Data publikacji:

Najdziwniejsze ulice świata, które warto zobaczyć

Autor: Bogumiła Kurzeja

Do zwykłych ulic, po jakich poruszamy się na co dzień, z pewnością im daleko. Są strome, kręte, rekordowo krótkie. Jesteście ciekawi, gdzie należy się udać, aby zobaczyć najdziwniejsze ulice świata?

Stanowią jedną z atrakcji swoich miast. Przyciągają zarówno turystów, jak i architektów. Najdziwniejsze ulice świata są jedyne w swoim rodzaju. Oto nasz przegląd.

Najkrótsza ulica świata - Ebenezer Place

Źródło: gazeta.pl

Znajduje się w Szkocji. Mierzy dokładnie 2,06 metra. Jedynym budynkiem, który się przy niej znajduje, jest XIX-wieczny hotel. Przyznacie, że spotkania na jego rogu muszą być wyjątkowo "tłoczne".

Najbardziej kręta ulica świata - Lombard Street

Źródło: denizennavigator.com

Kto ma ochotę się nią przejść, musi wybrać się w podróż do San Francisco. Uwierzcie, że turystów nie brakuje. Lombard Street liczy sobie 9 serpentyn rozlokowanych na długości 400 metrów. Nachylenie jezdni wynosi 16%, a obowiązująca prędkość to 8km/h. Nie mamy wątpliwości, że jest to prawdziwy sprawdzian umiejętności dla każdego kierowcy.

Najwęższa ulica na świecie - Spreuerhofstraße

Źródło: wikipedia.org

Ta drogowa rekordzistka wpisana do Księgi Guinnessa mieści się za naszą zachodnią granicą. Szerokość ulicy w niemieckim Reutlingen zamyka się w przedziale 31-50 centymetrów! Przejście Spreuerhofstraße stanowi więc nie lada wyczyn. Odradzamy taki spacer osobom, które cierpią na klaustrofobię.

Najbardziej stroma ulica na świecie - Baldwin Street

Źródło: longboardmania.pl

Do obejrzenia w mieście Duendin w Nowej Zelandii. Najprawdopodobniej ulica powstała w wyniku wpadki budowlanej w XIX wieku. Dziś wzdłuż niej mieści się willowe przedmieście. W najbardziej stromym punkcie nachylenie Baldwin Street wynosi 35 %. Co ciekawe, na ulicy rokrocznie organizuje się imprezę sportową - bieg wzdłuż ulicy przyciąga setki miłośników fitnessu chcących sprawdzić swoją równowagę. Ekstremalne wrażenia gwarantowane.

Jeśli szukacie ciekawych przewodników miejskich, zajrzyjcie TUTAJ.