Data publikacji:

Sposób na zrzucenie kilogramów – taniec

Taniec wpływa na poprawę nastroju, produkcję endorfin i sprawia ogromną frajdę. Niewiele osób wie, że to również skuteczny sposób na zrzucenie kilogramów. Oto kilka faktów na temat tańca.

Towarzyszy nam już od najmłodszych lat, a wiele ludzi nie potrafiłoby sobie wyobrazić bez niego życia. Taniec pełni bardzo ważną rolę we współczesnym świecie. Przyczynia się do łamania bariery między ludźmi, jest świetnym sposobem na depresję i aktywne spędzanie wolnego czasu. Ruszanie biodrami to również dobry sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Nie trzeba stosować rygorystycznych diet, głodówek i regularnie biegać na siłownię. Wystarczy, że postawimy na energiczną odmianę tańca, który nie tylko wymodeluje sylwetkę, ale także poprawi nastrój i naładuje pozytywną energią. Z grona tańców towarzyskich, które przyczynią się do skutecznej utraty kilogramów wymienić można quickstep, foxtrot, sambę, rumbę czy cha-chę.

Jeśli nie jesteśmy miłośnikami tańców standardowych i nie lubimy ćwiczyć w parze, możemy postawić na nowoczesne odmiany, które prowadzone są nie tylko w szkołach tańca, ale i klubach fitness. Dobra propozycja to taniec bollywoodzki, w którym istotna jest praca rąk i płynne ruchy bioder. Ta odmiana wzmocni także mięśnie nóg i tułowia. Kolejną opcją jest taniec afro – żywiołowa odmiana wywodząca się z afrykańskich plemion pierwotnych.

Popularną alternatywą pozostaje zumba będąca połączeniem tańców latynoamerykańskich i elementów fitness. Jeśli jesteś zwolennikiem wizyt w klubach fitness i nie chciałbyś rezygnować z tego typu ćwiczeń, ta forma aktywności fizycznej będzie powiązaniem przyjemnego z pożytecznym.

Taniec przyniesie pożądane efekty, jeśli będzie ćwiczony regularnie, minimum 3 razy w tygodniu. W zależności od jego rodzaju i tempa, podczas jednych zajęć można spalić 150-400 kcal. Liczby te są porównywalne do wysiłku podejmowanego na siłowni lub zajęciach fitness. Podczas tańca uaktywniana jest większość mięśni, w tym szczególnie mięsnie nóg, pośladków, brzucha, pleców i rąk, co przyczynia się do skutecznego rzeźbienia ładnego kształtu sylwetki.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora