Data modyfikacji:

Na co zwrócić uwagę kupując rower miejski?

Rower miejski jaki wybrać?

Jak sama nazwa wskazuje, rower miejski przeznaczony jest do jazdy ścieżkami i ulicami miasta oraz po trasach w jego najbliższych okolicach. Typ ramy oraz wybór między zwrotnym modelem miejskim a holendrem to jedne z ważniejszych kwestii, na które należy zwrócić uwagę kupując ten typ jednośladu.

Jaki rower miejski damski wybrać?

Rama damska czy męska to jeden z poważniejszych dylematów podczas zakupu roweru miejskiego. Choć wydaje się, że wybór powinien być podyktowany płcią, nie do końca ma to swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. 

Wersja męska pozwala na dynamiczniejszą jazdę przy jednoczesnym pewnym prowadzeniu jednośladu podczas szybkiego pokonywania miejskich ulic. Z kolei za ramą damską przemawia jej praktyczność w łatwym wsiadaniu i zsiadaniu z roweru, co jest przydatne zwłaszcza w zatłoczonych miejscowościach.

Jak dobrać rower miejski do wzrostu?

Kolejne zagadnienie to dopasowanie sprzętu do wzrostu. Precyzja w tej kwestii zapewni nam pełen komfort i wygodę jazdy oraz pozwoli uchronić się przed nadmiernym obciążeniem kręgosłupa i bólami w jego obrębie, wywołanymi nieprawidłową sylwetką w czasie rowerowej wyprawy. Zgodnie z przyjętą tabelą rozmiarów przy wzroście 152 cm rama powinna mieć 15 cali (38 cm). Parametr ten wzrasta o 1 cal na każde kolejne 5 cm wzrostu. Pamiętajmy, że w trakcie jazdy na rowerze miejskim powinniśmy mieć wyprostowaną sylwetkę.

Rower holenderski, miejska klasyka rowerowaWybór pomiędzy holendrem a zwrotnym rowerem miejskim powinien być uzależniony od stopnia natężenia ruchu, wymuszającego m.in. lawirowanie między pojazdami w miejscach pozbawionych ścieżek dla rowerzystów, jak i własnej wygody.

Holender sprawdzi się, jeśli zależy nam bardziej na wyglądzie jednośladu niż jego funkcjonalności oraz na mniej ruchliwych trasach. Z kolei model zwrotny to idealne rozwiązanie w dużych aglomeracjach, gdzie liczy się bezpieczeństwo i mocne hamulce.

Warto również zwrócić uwagę na jakość i szybkość działania hamulców oraz to, czy rower posiada osłonę na łańcuch oraz błotniki i dodatki typu bagażnik, oświetlenie, dzwonek, itp.

Chcesz kupić rower blisko swojego miejsca zamieszkania i ruszyć nim na miejską wycieczkę rowerową? Sprawdź rowery Katowice lub kliknij i zmień lokalizację.
Autor: Sylwia Stwora
Piłka do rugby

Piłka do rugby. Jaką wybrać?

2020-05-25
Piłka o jajowatym kształcie jest nieodzownym elementem gry w rugby. Jej wymiary warunkuje między innymi stopień zaawansowania użytkownika.
wrotki

Wrotki czy rolki? Które wybrać?

2020-05-04
Co było pierwsze: wrotki czy rolki? Nie ulega wątpliwościom, że buty z czterema, równolegle ustawionymi kółkami pojawiły się najpierw. Później świat poznał rolki, które na długi czas zdeklasowały swoje starsze siostry. W ostatnim czasie, wrotki ponownie wracają do łask. Na co lepiej się zdecydować? Kto powinien skorzystać z szaleństw na rolkach, a komu lepiej przysłużą się klasyczne wrotki?
hokej na lodzie zasady

Hokej na lodzie: zasady, sprzęt

2019-11-21
Jeśli chcielibyście spróbować swoich sił na lodowisku lub planujecie oglądać rozgrywki NHL w telewizji, to ten tekst jest właśnie dla was. Dowiecie się z niego, jakie są zasady hokeja na lodzie oraz jakiego sprzętu potrzebujecie, żeby zacząć przygodę z tym sportem.
Jak zacząć morsowanie

Jak zacząć morsowanie? Zalety i korzyści płynące z morsowania

2019-11-19
Wciąż dziwi cię widok ludzi ubranych w stroje kąpielowe, czapki i rękawiczki, którzy ochoczo wbiegają zimą do jeziora, aby zażyć lodowatej kąpieli? Ci pozytywnie zakręceni „szaleńcy” to najprawdopodobniej członkowie klubu morsów. Ich liczba z sezonu na sezon rośnie. Moda na morsowanie to także moda na zdrowie. Poznaj zalety i zdrowotne korzyści płynące z zimowych kąpieli. Dowiedz się także jak zacząć morsowanie, przełam swój lęk i spróbuj.
Frisbee

Frisbee dla początkujących. Jak grać? Jak rzucać? Zasady

2019-08-13
Frisbee to świetny sposób na letni, aktywny wypoczynek na łonie natury. Zwykły, plastikowy krążek może umilić czas nawet sporej grupie znajomych. Warto wiedzieć, że frisbee rządzi się specjalnymi zasadami, a nawet występuje w kilku odmianach. Dlaczego warto grać we frisbee i jak robić to prawidłowo?
akcesoria do roweru

Akcesoria do roweru - jakie akcesoria na rower warto kupić?

2019-08-06
Kupiłeś rower? Świetnie! Ale to nie koniec zakupów. Sam jednoślad nie wystarczy, aby komfortowo, bezpiecznie i wygodnie jeździć przez cały rok. Zobacz, jakie akcesoria do roweru są niezbędne podczas użytkowania, a które z nich… stanowią miły dla oka gadżet, który uprzyjemni każdą podróż!