Data publikacji:

Turystyczny lokalizator GPS – przegląd

Mając ze sobą turystyczny lokalizator GPS, niezależnie od tego, czy wybierasz się na grzyby, łowienie ryb lub górską wędrówkę, nie zgubisz się. Prezentujemy modele, które bez problemu zaprowadzą Cię z powrotem do punktu, z którego rozpoczynałeś swoją wyprawę.

Lekki i kompaktowy model o wymiarach 89x58x22 mm z elektronicznym kompasem na pokładzie podpowie Ci w jakim kierunku powinieneś się udać i ile kilometrów dzieli Cię od miejsca docelowego aż dla 5 zapisanych punktów. Wodoodporny lokalizator GPS posiada duży wyświetlacz LCD, 4 przyciski oraz wskaźnik naładowania baterii i siły sygnału satelity. Ponadto, wskazuje także temperaturę i wysokość w metrach nad poziomem morza. Urządzenie działa na 2 baterie AAA 1,5 V i pomaga odnaleźć właściwy kierunek z odległości prawie 1 tys. mil.

Ten lokalizator GPS zapamięta 3 lokalizacje wyjściowe, niezależnie od tego, czy znajdujesz się w lesie, górach, nad morzem, w nieznanej miejscowości czy zapomnisz gdzie zostawiłeś samochód na parkingu obok centrum handlowego. Model posiada 2 przyciski – jeden do włączania i wyłączania sprzętu oraz przełączania trybów, a drugi do podświetlania tarczy i zapisywania lokalizacji. Odporny na wilgoć gadżet wyposażono w kompas elektryczny, ekran o wymiarach 41x36 mm, a jego zasilanie to 2 baterie typu AAA 1,5 V.

Ten lokalizator GPS może zapamiętać 5 punktów, a po podłączeniu go do komputera za pomocą portu miniUSB umożliwia odtworzenie zapisu 48 godzin Twojej wyprawy na mapach Google. Model posiada ciekłokrystaliczny i kwadratowy ekran LDC o wymiarach 41x41, który podświetla się na niebiesko, a do jego obsługi służą 3 przyciski. Urządzenie działa w trybie kompasu, pomiaru kierunku i odległości lub sprzętu mierzącego temperaturę i wysokość nad poziomem morza. Lokalizator GPS jest odporny na wodę, wilgoć i deszcz.

Kieszonkowy model wskaże Ci kierunek i odległość od jednego do 16 zapisanych w jego pamięci miejsc, informując Cię, gdzie jesteś, z jaką prędkością idziesz i na jakiej znajdujesz się wysokość nad poziomem morza. Dzięki dużemu i podświetlanemu wyświetlaczowi LCD bez problemu odczytasz prezentowane dane zarówno w dzień, jak i po zmroku. Lokalizator wskaże Ci także godzinę i datę, a do jego obsługi służą 3 przyciski sterujące.

Autor: Sylwia Stwora