Data publikacji:

Trening cardio na świeżym powietrzu

Jest świetną propozycją w zasadzie dla każdego – pomaga ulepszyć kondycję, zrzucić zbędne kilogramy, jak i wyrzeźbić sylwetkę. Oto kilka propozycji na trening cardio na świeżym powietrzu.

Trening cardio jest każdym rodzajem sportu, który pozytywnie wpływa na poprawę kondycji serca, jak i polepszenie wydolności układu krążenia. Mogą to być takie formy ruchu jak bieganie, jazda na rowerze, rolkach, pływanie, a nawet taniec. Tego rodzaju ćwiczenia odbywają się przy umiarkowanej intensywności, lecz przy stosunkowo długim odcinku czasowym. By otrzymać pożądane efekty w postaci utraty kilogramów, poprawy kondycji czy wydolności serca, niezbędna jest regularność treningu cardio i stopniowe zwiększanie jego efektywności. Warto też monitorować pracę serca za pomocą pulsometru.

Na początku trening cardio powinien odbywać się co najmniej 3 razy w tygodniu i trwać po 30 min z jednym dniem wolnym pomiędzy przeznaczonym na odpoczynek. W miarę upływu czasu i nabrania odpowiedniej kondycji może być wydłużony np. do 45 min.

Jesień nie zawsze sprzyja ćwiczeniom na świeżym powietrzu, jednak póki na zewnątrz nie ma siarczystego mrozu, można zdecydować się na trening cardio w postaci popularnego biegu lub marszobiegu. Te dwie formy wysiłku będą zdecydowanie bardziej efektywne w parku czy w lesie niż w przypadku korzystania z bieżni w klubie fitness. Nierówna powierzchnia i zmienne ukształtowanie terenu wymaga wkładania większego wysiłku i angażuje sporą ilość mięśni, przez co rezultaty będą zdecydowanie lepsze.

Kolejną propozycją treningu cardio na świeżym powietrzu może być jazda na rolkach. Oprócz frajdy, jaką daje tego rodzaju aktywność, rolki wpływają również na modelowanie mięśni nóg oraz pupy, co spodoba się w szczególności wszystkim kobietom, które marzą o pięknych kształtach.

Treningiem cardio może być także jazda na rowerze, która pomaga spalić od 250 do 900 kalorii. Efektywność i rezultaty zależą w tym przypadku od narzuconego tempa oraz rodzaju obieranej trasy. Warto pamiętać, że na każdy trening cardio wybierać należy inną formę aktywności, by przynosił zamierzone efekty i spełniał nasze oczekiwania.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora