Data publikacji:

Święto Babci i Dziadka – pomysły na wspólne wyjście z dziadkami

Za chwilę będziemy obchodzić Dzień Babci i Dzień Dziadka, a jak wiadomo najlepszym prezentem jest spędzony z nimi czas. Zamiast siedzieć w domu zabierzmy dziadków na film lub spektakl. Z pewności dzięki temu będą jeszcze milej wspominać swój dzień. Przedstawiamy kilka ciekawych miejsc, które mogą spodobać się dziadkom.

Wybór miejsca powinien być uzależniony i dopasowany do zainteresowań babci lub dziadka. Nie próbujmy na siłę przekonać dziadków, że kino to idealne rozwiązanie kiedy wiemy, że nie przepadają za współczesnymi filmami. Ten dzień przede wszystkim ma być miło spędzonym wspólnie czasem oraz okazją do rozmowy.

Kino lub teatr

Nie wszyscy dziadkowie mają okazję lub możliwość częstych wyjść do miejsc takich jak kino czy teatr, więc z pewnością ucieszy ich takie wyjście. W kinie wybierajmy filmy ambitniejsze, z historią i przesłaniem. Często wyświetlane są specjalne seanse dla seniorów, podczas których można obejrzeć stare filmy w odświeżonym obrazie. W teatrze możemy wybrać coś łagodnego, np. komedię obyczajową. Nie zabierajmy dziadków na przedstawienie nowoczesne czy kontrowersyjne, gdzie interpretacja będzie zbyt trudna. Wspólne wyjście ma być rozrywką dla Was obojga.

Filharmonia lub opera

Jeśli nasi dziadkowie lubią dźwięki muzyki klasycznej i są wrażliwi na tego rodzaju sztukę wyjście do opery lub na koncert do filharmonii będzie trafionym prezentem. Możemy wybrać coś z klasyki, a jeśli wiemy, że ulubionym instrumentem naszej babci lub dziadka jest fortepian lub skrzypce poszukajmy takiego koncertu, aby sprawić im szczególną radość. Pamiętajmy, że do tego typu miejsc ubieramy się elegancko, na galowo w garnitur i koszulę.

Muzeum

Być może w pobliskim muzeum prezentowana jest ciekawa wystawa obrazów lub rzeźb? Dzień Babci lub Dziadka to idealna okazja, aby je odwiedzić. Wspólny spacer pozwoli także na rozmowę, nie tylko o eksponatach. Możemy także zabrać dziadków do jednego z nowoczesnych centrów naukowych, jak np. Kopernik w Warszawie, Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak w Krakowie czy Hydropolis we Wrocławiu. Pozwoli to seniorom zapoznać się z nowoczesnymi, multimedialnymi wystawami, a wspólne odkrywanie poszczególnych informacji będzie świetną okazją do kontynuowania rozmów na różne tematy.

Restauracja

Gdybyśmy nie byli pewni, czy dziadkom spodoba się wyjście do kina lub filharmonii lub żadne z nich nie przepada za takim spędzeniem czasu możemy zaprosić ich na obiad w restauracji czy gorącą czekoladę i deser do kawiarni. Wspólny posiłek, rozmowa, wspomnienia i historię jeszcze bardziej Was do siebie zbliżą.

Jeśli szukacie prezentów na Dzień Babci i Dzień Dziadka zajrzyjcie TUTAJ.

Autor: Kasia