Data publikacji:

Krokomierze – przegląd

Główną rolą krokomierza jest rejestrowanie ilości kroków, które wykonujemy podczas wybranej aktywności fizycznej i przekładanie tego na dystans w metrach lub kilometrach. Może być kompanem zarówno w trakcie spaceru, jak i biegania, górskiej wyprawy czy Nordic Walking. Przyjrzeliśmy się, które krokomierze staną się Waszymi osobistymi trenerami, oferując coś więcej niż tylko pomiar kroków.

Krokomierz wyposażony w niezwykle odporną obudowę, bardzo czuły czujnik ruchu oraz duży i czytelny wyświetlacz, na którym zobaczymy nie tylko liczbę kroków (do 100 tys.), ale także pokonany dystans, ilość spalonych kalorii. Urządzenie na baterie może też pełnić rolę stopera (dokładność pomiaru 1/100 s) czy zegarka. Do ubrania można go przymocować za pomocą dwóch klipsów, które dodatkowo pozwalają odchylać obudowę gadżetu.

Krokomierz w formie zegarka, który dzięki precyzji godnej komputera stanie się osobistym asystentem w trakcie podejmowanej aktywności fizycznej. Czujnik nadgarstkowy posiada na pokładzie licznik kalorii, kalendarz (lata 2000-2099), alarm, czasomierz oraz stoper. Dzięki sensorowi 3D urządzenie poda nie tylko ilość kroków i dystans, ale również prędkość z jaką się poruszamy. Gadżet o wadze 55 gram jest wodoszczelny do 100 m i zasilany 3 bateriami litowymi.

Ten model połączono z radiem FM, dzięki czemu można zredukować do minimum ilość gadżetów zabieranych na trening czy spacer. Krokomierz zmierzy pokonany dystans i liczbę kroków wykonanych podczas zajęć rekreacyjnych, joggingu czy wyprawy turystycznej nawet do 100 tys. działań, a także ilość spalonych kalorii i czas. Posiada też funkcję stopera.

Na szyi, przy kluczach lub w ręce – ten krokomierz z zawieszką można nosić jak się chce i w każdej chwili mieć swobodny dostęp do interesujących nas parametrów. Model wyposażono w czujnik 3D, tryb uśpienia oraz automatyczny zapis wyników (pamięć pomiarów z nawet 7 dni), który pozwala śledzić postępy czynione w ciągu tygodnia treningów czy zajęć rekreacyjnych. Dodatkowo, co noc pamięć jest zerowana.

Krokomierz o ergonomicznym kształcie oprócz standardowych funkcji, czyli licznika kroków i kalorii oraz pomiaru pokonanego dystansu oferuje również chronograf z lampką oraz zegarek. Propozycja idealna dla osób odchudzających się oraz kontrolujących poziom dziennego zapotrzebowania na kalorie – gadżet będzie obliczał tę wartość dla każdego dnia oddzielnie. Ponadto model posiada duży ekran LCD, a dzięki klamrze spokojnie można przypiąć go do paska lub ubrania.

Autor: Sylwia Stwora