Data publikacji:

Stoki narciarskie – Słowacja. Gdzie na narty w Słowacji?

Stoki narciarskie na Słowacji mają więcej do zaoferowania, niż myślisz. Znajdziesz tutaj ośrodki narciarskie, które oferują wyciągi i trasy na wysokim poziomie. Są dostosowane zarówno dla początkujących, jak i zapalonych narciarzy. Zobacz, które stoki na Słowacji są najdłuższe, a które – najlepsze dla dzieci. Jeśli Słowacja nie jest miejscem, które znalazło się na twojej liście narciarskich destynacji, sprawdź nasz tekst gdzie na narty.

stoki narciarskie słowacja

Stoki narciarskie – Słowacja dla początkujących i zaawansowanych narciarzy

Część narciarzy decyduje się na polskie stoki narciarskie – Zakopane czy Szczyrk oferują wiele atrakcyjnych zjazdów. Również u naszych sąsiadów znajdziesz zapierające dech w piersiach i profesjonalnie przygotowane zjazdy dla narciarzy. Zobacz, gdzie pojechać na narty na Słowację.

Tatrzańska Łomnica – najdłuższy stok narciarski na Słowacji

To najdłuższa i najwyższa jednocześnie trasa narciarska na Słowacji. Zaczyna się na wysokości 2196 metrów przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego na Łomnickie Siodło. Przez pierwsze 700 m jest dość stroma, potem jednak nachylenie się zmienia i trasa staje się bardziej przystępna dla początkujących.

Najdłuższa trasa ma 6 km. Znajdziesz tutaj kilka tras, które zaspokoją oczekiwania zaawansowanych i średniozaawansowanych, ale także laików i rodzin z dziećmi.

VITA-NOVA – stok narciarski blisko Zakopanego

Stoki narciarskie blisko Zakopanego to jedna z najbardziej popularnych destynacji polskich narciarzy. Stacja VITA-NOVA położona jest 22 km od Zakopanego, tuż obok miejscowości Vitanova w słowackiej części Oravy. Górna stacja narciarska znajduje się na wysokości 968 m n.p.m.

Znajdziesz tutaj kilka tras czerwonych i niebieskich oraz szkółkę narciarską. To doskonałe miejsce, jeśli chcesz spróbować sportów zimowych i nauczyć się jeździć na nartach. W pobliżu, dokładnie w Orawicach i Liptowie, znajdują się kąpieliska termalne.

Vrátna Malá Fatra – stok na Słowacji nie tylko dla dzieci

To jeden z najlepszych ośrodków narciarskich na Słowacji. Jest podzielony na trzy części (Paseky, Południowy Grub i Chleb). Znajdziesz tutaj zarówno niebieskie, czerwone, jak i czarne trasy. Większość z nich jest zamknięta, ale znajdziesz też jedną otwartą (Chleb, 8-miestna kabínka).

Strefa Kids Zone umożliwia jazdę na sankach dla najmłodszych. Dzięki sztucznemu naśnieżaniu części stoku sezon trwa tutaj ponad 100 dni.

Chopok – Jasna – stok narciarski w centrum Słowacji

Drugi co do wielkości szczyt Niżnych Tatr na Słowacji. Ośrodek jest zlokalizowany w centrum Słowacji. Znajdziesz tutaj doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Ośrodek ma aż 28 wyciągów.

Szusować można po północnej i po południowej stronie Chopoku. Znajduje się tutaj także strefa dla dzieci. Karnety są nieco droższe niż w przypadku innych miejscowości, ale trudno się dziwić. Jeśli szukasz rozbudowanych i ciekawych tras narciarskich na Słowacji, to ośrodek dla ciebie.

Przeczytaj również: Szczyrk – najlepsze trasy narciarskie. Gdzie jeździć na nartach w Szczyrku i okolicach?

SNOWPARADISE Veľká Rača – stok narciarski na Słowacji z panoramą na Tatry

Ośrodek jest usytuowany najbliżej polskiej granicy, w sąsiedztwie z granicą czeską. Leży na wysokości 650-150 m n. p. m. Z Wielkiej Raczy możesz podziwiać panoramę tatrzańskich szczytów.

Trasy są dostosowane do możliwości początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Jeśli planujesz wyjazd z rodziną, możesz zaoszczędzić na karnetach, ponieważ dzieci do 6. roku życia jeżdżą za darmo.

Zuberec (Roháče – Spálená Dolina, Janovky, Milotín) – trasy narciarskie dla rodzin z dziećmi

Zuberec to popularna miejscowość w Tatrach Wysokich, która oferuje stoki aż trzech ośrodków. Spálená-Zverovka ma kilka wyciągów, w tym kolejkę z podgrzewanymi kanapami. Centrum ośrodka znajduje się na wysokości 1030-1500 m. n.p.m.

Ośrodek Janovky leży w samym centrum miejscowości Zuberec i jest doskonale przystosowany dla rodzin z dziećmi. Znajdują się tutaj trzy wyciągi. W ośrodku Milotín, podobnie jak w Janovky, znajdują się trzy wyciągi. Trasy są dostosowane dla narciarzy o różnych stopniach zaawansowania, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Jasenska Dolina – stok ze sztucznym zaśnieżaniem

Ośrodek narciarski leży po turczańskiej stronie Wielkiej Fatry, na północnych stokach góry Lysec (1381 m n.p.m.). Działa przez wiele dni w roku, dzięki możliwości sztucznego zaśnieżania tras. Każdy powinien znaleźć tutaj trasę dla siebie. Do dyspozycji gości są zarówno wyciągi krzesełkowe z dłuższymi trasami zjazdowymi, jak i orczyki.

PARK SNOW Donovaly – centrum rozrywki nie tylko dla narciarzy

Donovaly to malownicza miejscowość położona w pobliżu Bańskiej Bystrzycy, w której zlokalizowany jest park sportów zimowych. Znajdują się tutaj trasy o różnych długościach, dostosowane zarówno do zapalonych narciarzy, jak i początkujących.

Dzieci do 8. roku życia jeżdżą tutaj za darmo. Na miejscu masz do wyboru największy FunPark dla dzieci w Europie Środkowej, ale także lodowisko, tor saneczkowy, trasy biegowe oraz psie i konne zaprzęgi. To prawdziwe zimowe centrum rozrywki dla całej rodziny.

Tále – trasa narciarska z pięknymi widokami

Ośrodek znajduje się w południowej części Parku Narodowego Niskie Tatry, wśród górskich szczytów: Chopok (2023 m n.p.m.), Ďumbier (2043 m n.p.m.), Baba (1617 m n.p.m.), Dereše (2003 m n.p.m.) i Velký Gápel (1776 m n.p.m.). Dostępne są trasy zarówno dla zaawansowanych, jak i dla laików.

Znajdziesz tutaj także trasę biegową, która biegnie na zaśnieżonych terenach pola golfowego. Centrum nie jest rozbudowane, ale jest wystarczające, jeśli chcesz uprawiać narciarstwo w pięknych okolicznościach przyrody.

Bachledová Dolina – stok narciarski na Słowacji do jazdy nocnej

Ośrodek położony jest na stokach Spiskiej Magury. Możesz tutaj szusować w trzech dolinach, po różnorodnych trasach zjazdowych. Stoki są sztucznie zaśnieżane w razie potrzeby oraz oświetlane po zmroku, dzięki czemu możesz jeździć także wieczorem.