Data modyfikacji:

Ścieżki biegowe w Szczecinie

Autor: Sylwia Stwora

Nosisz się z zamiarem rozpoczęcia treningów biegowych, ale nie wiesz gdzie w Szczecinie można znaleźć ścieżki biegowe? Oto przegląd tras w stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Ulubionym miejscem biegowym w Szczecinie, zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów jest Las Arkoński, gdzie mamy do czynienia ze zróżnicowanym ukształtowaniem terenu. Tereny zdadzą egzamin przy wybieganiu. Znajdziesz tu pętlę o długości 3,5 km, która na odcinku 3 km biegnie drogami leśnymi, a przez 500 metrów po asfalcie. Trasa ciągnie się Szlakiem im. Ireny i Karola, czyli terenami Parku Leśnego Arkońskiego, zatacza koło wokół Jeziora Głuszec i biegnie w pobliżu Jeziora Goplana. Można zaczynać z poziomu stadionu miejskiego przy ulicy Litewskiej.

Jeśli preferujesz wieczorne bieganie, doskonałym wyborem będzie ścieżka biegowa z pętlą o długości 1,75 km wokół Kąpieliska Arkonka, która na odcinku 1,2 km jest oświetlona. Dzięki oznaczeniom co 100 metrów, można dokładnie zmierzyć swój wysiłek. Fanów biegania spotkasz również na Jasnych Błoniach, gdzie po miękkiej nawierzchni można pokonywać kolejne kilometry odmierzając je za pomocą pętli długiej na 1 km. Dzięki oświetleniu, można tu trenować zimą oraz po zmroku. Można sobie wydłużyć zajęcia, kierując się w stronę Lasku Arkońskiego, który oddalony jest o około 4 km.

Możesz też wybrać się do Parku Przygodna, na drugą stronę Odry lub rozpocząć bieg z poziomu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i miejskimi chodnikami oraz ścieżkami przebiec w stronę Starego Miasta, a następnie Wyspy Jaskółczej. Na biegowe treningi nadają się także tereny Szczecińskiej Gubałówki, mieszczącej się niedaleko Puszczy Wkrzańskiej oraz tereny wokół Góry Wieleckiej.

wrotki

Wrotki czy rolki? Które wybrać?

2021-03-11
Co było pierwsze: wrotki czy rolki? Nie ulega wątpliwościom, że buty z czterema, równolegle ustawionymi kółkami pojawiły się najpierw. Później świat poznał rolki, które na długi czas zdeklasowały swoje starsze siostry. W ostatnim czasie, wrotki ponownie wracają do łask. Na co lepiej się zdecydować? Kto powinien skorzystać z szaleństw na rolkach, a komu lepiej przysłużą się klasyczne wrotki?
trasy rowerowe mazur

Ścieżki rowerowe. Mazury rowerem

2021-02-27
Mazury to wręcz wymarzone miejsce do rowerowej turystyki. Przepiękne widoki, liczne jezior oraz miejscowości, w których życie toczy się niespiesznie przyciągają turystów z całej Polski. Jeśli uwielbiasz aktywny wypoczynek i chcesz zwiedzić Mazury na rowerze, skorzystaj z naszych propozycji tras. Jakie mazurskie szlaki rowerowe warto odwiedzić?
jak chodzić z kijkami

Jak chodzić z kijkami? Technika nordic walking

2020-09-01
Po chodnikach miast, w parku, w górach. Polacy pokochali nordic walking, a osoby miarowo przebierające kijami widoczne są dosłownie wszędzie. Nie wszyscy jednak znają prawidłową technikę chodzenia, przez co trening nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprawdź, jak chodzić z kijami, aby nie popełniać błędów.
Piłka do rugby

Piłka do rugby. Jaką wybrać?

2020-08-18
Piłka o jajowatym kształcie jest nieodzownym elementem gry w rugby. Jej wymiary warunkuje między innymi stopień zaawansowania użytkownika.
akcesoria wędkarskie

Jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko?

2020-08-07
Wędkarstwo to świetny sposób na wypoczynek na łonie natury. Zobacz, jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko.
akcesoria do roweru

Akcesoria do roweru. Jakie sakwy, światełka i hol na przyczepkę

2020-07-14
Kupiłeś rower? Świetnie! Ale to nie koniec zakupów. Sam jednoślad nie wystarczy, aby komfortowo, bezpiecznie i wygodnie jeździć przez cały rok. Zobacz, jakie akcesoria do roweru są niezbędne podczas użytkowania, a które z nich… stanowią miły dla oka gadżet, który uprzyjemni każdą podróż!