Data publikacji:

You.fo, czyli całkiem nowy sport

Słyszeliście już o you.fo? To wschodzący sport, który zrodził w 2010 roku i zadebiutował na rynku w 2012 roku. Sprawdźcie, na czym polega i dowiedzcie się czy to gra dla Was.

You.fo to całkowicie nowy sport, który opiera się na łapaniu aerodynamicznego pierścienia za pomocą specjalnie zaprojektowanego kija. Przypomina on nieco swoim wyglądem kij do hokeja. Jednak w tym przypadku nie machamy nim po ziemi, a w powietrzu.

Jak grać?

Do zagrania w you.fo potrzebujemy sprzętu, odrobiny wiedzy na temat zasad i odpowiednio dużej przestrzeni. Dystans pomiędzy zawodnikami powinien wynosić około 10-30 m. Jeśli spełnimy wymagania dotyczące odległości, możemy grać w go niemal wszędzie – sprawdzą się tu zarówno wszelkiego rodzaju boiska, parki czy nawet plaże.

Dokładny opis gry znajdziecie tutaj.

Jak zdobywać punkty?

Specjalnie zaprojektowany kij umożliwia łapanie i wyrzucanie pierścienia. Gra polega na zdobyciu jak największej ilości punktów i pokonaniu przeciwnika. Zdobyć je możemy, kiedy gracz z przeciwnej drużyny nie odbierze pierścienia, który znajduje się w jego polu boiska. Inna sytuacja to błąd stojącej naprzeciw nas drużyny.

Grać możemy zarówno jeden na jednego, jak i większych kilku- a nawet kilkunastoosobowych grupach.

You.fo to świetny interdyscyplinarny sport, który rozwija nie tylko naszą siłę, zwinność czy kooperację, ale również koncentrację. Wiek, o którego rekomendowana jest gra w you.fo to 10 lat. Jeśli jesteście znudzeni tradycyjnymi sportami, takimi jak tenis czy badminton, polecamy wypróbować nową koncepcję na aktywnie spędzony czas.

Wolisz tradycyjne sporty zespołowe? Wszystko, co do nich niezbędne znajdziesz TUTAJ

Autor: Natalia Malko