Data publikacji:

Sakwa rowerowa – przegląd

Jazda na rowerze z wyładowanym po brzegi plecakiem nie należy do najprzyjemniejszych, zwłaszcza gdy masz do pokonania zakorkowane ulice czy sporą ilość kilometrów w ramach wyprawy poza miasto. Praktyczniejszym rozwiązaniem będzie sakwa rowerowa. Sprawdziliśmy, na które modele warto postawić.

Odporna na wodę sakwa rowerowa posiada jedną kieszeń i można ją zamontować do rur bagażnika o średnicy 16 mm. Model posiada kieszeń wewnętrzną i uchwyt, a jego pokrywa zapinana jest na suwak. Po bokach sakwy umieszczono odblaski dla lepszej widoczności. Torba ma pojemność 20 l.

Sakwa rowerowa o pojemności 35 l stworzona z myślą o kobietach. Posiada dwie oddzielne torby z kieszeniami wewnętrznymi oraz kieszonkami bocznymi. Nie zabrakło także elementów odblaskowych. Model o wymiarach 36x15x30 cm został wyprodukowany z poliestru impregnowanego.

Idealny schowek na drobiazgi typu klucze, telefon czy inne małe gadżety. Ta sakwa rowerowa jest wodoodporna, ma aerodynamiczny kształt i antypoślizgowe gumy do mocowania, dzięki czemu po przymocowaniu do ramy dobrze się trzyma i nie będzie Ci przeszkadzać w czasie jazdy. Model wyposażono w wewnętrzną kieszeń zamykaną na suwak i plastikową wkładkę, którą możesz wyjmować.

Ten podwójny model do zamontowania na tyle roweru za pomocą pasków ma pojemność 32 l, a wykonano go z wytrzymałego poliestru. Sakwa rowerowa składa się z dwóch toreb o wymiarach 15x35x30 cm, które są zapinane na klamry. Nie brakuje także kieszeni bocznych i kieszonki wewnątrz oraz odblasków.

Sakwa rowerowa posiada rozpięcie boczne, dzięki któremu szybko zmieni się z modelu jednokomorowego na składający się z trzech części. Torba posiada usztywnienia, dwie kieszenie boczne, pasek do noszenia na ramieniu oraz siateczkową kieszeń w górnej części. Wodoodporna sakwa ma pojemność 19 l, a do bagażnika przymocujesz ją za pomocą rzepów i bocznych pasków.

Autor: Sylwia Stwora