzwonek by zaplanować święta poza domem. Jeśli nie chcemy rezygnować z tradycyjnej formy spędzania tego czasu, jednak nie uśmiechają nam się gruntowne porządki oraz spędzenie kilkunastu godzin w kuchni, to warto skorzystać z gotowej oferty przygotowanej przez gospodarstwa agroturystyczne. Kilkudniowy odpoczynek na wsi nie tylko pozwoli zregenerować siły, lecz także zacieśnić więzy rodzinne. Polskie gospodarstwa agroturystyczne oferują szereg atrakcji, które nie tylko przypadną do gustu najmłodszym, lecz także zapewnią wielogodzinną rozrywkę całej rodzinie.

Wielkanoc spędzona w gospodarstwie agroturystycznym z pewnością będzie miłą odmianą od tradycyjnych świąt

Osobom preferującym aktywny wypoczynek spodobać się może wizja Wielkanocy spędzonej na łonie natury. Wprawdzie aktualna pogoda wyklucza raczej wyjazd na narty, nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji z wypadu w góry. Piesze wycieczki szlakami górskimi to niezawodna okazja do zacieśnienia rodzinnych więzów oraz poprawy swojej kondycji. Tak spędzona Wielkanoc zaszczepi w najmłodszych upodobanie do aktywnego wypoczynku, a dorosłym dostarczy mnóstwo satysfakcji z pokonywania własnych ograniczeń.

Jeśli zamierzasz spędzić Wielkanoc poza domem i wybrać się w polskie góry, zaplanuj wcześniej trasę z przewodnikiem po górach (KLIK).

Minusy Wielkanocy poza domem

Spędzanie Wielkanocy poza domem może być wspaniałą przygodą, jednak warto sprawdzić czy nie uderzy ona w naszą kieszeń. W zależności od wybranej oferty, krótki urlop spędzony w hotelu, SPA bądź pensjonacie może być kosztowny. Problemów może nastręczać również zgromadzenie całej rodziny w jednym miejscu Wyjazd w większym gronie wymaga bowiem sporych umiejętności organizacyjnych.