Data publikacji:

Strzelnica sportowa - pierwsze kroki

To tutaj najczęściej zaczyna się wielka kariera przyszłych mistrzów olimpijskich. Niemal codziennie strzelnica sportowa jest oblegana przez wycieczki szkolne i osoby, które chcą inaczej spędzić czas wolny. Bezwzględnie przestrzega się zasad bezpieczeństwa, nie tracąc przy tym nic z dobrej sportowej zabawy i rywalizacji. Czego należy się spodziewać, zanim staniemy na strzeleckim torze?

Gdzie można postrzelać?

Spotkamy strzelnice sportowe kryte i plenerowe. Pierwsze z nich posiadają specjalne tory i ścianki odgradzające nas od innych użytkowników. Tarcze strzeleckie - jak w popularnych filmach akcji - na zmianę się oddalają i przybliżają. Stali bywalcy są zgodni, że tego rodzaju strzelnice są najlepsze na dobry, a zarazem udany początek. Strzelnica sportowa zlokalizowana na świeżym powietrzu z pewnością dostarczy jeszcze intensywniejszych wrażeń. Ma już na to wpływ sam klimat, nieco dziki i trochę "wojskowy". Tutaj można ćwiczyć strzelanie w różnych pozycjach, często wymagających szybkiej zmiany. Na obu z nich obowiązują te same ściśle przestrzegane zasady bezpieczeństwa. Przed samym wejściem czeka cię zapoznanie z regulaminem i wpis do rejestru. Najwygodniejszy na tę okazję będzie ubiór trekkingowy lub sportowy.

Pod czujnym okiem instruktora

Powodów, dla których wybieramy się na strzelnicę, jest wiele. Jedni są zakochani w strzelectwie sportowym, inny żądni nowych wyzwań. Wiele osób chce się obyć z bronią ze względów samoobrony.

Nieodłącznym towarzyszem na strzelnicy w każdym z powyższych przypadków będzie oczywiście profesjonalny instruktor. Pierwsze spotkanie upływa zazwyczaj na przedstawieniu rodzajów broni, jaką mamy do dyspozycji, podzieleniu się cennymi wskazówkami, a wreszcie samodzielnymi próbami strzeleckimi. Szkolenie teoretyczne zawsze jest obowiązkowym wstępem do rozpoczęcia przygody z tym sportem. W większości ośrodków strzela się zazwyczaj z rewolwerów, pistoletów, pistoletów maszynowych, browningów czy strzelb gładkolufowych. Co ciekawe, strzelnice organizują imprezy okolicznościowe i integracyjne. Popularnością cieszą się też prezenty w formie karnetów. Czy dla treningu, czy dla rekreacji, warto strzelnicę na pewno odwiedzić.

Autor: Bogumiła Kurzeja