To książki dla wszystkich. Uwrażliwiają na piękno natury i różnice międzykulturowe. „Kobieta na krańcu świata” pokazuje rzeczywistość tak różną od tej, którą znamy, że często naprawdę aż trudno uwierzyć, że świat opisywany w serii znajduje się w tej samej, co nasza, czasoprzestrzeni.
„Dzieciaki Świata” opisują życie w odległych kulturach z perspektywy dziecka. W „Zwierzakach Świata” punkt ciężkości położony jest na bohatera – egzotyczne zwierzę.
„Kobieta na krańcu świata. Wenezuela”. Mógłbyś uwierzyć, że na tajemniczych płaskowyżach Tepui wciąż pośród niektórych żywa jest wiara w dinozaury?
W każdym zakątku świata dzieje się coś niesamowitego. Każda jednostka – nie ważne jakiego gatunku – przeżywa swoje życie po swojemu. Wprowadź dziecko w ten magiczny świat. Pokaż, co kryje się w niedostępnych nam rejonach. Rozszerz widnokrąg.
Surowy klimat gór bardzo plastycznie rysuje tło. Jednak podmiotem tej opowieści nie jest przyroda, ale człowiek – sam w sobie. Będący związku z naturą – tą, która go otacza, ale może nawet bardziej, tą wewnętrzną. Naturą determinującą każdy jego ruch.
Wszystko okraszone anegdotami osadzonymi w PRL-u – będzie więc trochę o bujaniu w obłokach, a trochę o biciu rekordów prędkości…
Martyna Wojciechowska urodziła się 28 września 1974 roku. Z wykształcenia jest ekonomistką. W 2005 roku obroniła z wyróżnieniem pracę końcową na podyplomowych studiach MBA w Polish Open University (Wyższej Szkole Zarządzania).
Prowadziła m.in. takie programy telewizyjne jak Automaniak i Kobieta na krańcu świata. Przez 10 lat pełniła funkcję redaktor naczelnej magazynów „National Geographic Polska” i „National Geographic Traveler”.
To właśnie z ramienia NG wydała książki „Dzieciaki Świata”, „Zwierzaki Świata”, „Kobieta na krańcu świata”, „Przesunąć horyzont”. Jest kierowcą rajdowym.
To trzecia Polka, która wspięła się na wszystkie siedem szczytów Korony Ziemi, oraz druga, która dokonała tego czynu w trudniejszej wersji Reinholda Messnera. Jest honorową ambasadorką WWF Polska.