Data publikacji:

Sportowe postanowienia noworoczne

Minął już pierwszy tydzień 2015 roku, a wraz z nim czas świątecznego rozleniwienia przeszedł do historii. Czas powrócić do sportowego życia, które zapewne zeszło na dalszy plan w obliczu gwiazdkowych frykasów i sylwestrowego imprezowania. Zamiast przygotowywać tradycyjną listę noworocznych postanowień, których zapewne kolejny raz nie dotrzymasz, sporządź postanowienia dotyczące Twej aktywności fizycznej. Przy odrobinie samozaparcia nie złamiesz ich i rozpoczniesz rok w wyśmienitej formie.

Wróć do aktywności fizycznej

Mimo że całe lato i jesień spędziłeś na bieganiu, jeździe na rowerze, grze w piłkę lub tysiącu innych formach ruchu na świeżym powietrzu lub na siłowni, to po Bożym Narodzeniu możesz nie mieć ochoty do powrotu do ubiegłorocznego sportowego wysiłku. Nic dziwnego, bo za oknem śnieg i mróz, a Święta, które upłynęły na błogim lenistwie, stale o sobie przypominają (najczęściej oponką na brzuchu). Jeśli od stycznia nie powrócisz do aktywności ruchowej to z upływem kolejnych tygodni będzie Ci jeszcze trudniej to uczynić. Dlatego pierwsze postanowienie numer brzmi: w zimie poświęć na sport przynajmniej godzinę dziennie co drugi dzień i z biegiem czasu powracaj do zwyczajowego cyklu treningowego.

Ćwicz na świeżym powietrzu

Nawet jeśli z balu noworocznego popędziłeś prosto do siłowni, a w Święta odliczałeś dni do momentu, aż ponownie dosiądziesz rowerka treningowego nie ograniczaj się tylko do aktywności fizycznej pod dachem. To nic, że jest zimno, śnieżnie, a zmrok zapada już o czwartej po południu. Ubierz się na cebulkę, zaopatrz się w bieliznę termoaktywną, czapkę i wodoodporne buty do biegania i ruszaj do parku. Dynamiczna rozgrzewka i jogging w ujemnej temperaturze doskonale zahartują Twój organizm na resztę roku.

Zmodyfikuj swój cykl treningowy

Od lat dbasz o sylwetkę i uprawiasz sport, ale odczuwasz rosnące znużenie codziennymi ćwiczeniami? Zainauguruj rok 2015 dodając do cyklu treningowego zupełnie nowe ćwiczenia. Przejrzyj nagrania z zajęć fitness na YouTube, poczytaj wpisy na formach dla bywalców sal sportowych i siłowni, sięgnij po literaturę napisaną przez profesjonalnych trenerów, a następnie usuń te ćwiczenia, które sprawiają Ci najmniej radości i zastąp je nowymi. Oczywiście muszą być one komplementarne, czyli rozwijać te same partie mięśni, aby modyfikacja zestawu ćwiczeń nie odbiła się na jakości Twojego treningu.

Skompletuj wyposażenie domowego kącika sportowego

Nosisz się z zamiarem uzupełnienia zestawu domowych przyrządów sportowych o nowe hantle, kettlebell lub stepper? A może garderoba treningowa warta jest odświeżenia? Nowy rok to idealny czas na takie zakupy i to nie tylko dlatego, że trwają przeceny absolutnie wszystkiego. Gdy zaopatrzysz się w nowy sprzęt będziesz bardziej zmotywowany, aby powrócić do aktywności fizycznej – przecież wydane pieniądze nie mogą się zmarnować.

Poznaj od podstaw nową dyscyplinę sportu

Na koniec postanowienie, które możesz zrealizować w ciągu całego roku, a nie tylko na jego początku – poznaj zupełnie nową dyscyplinę sportu, która kiedyś Cię zainteresowała, ale tylko na zainteresowaniu wówczas się skończyło. A wystarczy przecież tylko trochę chęci, aby naprawdę przekonać się, czy koszykówka, rugby, lacrosse czy co tylko przyjdzie Ci na myśl, jest trudne, czy też bajecznie łatwe i stworzone z myślą o Tobie. Poszukaj informacji o treningach organizowanych w Twojej okolicy, sprawdź, czy działa sekcja dla początkujących i przyjdź na pierwsze zajęcia. Kto wie, może za rok to Ty będziesz zachęcał innych, aby spróbowali swoich sił w tej dyscyplinie?

*Aby dowiedzieć się o produkcie, kliknij w jego zdjęcie.

Autor: Sylwia Stwora