Data publikacji:

Gdzie na weekend z dzieckiem? Gdzie w Polsce?

Weekendowy wyjazd to świetna okazja do zrelaksowania się i złapania oddechu. Wybór lokalizacji staje się jednak trochę trudniejszy, kiedy ktoś chce nie tylko odpocząć, ale i zapewnić rozrywkę dziecku. Na szczęście są miejsca, w których można połączyć pragnienia starszych i młodszych. Oto ciekawe propozycje na weekend z dzieckiem.

Szukając destynacji na weekend ze starszymi dziećmi albo nawet bez dzieci, koniecznie sprawdźcie nasz artykuł gdzie na weekend w Polsce?

TOP 10 miejsc na weekend z dzieckiem w Polsce

1. Energylandia Zator
2. Leonardia
3. Hevelianum
4. Afrykarium we Wrocławiu
5. Inwałd Park
6. Świat Labiryntów Bliziny
7. Canpol Człuchów
8. Magiczne Ogrody w Janowcu
9. Europejskie Centrum Bajki Pacanów
10. Farma Iluzji Mościska
weekend z dzieckiem we wrocławskim afrykarium

Gdzie na weekend z dzieckiem? Miejsca sprawdzone przez rodziców

Jeśli nie wiesz, gdzie pojechać z dzieckiem na weekend, a nie masz ochoty na eksperymentowanie z nowymi obiektami, to mamy dla ciebie kilka ciekawych, wielokrotnie sprawdzonych miejsc. Wyjazd do nich z pewnością zakończy się szerokimi uśmiechami wszystkich członków rodziny.

Energylandia Zator - rodzinny weekend w Małopolsce

Tego miejsca w zasadzie nie trzeba nikomu przedstawiać. To idealny obiekt na weekend z dzieckiem, które ma co najmniej kilka lat i potrafi już zrozumieć zasady działania parków rozrywki.

Na miejscu znajdziesz Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną, szalony Smoczy Ogród czy wodny świat – Aqualantis.

Warto wspomnieć, że w pobliżu jest całe mnóstwo miejsc, w których można przenocować wraz z dziećmi: są domki i wioska indiańska Western Camp, wozy noclegowe, a także tradycyjne, eleganckie apartamenty.

Leonardia - na weekend z dzieckiem nad morzem

Jeśli tylko będziecie w okolicy Darłowa albo po prostu szukacie miejsca, gdzie można spędzić weekend z dzieckiem kochającym planszówki, to koniecznie udajcie się do Leonardii. To wyjątkowy obiekt, w którym można pograć w ponad 100 (!) drewnianych gier. Wszystkie znajdują się na świeżym powietrzu, dzięki czemu rywalizacja staje się jeszcze przyjemniejsza.

Hevelianum - weekend ze starszym dzieckiem

Gdzie na weekend z dzieckiem, które uwielbia poznawać świat? Tylko i wyłącznie do Hevelianum w Gdansku. Kultowy już obiekt od dłuższego czasu cieszy się ogromnym zainteresowaniem – odwiedzają go rodzice zarówno starszych, jak i młodszych dzieci. Na miejscu znajdziecie wystawy takie jak: „Łamigłówka”, „Dookoła świata”, „Zabawy z historią”, „z energią!”, „Wehikuł czasu” czy „Warsztat wyobraźni”. Jako że obiekt znajduje się w dużym mieście, nie będziecie mieć żadnego problemu z zarezerwowaniem miejsca na nocleg. W sobotę możecie odwiedzić Hevelianum, w niedzielę natomiast – zobaczyć piękny, stary Gdańsk.

Afrykarium we Wrocławiu - najlepsze miejsce na weekend z dzieckiem jesienią

Jeśli zastanawiasz się, gdzie z małym dzieckiem na weekend można pojechać, żeby nauczyć je miłości do zwierząt, to zdecydowanie może być to Afrykarium we Wrocławiu. Na terenie tego wyjątkowego zoo znajdziecie między innymi 12 pawilonów tematycznych, które przedstawiają zwierzęta z wybranych obszarów świata. Dodatkowo latem maluchy mogą pojeździć na łagodnych kucach. Taki weekend z dzieckiem – w otoczeniu świata zwierząt i na świeżym powietrzu, to zawsze wielka przyjemność.

Inwałd Park

Inwałd Park to idealne miejsce na weekend z dzieckiem, które posiada niespożyte wręcz zapasy energii. Istnieje pewna szansa, że z takim maluchem zdążycie poznać znaczną część atrakcji (bo zapewne nie wszystkie). Na pewno warto odwiedzić fascynujący Park Miniatur (tu koniecznie musicie zrobić całe mnóstwo ciekawych zdjęć!), zaskakującą Dinolandię, Średniowieczny Park, Ogród Jana Pawła II, a na sam koniec dobrze byłoby wybrać się do MiniZoo. Do Inwałdu można udać się zarówno z małym dzieckiem, jak i ze starszym – każde będzie zadowolone.

Świat Labiryntów Bliziny - weekend z dzieckiem na Kaszubach

Labirynty z kukurydzy, labirynty drewniane, a może labirynty w małych rozmiarach – dla najmłodszych? Wszystkie te atrakcje zapewnia Świat Labiryntów w Blizinach. Oczywiście po „zaliczeniu” tej atrakcji warto odwiedzić kaszubskie zabytki i inne atrakcje – w końcu weekend z dzieckiem może oznaczać też masę atrakcji dla rodziców.

Canpol Człuchów - weekend z przedszkolakiem

Kolejny fenomenalny obiekt, idealny na weekend z dzieckiem, to Canpol w Człuchowie. Największą atrakcją dla najmłodszych (w wieku przedszkolnym i szkolnym), to park rozrywki Wonderland – miejsce, w którym można pojeździć na gokartach, pozjeżdżać z nowoczesnych, wodnych zjeżdżalni czy poudawać astronautę. Wizytę w Canpolu warto zakończyć godzinką w zoo.

Magiczne Ogrody w Janowcu

Magiczne Ogrody to pierwszy w Polsce rodziny park, który został stworzony w oparciu o baśniowe historie. Dzieci znajdą tu nie tylko niesamowite postaci, które budzą natychmiastowy zachwyt, ale także atrakcje takie jak ciuchcia, zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele, tunele czy zamki. Na koniec całą rodziną możecie odpocząć na plaży. Obiekt jest przystosowany dla rodzin z małymi dziećmi – znajdują się tu pojazdy dla wózków i przewijaki. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie z małym dzieckiem na weekend – oto odpowiedź.

Europejskie Centrum Bajki Pacanów

Niezwykłe muzeum połączone z interaktywną wystawą – oto właśnie Europejskie Centrum Bajki Pacanów. Na miejscu dziecko będzie mogło zobaczyć niesamowite gadżety – między  innymi ziarnko grochu z bajki, które nie pozwalało zasnąć księżniczce, będzie mogło przejechać się magiczną kolejką, a nawet… zanurzyć się w morzu. To idealne miejsce na weekend z dzieckiem, które kocha bajkowy świat. Oczywiście w okolicy z łatwością można zarezerwować nocleg dla całej rodziny.

Farma Iluzji Mościska

Na sam koniec Farma Iluzji Mościska. To absolutnie wyjątkowe miejsce, pełne zapadających w pamięć atrakcji. Na dziecko czeka między innymi Latająca Chata Tajemnic, możliwość zjechania do prawdziwej kopalni, tunel, który „odbiera pamięć”, a także naprawdę przewrócony pokój, fantastyczny pokój luster i bajkowy pałac cieni. To miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić – nawet jeśli będzie ono wymagało pokonania nieco dłuższej trasy.

Autor:. R. Wojtaś
Autor: R. Wojtaś