Data modyfikacji:

Na co zwrócić uwagę kupując rower miejski?

Rower miejski jaki wybrać?

Jak sama nazwa wskazuje, rower miejski przeznaczony jest do jazdy ścieżkami i ulicami miasta oraz po trasach w jego najbliższych okolicach. Typ ramy oraz wybór między zwrotnym modelem miejskim a holendrem to jedne z ważniejszych kwestii, na które należy zwrócić uwagę kupując ten typ jednośladu.

Jaki rower miejski damski wybrać?

Rama damska czy męska to jeden z poważniejszych dylematów podczas zakupu roweru miejskiego. Choć wydaje się, że wybór powinien być podyktowany płcią, nie do końca ma to swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. 

Wersja męska pozwala na dynamiczniejszą jazdę przy jednoczesnym pewnym prowadzeniu jednośladu podczas szybkiego pokonywania miejskich ulic. Z kolei za ramą damską przemawia jej praktyczność w łatwym wsiadaniu i zsiadaniu z roweru, co jest przydatne zwłaszcza w zatłoczonych miejscowościach.

Jak dobrać rower miejski do wzrostu?

Kolejne zagadnienie to dopasowanie sprzętu do wzrostu. Precyzja w tej kwestii zapewni nam pełen komfort i wygodę jazdy oraz pozwoli uchronić się przed nadmiernym obciążeniem kręgosłupa i bólami w jego obrębie, wywołanymi nieprawidłową sylwetką w czasie rowerowej wyprawy. Zgodnie z przyjętą tabelą rozmiarów przy wzroście 152 cm rama powinna mieć 15 cali (38 cm). Parametr ten wzrasta o 1 cal na każde kolejne 5 cm wzrostu. Pamiętajmy, że w trakcie jazdy na rowerze miejskim powinniśmy mieć wyprostowaną sylwetkę.

Rower holenderski, miejska klasyka rowerowaWybór pomiędzy holendrem a zwrotnym rowerem miejskim powinien być uzależniony od stopnia natężenia ruchu, wymuszającego m.in. lawirowanie między pojazdami w miejscach pozbawionych ścieżek dla rowerzystów, jak i własnej wygody.

Holender sprawdzi się, jeśli zależy nam bardziej na wyglądzie jednośladu niż jego funkcjonalności oraz na mniej ruchliwych trasach. Z kolei model zwrotny to idealne rozwiązanie w dużych aglomeracjach, gdzie liczy się bezpieczeństwo i mocne hamulce.

Warto również zwrócić uwagę na jakość i szybkość działania hamulców oraz to, czy rower posiada osłonę na łańcuch oraz błotniki i dodatki typu bagażnik, oświetlenie, dzwonek, itp.

Chcesz kupić rower blisko swojego miejsca zamieszkania i ruszyć nim na miejską wycieczkę rowerową? Sprawdź rowery Katowice lub kliknij i zmień lokalizację.
Autor: Sylwia Stwora
trasy rowerowe mazur

Ścieżki rowerowe. Mazury rowerem

2021-02-27
Mazury to wręcz wymarzone miejsce do rowerowej turystyki. Przepiękne widoki, liczne jezior oraz miejscowości, w których życie toczy się niespiesznie przyciągają turystów z całej Polski. Jeśli uwielbiasz aktywny wypoczynek i chcesz zwiedzić Mazury na rowerze, skorzystaj z naszych propozycji tras. Jakie mazurskie szlaki rowerowe warto odwiedzić?
jak chodzić z kijkami

Jak chodzić z kijkami? Technika nordic walking

2020-09-01
Po chodnikach miast, w parku, w górach. Polacy pokochali nordic walking, a osoby miarowo przebierające kijami widoczne są dosłownie wszędzie. Nie wszyscy jednak znają prawidłową technikę chodzenia, przez co trening nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprawdź, jak chodzić z kijami, aby nie popełniać błędów.
Piłka do rugby

Piłka do rugby. Jaką wybrać?

2020-08-18
Piłka o jajowatym kształcie jest nieodzownym elementem gry w rugby. Jej wymiary warunkuje między innymi stopień zaawansowania użytkownika.
wrotki

Wrotki czy rolki? Które wybrać?

2020-08-17
Co było pierwsze: wrotki czy rolki? Nie ulega wątpliwościom, że buty z czterema, równolegle ustawionymi kółkami pojawiły się najpierw. Później świat poznał rolki, które na długi czas zdeklasowały swoje starsze siostry. W ostatnim czasie, wrotki ponownie wracają do łask. Na co lepiej się zdecydować? Kto powinien skorzystać z szaleństw na rolkach, a komu lepiej przysłużą się klasyczne wrotki?
akcesoria wędkarskie

Jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko?

2020-08-07
Wędkarstwo to świetny sposób na wypoczynek na łonie natury. Zobacz, jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko.
akcesoria do roweru

Akcesoria do roweru. Jakie sakwy, światełka i hol na przyczepkę

2020-07-14
Kupiłeś rower? Świetnie! Ale to nie koniec zakupów. Sam jednoślad nie wystarczy, aby komfortowo, bezpiecznie i wygodnie jeździć przez cały rok. Zobacz, jakie akcesoria do roweru są niezbędne podczas użytkowania, a które z nich… stanowią miły dla oka gadżet, który uprzyjemni każdą podróż!