Data publikacji:

Muzeum Warszawskiej Pragi

Warszawa to miasto o niezwykle bogatej historii i kulturze. Każda z dzielnic ma własne tajemnice, opowieści, bohaterów i miejsca warte pamięci. Tak jak Warszawska Praga. Postindustrialne budynki, liczne zakłady przemysłowe, praski folklor. Magię prawobrzeżnej część stolicy świetnie oddaje Muzeum Pragi Warszawskiej.

O muzeum

Praskie muzeum działa od 2014 roku w jednym z najstarszych budynków mieszkalnych tej dzielnicy. Muzeum zostało podzielone na pięć stref – Praskie historie, Praskie interpretacje, Praskie świadectwa, Praskie kultury, Praskie podwórko. Strefy obejmują wystawę stałą, wystawy czasowe oraz przestrzeń wystawienniczo – kulturalną. Muzeum to cztery poziomy, w tym jeden piwniczny oraz dziedziniec wewnętrzny.

Gdzie, kiedy i za ile?

Muzeum Pragi Warszawskiej zlokalizowane jest przy ul. Targowej 50/52. Z centrum do muzeum dojedziemy tramwajem linii 7 lub 25. Muzeum jest otwarte dla zwiedzających od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 - 18.00, a w czwartek od 10.00 do 20.00. Bilety kosztują: 2 zł normalny i 1 zł ulgowy oraz 100 zł za lekcje muzealne. W niedzielę wstęp do muzeum jest bezpłatny, a w godzinach 12.00 do 17.00 również bezpłatnie można zwiedzać je z przewodnikiem.

Aktywne muzeum

W Muzeum Praskim organizowane są różne inicjatywy skierowane do lokalnej społeczności, jak i wszystkich zwiedzających. Liczne wernisaże, pokazy, warsztaty, szkolenia, spotkania tematyczne czy edukacyjne dla dzieci i młodzieży uzupełniają ofertę muzeum. Na stałe w plan działań muzeum wpisały się tzw. praskie czwartki, w ramach których realizowane są spotkania, projekcje oraz wykłady przybliżające historię i kulturę warszawskiej Pragi.

Więcej informacji o muzeum znaleźć można na stronie TUTAJ.

Autor: Kasia