Skakanka, przede wszystkim kobietom, kojarzy się z beztroskim dzieciństwem i godzinami spędzonymi na różnego typu zabawach związanych ze skakaniem. Narzędzie to może na nowo stać się Twoim przyjacielem w treningu modelującym sylwetkę. Zdradzamy, jak efektownie ćwiczyć na tym przyrządzie.
Skakanka zapewnia nie tylko intensywny trening kardio, ale przyczynia się do ładnego modelowania sylwetki. Pomaga schudnąć, ujędrnić nogi, ramiona i wzmocnić brzuch. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z jej zbawiennego wpływu na ciało właśnie ze względu na to, że utożsamiana jest jako rekwizyt małych dziewczynek. Czas zmienić te stereotypy.
By efektywnie ćwiczyć na skakance, trzeba najpierw dobrać odpowiednią technikę, która pomoże w osiągnięciu pożądanych efektów. Jednak całą przygodę trzeba zacząć od wybrania optymalnej długości przyrządu. Idealny będzie taki, który podczas stania na jego środku i uniesieniu uchwytów w górę będzie sięgać do okolicy pach. Należy także pamiętać o zachowaniu prawidłowej postawy – wyprostowanych plecach, wciągniętym brzuchu, ugiętych łokciach i trzymaniu rąk blisko tułowia. Skakanie z tym przyrządem można traktować jako samodzielne ćwiczenie lub tylko element złożonego treningu.
Kluczem do poprawnych ćwiczeń na skakance jest stopniowe zwiększanie czasu poświęcanego na trening. Na początek można skakać do utraty tchu, po czym zalecany jest 3-minutowy odpoczynek i przejście do kolejnych serii, maksymalnie 8. Później wartości te można swobodnie modyfikować, według własnych sił i preferencji. Inna technika polega na 30-sekundowym skakaniu i 15-sekundowym odpoczynku. Wtedy takich serii wykonuje się najwięcej 15 razy. Po około 2 tygodniach powinieneś zauważyć mniejsze zmęczenie i możliwość dłuższego wysiłku.
Najlepiej zacząć od wolnych skoków z nogi na nogę, co usprawni krążenie i przygotuje do większego wysiłku. Następnie można przejść do skoków obunóż. Najbardziej efektowny w przypadku spalania tłuszczu i rzeźbienia mięśni jest sprint przez skakankę (bieg, podczas którego na każde uniesienie nogi przypada jedno okrążenie skakanki pod stopą). Innym, bardziej złożonym ćwiczeniem na skakance, które wymodeluje Twoje ciało jest to polegające na dwóch obrotach podczas jednego skoku oraz skoki ze skrzyżowaniem rąk.
Najbardziej efektywne będzie łączenie wymienionych ćwiczeń i szybkie przechodzenie z jednej techniki do drugiej. W miarę upływu czasu zaczniesz dostrzegać efekty w postaci utraty kilogramów, poprawy równowagi i zwiększenia koordynacji ruchowej.
*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie
Autor: Sylwia Stwora