Data modyfikacji:

Ranking trampolin. Jak kupić dobrą trampolinę?

Dostarcza świetnej rozrywki dzieciom i dorosłym, wzmacnia mięśnie, poprawia kondycję i sylwetkę, a do tego ułatwia zgubienie zbędnych kilogramów – skakanie na trampolinie to same korzyści! Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy zakupie, a dla ułatwienia wyboru koniecznie zerknij na nasz najnowszy ranking trampolin.

Ranking trampolin

ranking trampolin

Najlepsze trampoliny – na co zwracać uwagę?

Kilka akapitów niżej znajdziesz bardzo przydatny ranking trampolin, dzięki któremu łatwo podejmiesz decyzję o zakupie trampoliny ogrodowej – w oparciu o sprawdzone zdania i opinie użytkowników Ceneo.pl. Zanim jednak zerkniesz na zestawienie, musisz poznać kilka ważnych informacji. Oto, czym powinny cechować się najlepsze trampoliny

Kupując trampolinę zwróć uwagę na podstawę trampoliny

Kiedy już zerkniesz na nasz ranking trampolin, przekonasz się, że większość wysoko ocenianych urządzeń ma solidną podstawę – czyli taką, która podwójne „nogi” ułożone w literę „U” albo posiadającą dodatkowe stabilizatory. Solidna podstawa to bardzo istotny aspekt – dzięki niej użytkownik urządzenia jest bezpieczny.

Grubość profili ma znaczenie przy wyborze trampoliny

Tutaj nie trzeba zbyt dużo wyjaśniać: najlepsze trampoliny ogrodowe mają solidne, grube profile, które na pewno nie odkształcą się i nie złamią podczas nawet najbardziej szalonej zabawy czy wyczerpującego, skomplikowanego technicznie treningu. Musisz też pamiętać, że profile powinny być zabezpieczone grubą pianką wysokiej jakości.

Zwróć uwagę na sprężyny w trampolinie ogrodowej

Podobnie jak profile, tak i sprężyny muszą być solidne, czyli masywne, grube i dobrze przymocowane. Najlepsze trampoliny mają dodatkowo osłony, które zapobiegają przed bolesnym wsunięciem się stopy między sprężyny. Zwróć uwagę na ten aspekt, zwłaszcza jeżeli szukasz trampoliny z siatką zewnętrzną.

Łączenie elementów w trampolinie ogrodowej

Może się zdarzyć, że w naszym rankingu trampolin wybierzesz kilka modeli urządzeń – wówczas warto sprawdzić, w jaki sposób łączone są ich elementy. Najlepsze trampoliny ogrodowe to takie ze specjalnymi ściskami – nie rdzewieją po deszczu, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo przez długie lata. Dobre są również łączenia ryglowane albo przykręcane.

Jaka siatka w trampolinie ogrodowej?

Na rynku dostępne są trampoliny bez siatki oraz z siatką – zewnętrzną lub wewnętrzną. Modele bez takiego zabezpieczenia polecane są w zasadzie tylko i wyłącznie osobom dorosłym, które świetnie opanowały już umiejętność różnorakiego skakania. Z kolei najlepsze trampoliny dla dzieci oraz dla poczatkujących dorosłych zawsze będą miały siatkę.

Uwaga! Jeśli szukasz modelu, który zapewni tobie lub dzieciom maksimum bezpieczeństwa, wybierz te z siatką wewnętrzną – zapobiega ona uderzeniu w stelaż.

W trampolinie ogrodowej zwróć uwagę na maksymalne obciążenie

Zasada jest prosta: im większe dopuszczalne obciążenie, tym lepiej. Jeśli planujesz taki zakup dla dzieci, weź pod uwagę nietypowe sytuacje, np. przyjęcie urodzinowe, podczas którego na urządzeniu będzie przebywało więcej niż jedno dziecko. Najlepsze trampoliny ogrodowe mają minimalne obciążenie 140 kg.

Przeczytaj również: Wrotki czy rolki? Które lepsze?

Ranking trampolin 2021: gdzie znaleźć najlepszą trampolinę?

Znalezienie dobrej trampoliny nie jest – wbrew pozorom – takie proste. Jeśli więc nie masz czasu lub ochoty wybierać spośród tysięcy propozycji w sklepach internetowych, koniecznie zerknij na nasz ranking trampolin, wybierz kilka najwyżej ocenianych przez użytkowników Ceneo modeli, a następnie sprawdź, która w największym stopniu spełnia twoje wymagania i potrzeby:

Uwaga! Przeglądając trampoliny w serwisie Ceneo.pl, zwróć uwagę na zakładkę: „opinie i recenzje”. Znajdziesz tam nie tylko wyszczególnienie zalet i wad poszczególnych modeli, ale także (w wielu przypadkach) niekatalogowe zdjęcia już rozstawionego w ogrodzie produktu.

Autor: R. Wojtaś