Data modyfikacji:

Ścieżki biegowe w Szczecinie

Autor: Sylwia Stwora

Nosisz się z zamiarem rozpoczęcia treningów biegowych, ale nie wiesz gdzie w Szczecinie można znaleźć ścieżki biegowe? Oto przegląd tras w stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Ulubionym miejscem biegowym w Szczecinie, zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów jest Las Arkoński, gdzie mamy do czynienia ze zróżnicowanym ukształtowaniem terenu. Tereny zdadzą egzamin przy wybieganiu. Znajdziesz tu pętlę o długości 3,5 km, która na odcinku 3 km biegnie drogami leśnymi, a przez 500 metrów po asfalcie. Trasa ciągnie się Szlakiem im. Ireny i Karola, czyli terenami Parku Leśnego Arkońskiego, zatacza koło wokół Jeziora Głuszec i biegnie w pobliżu Jeziora Goplana. Można zaczynać z poziomu stadionu miejskiego przy ulicy Litewskiej.

Jeśli preferujesz wieczorne bieganie, doskonałym wyborem będzie ścieżka biegowa z pętlą o długości 1,75 km wokół Kąpieliska Arkonka, która na odcinku 1,2 km jest oświetlona. Dzięki oznaczeniom co 100 metrów, można dokładnie zmierzyć swój wysiłek. Fanów biegania spotkasz również na Jasnych Błoniach, gdzie po miękkiej nawierzchni można pokonywać kolejne kilometry odmierzając je za pomocą pętli długiej na 1 km. Dzięki oświetleniu, można tu trenować zimą oraz po zmroku. Można sobie wydłużyć zajęcia, kierując się w stronę Lasku Arkońskiego, który oddalony jest o około 4 km.

Możesz też wybrać się do Parku Przygodna, na drugą stronę Odry lub rozpocząć bieg z poziomu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i miejskimi chodnikami oraz ścieżkami przebiec w stronę Starego Miasta, a następnie Wyspy Jaskółczej. Na biegowe treningi nadają się także tereny Szczecińskiej Gubałówki, mieszczącej się niedaleko Puszczy Wkrzańskiej oraz tereny wokół Góry Wieleckiej.

akcesoria wędkarskie

Jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko?

2020-08-07
Wędkarstwo to świetny sposób na wypoczynek na łonie natury. Zobacz, jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko.
akcesoria do roweru

Akcesoria do roweru. Jakie sakwy, światełka i hol na przyczepkę

2020-07-14
Kupiłeś rower? Świetnie! Ale to nie koniec zakupów. Sam jednoślad nie wystarczy, aby komfortowo, bezpiecznie i wygodnie jeździć przez cały rok. Zobacz, jakie akcesoria do roweru są niezbędne podczas użytkowania, a które z nich… stanowią miły dla oka gadżet, który uprzyjemni każdą podróż!
Piłka do rugby

Piłka do rugby. Jaką wybrać?

2020-05-25
Piłka o jajowatym kształcie jest nieodzownym elementem gry w rugby. Jej wymiary warunkuje między innymi stopień zaawansowania użytkownika.
wrotki

Wrotki czy rolki? Które wybrać?

2020-05-04
Co było pierwsze: wrotki czy rolki? Nie ulega wątpliwościom, że buty z czterema, równolegle ustawionymi kółkami pojawiły się najpierw. Później świat poznał rolki, które na długi czas zdeklasowały swoje starsze siostry. W ostatnim czasie, wrotki ponownie wracają do łask. Na co lepiej się zdecydować? Kto powinien skorzystać z szaleństw na rolkach, a komu lepiej przysłużą się klasyczne wrotki?
hokej na lodzie zasady

Hokej na lodzie: zasady, sprzęt

2019-11-21
Jeśli chcielibyście spróbować swoich sił na lodowisku lub planujecie oglądać rozgrywki NHL w telewizji, to ten tekst jest właśnie dla was. Dowiecie się z niego, jakie są zasady hokeja na lodzie oraz jakiego sprzętu potrzebujecie, żeby zacząć przygodę z tym sportem.
Jak zacząć morsowanie

Jak zacząć morsowanie? Zalety i korzyści płynące z morsowania

2019-11-19
Wciąż dziwi cię widok ludzi ubranych w stroje kąpielowe, czapki i rękawiczki, którzy ochoczo wbiegają zimą do jeziora, aby zażyć lodowatej kąpieli? Ci pozytywnie zakręceni „szaleńcy” to najprawdopodobniej członkowie klubu morsów. Ich liczba z sezonu na sezon rośnie. Moda na morsowanie to także moda na zdrowie. Poznaj zalety i zdrowotne korzyści płynące z zimowych kąpieli. Dowiedz się także jak zacząć morsowanie, przełam swój lęk i spróbuj.