Data publikacji:

Ścieżki biegowe w Szczecinie

Autor: Sylwia Stwora

Nosisz się z zamiarem rozpoczęcia treningów biegowych, ale nie wiesz gdzie w Szczecinie można znaleźć ścieżki biegowe? Oto przegląd tras w stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Ulubionym miejscem biegowym w Szczecinie, zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów jest Las Arkoński, gdzie mamy do czynienia ze zróżnicowanym ukształtowaniem terenu. Tereny zdadzą egzamin przy wybieganiu. Znajdziesz tu pętlę o długości 3,5 km, która na odcinku 3 km biegnie drogami leśnymi, a przez 500 metrów po asfalcie. Trasa ciągnie się Szlakiem im. Ireny i Karola, czyli terenami Parku Leśnego Arkońskiego, zatacza koło wokół Jeziora Głuszec i biegnie w pobliżu Jeziora Goplana. Można zaczynać z poziomu stadionu miejskiego przy ulicy Litewskiej.

Jeśli preferujesz wieczorne bieganie, doskonałym wyborem będzie ścieżka biegowa z pętlą o długości 1,75 km wokół Kąpieliska Arkonka, która na odcinku 1,2 km jest oświetlona. Dzięki oznaczeniom co 100 metrów, można dokładnie zmierzyć swój wysiłek. Fanów biegania spotkasz również na Jasnych Błoniach, gdzie po miękkiej nawierzchni można pokonywać kolejne kilometry odmierzając je za pomocą pętli długiej na 1 km. Dzięki oświetleniu, można tu trenować zimą oraz po zmroku. Można sobie wydłużyć zajęcia, kierując się w stronę Lasku Arkońskiego, który oddalony jest o około 4 km.

Możesz też wybrać się do Parku Przygodna, na drugą stronę Odry lub rozpocząć bieg z poziomu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i miejskimi chodnikami oraz ścieżkami przebiec w stronę Starego Miasta, a następnie Wyspy Jaskółczej. Na biegowe treningi nadają się także tereny Szczecińskiej Gubałówki, mieszczącej się niedaleko Puszczy Wkrzańskiej oraz tereny wokół Góry Wieleckiej.