Data publikacji:

Slackline – sport dla lubiących wyzwania

W przypadku, gdy cierpisz na brak adrenaliny w swoim życiu, slackline skutecznie uzupełni ten niedobór. Jeżeli nigdy wcześniej nie słyszałeś o tej oryginalnej aktywności sportowej, wyjaśniamy, czym się charakteryzuje.

Slackline może być pojmowany zasadniczo na dwa sposoby – jako sport lub sztuka. Polega na balansowaniu na elastycznej taśmie o szerokości 2,5-3 cm zawieszonej między dwoma stabilnymi punktami (drzewem lub skalnymi turniami) na wysokości nawet do kilkunastu metrów. Dyscyplina charakteryzuje się chodzeniem lub wykonywaniem zaawansowanych trików na bardzo dużej wysokości.

Slackline swój początek ma w USA. Narodził się w latach 80. XX w. za sprawą Adama Grosowsky'ego i Jeffa Ellingtona, którzy rozpoczęli swoją przygodę od chodzenia po łańcuchach otaczających parking.

Wyróżnia się trzy podstawowe odmiany slackline: trickline (krótkie taśmy zawieszone na dużej wysokości, na których wykonuje się triki), longline (długie taśmy na małej wysokości; odmiana nastawiona na pokonywanie jak największych odległości) oraz highline (taśmy umieszczane na bardzo dużych wysokościach; najbardziej zaawansowana forma tej dyscypliny sportowej, do której potrzebne są zdolności alpinistyczne).

W czasie balansowania na taśmie, śmiałek zapięty jest w uprząż, która asekuruje go przed upadkiem. W przypadku twardego podłoża rozstawiane są również materace, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. Slackline może uprawiać każdy – specjalistyczne szkoły, w których można trenować w tym kierunku prowadzą również zajęcia dla najmłodszych. Potrzebna jest jedynie wytrwałość i silna wola, by nie poddać się po kilku pierwszych próbach. Wbrew pozorom sport nie należy do najłatwiejszych i potrzebne jest trochę czasu, by opanować balansowanie ciałem.

Slackline jest niecodzienną rozrywką popularną szczególnie w przypadku różnego rodzaju eventów i wyjazdów integracyjnych. W większych miastach organizowane są jednorazowe lub regularne zajęcia prowadzone przez doświadczonych i wyszkolonych instruktorów. Jeśli masz ochotę spróbować czegoś nowego i poczuć dreszczyk emocji, czym prędzej sprawdź ofertę slackline w swojej najbliższej okolicy.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora