Data modyfikacji:

Ranking trampolin. Jak kupić dobrą trampolinę?

Dostarcza świetnej rozrywki dzieciom i dorosłym, wzmacnia mięśnie, poprawia kondycję i sylwetkę, a do tego ułatwia zgubienie zbędnych kilogramów – skakanie na trampolinie to same korzyści! Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy zakupie, a dla ułatwienia wyboru koniecznie zerknij na nasz najnowszy ranking trampolin.

Ranking trampolin

ranking trampolin

Czy warto kupić jedną z polecanych trampolin z rankingu?

Zastanawiasz się, czy zakup jednego z produktów z naszego rankingu trampolin jest dobrym pomysłem? Zdecydowanie tak! Oczywiście, pod warunkiem, że dysponujesz odpowiednim budżetem i miejscem w swoim ogrodzie. To świetny sposób na zapewnienie dzieciom rozrywki na świeżym powietrzu, ale nie tylko. Równie chętnie będą korzystać z trampoliny dorośli.

Najlepsze trampoliny ogrodowe to nie tylko zabawa dla maluchów, ale także chwila odpoczynku dla rodziców. Dzięki niej będziesz spędzać leniwe wieczory przed domem, podczas gdy twoje dzieci będą zajęte skakaniem i wygłupianiem się. Zakup trampoliny to również sposób na zadbanie o ich zdrowie – w końcu już kilkanaście minut zapewni maluchom trening całego ciała, poprawiając ich kondycję i wydolność organizmu.

Najlepsza trampolina ogrodowa? Ta w odpowiednim rozmiarze

Jednym z najważniejszych parametrów, na które warto zwrócić uwagę, wybierając najlepszą trampolinę ogrodową z naszego rankingu, jest jej rozmiar. Wymiary powinny być przede wszystkim dopasowane do wolnej przestrzeni na twoim podwórku. Za duża trampolina może zająć cały ogród, nie pozostawiając ci miejsca na uprawę warzyw czy posadzenie kwiatów.

Nie bez znaczenia jest również liczba dzieci w domu. W końcu wiele maluchów lubi bawić się razem z rodzeństwem albo rówieśnikami. Aby jednak z rozrywki mogło korzystać więcej niż jedna czy dwie pociechy, konieczna jest odpowiednia średnica. Na szczęście najlepsze trampoliny ogrodowe mogą pochwalić się wymiarem wynoszącym od 40 do nawet 520 cm. Dzięki temu bez problemu wybierzesz model o idealnej wielkości.

Najlepsze trampoliny – na co zwracać uwagę?

Kilka akapitów niżej znajdziesz bardzo przydatny ranking trampolin, dzięki któremu łatwo podejmiesz decyzję o zakupie trampoliny – w oparciu o sprawdzone zdania i opinie użytkowników Ceneo.pl. Zanim jednak zerkniesz na zestawienie, musisz poznać kilka ważnych informacji. Oto, czym powinny cechować się najlepsze trampoliny

Kupując trampolinę zwróć uwagę na podstawę trampoliny

Kiedy już zerkniesz na nasz ranking trampolin, przekonasz się, że większość wysoko ocenianych urządzeń ma solidną podstawę – czyli taką, która podwójne „nogi” ułożone w literę „U” albo posiadającą dodatkowe stabilizatory. Solidna podstawa to bardzo istotny aspekt – dzięki niej użytkownik urządzenia jest bezpieczny.

Grubość profili ma znaczenie przy wyborze trampoliny

Tutaj nie trzeba zbyt dużo wyjaśniać: najlepsze trampoliny ogrodowe mają solidne, grube profile, które na pewno nie odkształcą się i nie złamią podczas nawet najbardziej szalonej zabawy czy wyczerpującego, skomplikowanego technicznie treningu. Musisz też pamiętać, że profile powinny być zabezpieczone grubą pianką wysokiej jakości.

Zwróć uwagę na sprężyny w trampolinie ogrodowej

Podobnie jak profile, tak i sprężyny muszą być solidne, czyli masywne, grube i dobrze przymocowane. Najlepsze trampoliny mają dodatkowo osłony, które zapobiegają przed bolesnym wsunięciem się stopy między sprężyny. Zwróć uwagę na ten aspekt, zwłaszcza jeżeli szukasz trampoliny z siatką zewnętrzną.

Łączenie elementów w trampolinie ogrodowej

Może się zdarzyć, że w naszym rankingu trampolin wybierzesz kilka modeli urządzeń – wówczas warto sprawdzić, w jaki sposób łączone są ich elementy. Najlepsze trampoliny ogrodowe to takie ze specjalnymi ściskami – nie rdzewieją po deszczu, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo przez długie lata. Dobre są również łączenia ryglowane albo przykręcane.

Jaka siatka w trampolinie ogrodowej?

Na rynku dostępne są trampoliny bez siatki oraz z siatką – zewnętrzną lub wewnętrzną. Modele bez takiego zabezpieczenia polecane są w zasadzie tylko i wyłącznie osobom dorosłym, które świetnie opanowały już umiejętność różnorakiego skakania. Z kolei najlepsze trampoliny dla dzieci oraz dla poczatkujących dorosłych zawsze będą miały siatkę.

Uwaga! Jeśli szukasz modelu, który zapewni tobie lub dzieciom maksimum bezpieczeństwa, wybierz te z siatką wewnętrzną – zapobiega ona uderzeniu w stelaż.

Przeczytaj również: Wrotki czy rolki? Które lepsze?

Na tym nie koniec! Przyjęło się, że trampoliny ogrodowe z rankingu, które mogą pochwalić się siatką wewnętrzną (wspominamy o niej powyżej), są idealne dla maluchów w wieku od 2 do 4 lat. Z kolei ich odpowiedniki z zewnętrznym zabezpieczeniem mogą być z powodzeniem wybierane dla dzieci powyżej 4. roku życia.

Jakie zalety mają siatki wewnętrzne i zewnętrzne?

  • Najlepsze trampoliny ogrodowe z siatką wewnętrzną – jak wspomnieliśmy już wcześniej, zapewniają dzieciom maksymalne bezpieczeństwo w trakcie zabawy – nie tylko chronią przed uderzeniem w stelaż, ale także pozwalają zminimalizować ryzyko włożenia stopy między sprężyny. Dodatkowo zapewniają wygodę w trakcie rozrywki, umożliwiając maluchowi utrzymanie równowagi. 
  • Najlepsze trampoliny ogrodowe z siatką zewnętrzną – zapewniają o wiele więcej miejsca do zabawy niż ich odpowiedniki z siatką wewnętrzną, jednocześnie chroniąc przed upadkiem na ziemię. To z kolei zapewnia jeszcze więcej frajdy dla starszych dzieci, nastolatków i dorosłych. Co więcej, taka konstrukcja trampoliny gwarantuje pełną swobodę ruchów, dzięki czemu można spróbować swoich sił w wykonywaniu salt i innych akrobacji.

W trampolinie ogrodowej zwróć uwagę na maksymalne obciążenie

Zasada jest prosta: im większe dopuszczalne obciążenie, tym lepiej. Jeśli planujesz taki zakup dla dzieci, weź pod uwagę nietypowe sytuacje, np. przyjęcie urodzinowe, podczas którego na urządzeniu będzie przebywało więcej niż jedno dziecko. Najlepsze trampoliny ogrodowe mają minimalne obciążenie 140 kg.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierają trampolinę ogrodową z rankingu?

Średnica, podstawa, grubość profili, sprężyny czy rodzaj siatki to jeszcze nie wszystko. Co jeszcze jest ważne w przypadku modeli z poniższego rankingu trampolin ogrodowych? Zdecydowanie jest to drabinka, która powinna umożliwiać maluchom bezproblemowe wejście na skoczny dodatek.

Nie bez znaczenia jest również mata. Tak naprawdę to właśnie ona jest jednym z najważniejszych elementów w trampolinach ogrodowych. Rekomendujemy zakup modelu z matą wykonaną z certyfikowanego, wytrzymałego i zapewniającego odpowiednią przyczepność tworzywa. Dobrze, aby producent zadbał również o odpowiednie zabezpieczenie jej brzegów, na przykład poprzez obszycie ich specjalną taśmą.

Ranking trampolin 2022: gdzie znaleźć najlepszą trampolinę?

Znalezienie dobrej trampoliny nie jest – wbrew pozorom – takie proste. Jeśli więc nie masz czasu lub ochoty wybierać spośród tysięcy propozycji w sklepach internetowych, koniecznie zerknij na nasz ranking trampolin, wybierz kilka najwyżej ocenianych przez użytkowników Ceneo modeli, a następnie sprawdź, która w największym stopniu spełnia twoje wymagania i potrzeby:

Uwaga! Przeglądając trampoliny w serwisie Ceneo.pl, zwróć uwagę na zakładkę: „opinie i recenzje”. Znajdziesz tam nie tylko wyszczególnienie zalet i wad poszczególnych modeli, ale także (w wielu przypadkach) niekatalogowe zdjęcia już rozstawionego w ogrodzie produktu.
Autor: Redakcja Ceneo