Data modyfikacji:

Przystanek Woodstock 2016 - mały niezbędnik

Przystanek Woodstock to jeden z największych festiwali letnich w Europie, który jest organizowany od 1995 roku przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na Woodstock ściągają tysiące ludzi z całej Polski, a większość czeka na niego przez cały rok.

XXII Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 14-16.07.2016 roku standardowo w Kostrzynie nad Odrą. W czasie festiwalu artyści wystąpią na czterech scenach: Dużej, Małej, Pokojowej Wioski Kryszny i scenie ASP.

Line up

Woodstock jest przede wszystkim wydarzeniem muzycznym i choć cały line up wydarzenia nie jest jeszcze znany (ze względu na rozgrywające się nadal eliminacje), to jak co roku możemy się spodziewać kilku dni świetnej muzyki i wspaniałej zabawy przy najlepszych wykonawcach z całego świata. W tym roku na na Drugiej Scenie zagra m.in. Sexbomba, Łzy, Enej, TZN Xenna, Rocky Dawuni oraz Corruption. Ponadto na festiwalu będziemy mieli także okazję usłyszeć na żywo takie gwiazdy jak Hey, The Hives oraz The Dead Daisies.

Przystanek Woodstock co roku zachwyca bogatym programem muzycznym oraz fantastyczną ofertą różnorodnych inicjatyw artystycznych.To miejsce, w którym możemy przeżyć niezapomniane chwile, ciesząc się ogromną swobodą wyrazu! Fot. za: muzyka.onet.pl

Jak dojechać?

Na Przystanek Woodstock można przyjechać własnym samochodem. Jednak powinniśmy jechać samotnie! Festiwal to świetna okazja do integracji z ludźmi różnych poglądów i do zabawy w gronie nowych znajomych. Jeśli zatem chcemy jechać autem, to warto „skrzyknąć” się w kilka osób bądź zabrać autostopowiczów! Możemy także wziąć udział w Woodstockowym Banku Podróży lub we Wspólnych Przejazdach z BlaBlaCar, zarówno jako kierowca, jak i pasażer. Dla osób niezmotoryzowanych doskonałym rozwiązaniem będzie pociąg. Oficjalnym przewoźnikiem festiwalu są Przewozy Regionalne, które jak co roku przygotowują specjalne pociągi musicREGIO do przewozu Woodstockowiczów. Na miejscu natomiast możemy wskoczyć prosto w Allegro BUSa! To pojazd kursujący na trasie między rondem a dworcem codziennie od 10.00 do 18.00. Nie tylko dowiejedziemy nim na miejsce, lecz dzięki animatorom i dobrej muzyce także wprawimy się w dobry nastrój.

Lista woodstockowicza z 21. edycji festiwalu

Co ze sobą zabrać?

Doświadczonym Woodstockowiczom nie trzeba tłumaczyć, co należy ze sobą zabrać. Jednak „świeżakom” podpowiadamy: na Przystanek Woodstock bierzemy ze sobą przede wszystkim dobry humor oraz nastawienie na świetną zabawę! Poza tym przyda nam się także namiot, śpiwór i ciepłe ubrania do spania… jeśli tylko będziemy mieli czas na sen ;) Osoby wrażliwe na hałas powinny spakować też zatyczki do uszu. Jeśli chodzi o prowiant, to według uznania. Egzamin zdadzą przede wszystkim zupki w proszku, gorące kubki oraz konserwy. Nie możemy zapomnieć także o słodyczach (kto by zapomniał ;)) i dużej ilości wody – jeśli będzie upalnie to może być na wagę złota! Przydadzą się nam również klapki (aby nie nabawić się grzybicy pod prysznicem), ręcznik, szczoteczka do zębów wraz z pastą i kosmetyki do mycia w małych saszetkach – dobrze sprawdzą się rozdawane w ramach reklamy próbki produktów. Dla kobiet mamy jeszcze wskazówkę – suchy szampon oraz mgiełka do twarzy potrafią zdziałać cuda z cerą i fryzurą nawet po kilku godzinach intensywnej zabawy. ŚLEDŹ PRZYSTANEK WOODSTOCK NA BIEŻĄCO NA OFICJALNYM FANPAGE'U: https://www.facebook.com/PrzystanekWoodstock/

Autor: Sylwia Stwora