Data publikacji:

Trasy biegowe w Zielonej Górze

Autor: Sylwia Stwora

Coraz większe grono Polaków wybiera bieganie jako formę aktywności fizycznej, która pomoże im zadbać o zgrabną sylwetkę, dobre zdrowie i kondycję, a także pozytywny nastrój. Trasy biegowe znajdziesz również w Zielonej Górze.

Początkujący oraz rekreacyjni biegacze mogą postawić na przemierzanie alejek w zielonogórskich parkach. W tym celu można odwiedzić Park Tysiąclecia, Park Zacisze lub wybrać się do Parku Kolei Szprotawskiej i stamtąd ulicą Piastowską, potem Ptasią, a następnie skręcając w Księdza Kazimierza Michalskiego udać się do Parku Piastowskiego. Powrót do miejsca startu może odbywać się ulicą Jana Kilińskiego, a potem Jaskółczą. Osoby stawiające na wytrzymałość i lubiące zmagać się z wymagającymi trasami biegowymi mogą spróbować zmierzyć się z 12-kilometrową pętlą, na której odbywa się popularna zielonogórska impreza crossowa tzw. Parszywa 12. Trasa biegnie ścieżkami leśnymi wokół i po Wzgórzach Piastowskich. Trening odbywa się na leśnych duktach oraz po szutrze. Można startować i kończyć trening na błoniach przy Amfiteatrze przy ul. Czesława Niemena.

Na wybieganie świetnie nadaje się trasa biegnąca do pobliskiej, malowniczej wsi Przytok, która oddalona jest od centrum Zielonej Góry o 10 km. Dodatkowo można wydłużyć trasę, wybierając się do Janów. Z kolei, jeśli chcesz przygotować się do zawodów, przeprowadzić trening interwałowy czy po prostu nie masz pomysłu na zajęcia, możesz wybrać się na Stadion Zielonogórski Ludowego Klubu Lekkoatletycznego przy Placu Jana Matejki 3a lub na stadionie MOSiR, mieszczącym się przy ulicy Sulechowskiej.