Data publikacji:

Wodny sprzęt asekuracyjny i ratunkowy – przegląd

Podczas wakacyjnych kąpieli w głębokich oceanach czy morzach warto pamiętać nie tylko o zdrowym rozsądku i uwadze, ale również odpowiednim zabezpieczeniu. W tym celu potrzebny jest wodny sprzęt asekuracyjny i ratunkowy. Przedstawiamy krótki przegląd kilku propozycji.

Jeśli jesteś miłośnikiem sportów wodnych to zakup odpowiedniej kamizelki ratunkowej jest dla Ciebie niezbędny. Obojętnie, czy jeździsz na skuterze, pływasz na kajaku czy spędzasz czas na łodzi. W razie sztormu lub nagłych, niebezpiecznych sytuacji wodny sprzęt asekuracyjny i ratunkowy może ocalić życie. Rozmiar kamizelki dobierz do swojego wzrostu i wagi.

Na każdej łodzi i jachcie powinien znajdować się sprzęt ratunkowy w postaci dobrze wyposażonego zestawu medycznego. W tym komplecie znajdziesz środki do tamowania krwotoku, opatrywania ran, unieruchamiania złamań, a także kołnierz ortopedyczny, narzędzia do udrożniania dróg oddechowych czy zapewniania komfortu termicznego.

Kolejną niezbędną rzeczą na każdej łodzi jest rzutka ratunkowa. Składa się z rękawa, umieszczonego w nim pływaka, a także liny o długości 25 m. Podczas wspólnych beztroskich zabaw zdarzają się różne sytuacje, również te niebezpieczne. Wodny sprzęt ratunkowy w postaci rzutki może ocalić osobę, która przypadkowo wpadnie do głębokiego morza.

Ciekawym gadżetem, który może uchronić przed utonięciem jest samopompująca tuba ratunkowa ważąca zaledwie 280 g. Po usunięciu zapalnika z jej pomocą można bezpieczne dotrzeć do brzegu lub oczekiwać na pomoc. Omawiany sprzęt asekuracyjny nadaje się do wielokrotnego użycia i wskazany jest dla wszystkich miłośników żeglowania.

Wodny sprzęt ratunkowy to także tyczka ratownicza, która jest lekka i wykonana z niezatapialnego materiału. Ma długość 4 m i specjalną powłokę, która zabezpiecza przed zabrudzeniem oraz korozją. Jej koniec wyposażony został w jaskrawe barwy, co ułatwia dostrzeżenie i chwyt sprzętu w wodzie.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora