Data modyfikacji:

Majówka 2016 w Polsce: gdzie warto ją spędzić?

Długi weekend majowy to czas odpoczynku na świeżym powietrzu oraz bliższych i dalszych wycieczek. To doskonała okazja, aby zwiedzić ciekawe miejsca w naszym kraju. Majówka 2016 - podpowiadamy, gdzie spędzić ją w Polsce?

Green Velo – Wschodni Szlak Rowerowy

Turystyka rowerowa zyskuje coraz większą popularność w Polsce i na świecie – nic więc dziwnego, że pomysł spędzenia Majówki na swoim jednośladzie to marzenie każdego zapalonego rowerzysty. Green Velo to jeszcze nieukończona - choć już uznawana za najpiękniejszą w Polsce - trasa rowerowa, która wiedzie od Elbląga nad Zalewem Wiślanym aż po Oblęgorek w województwie świętokrzyskim. Rowerzysta ma więc okazję przemierzyć tereny pięciu województw, podziwiając równocześnie malownicze krajobrazy, najciekawsze zabytki i perły architektury Wschodniej Polski. Docelowo na całej trasie ma powstać 230 Miejsc Obsługi Rowerzystów, które wyposażone będą w stojaki, miejsca do siedzenia i tablice informacyjne, a cały Wschodni Szlak Rowerowy ma liczyć niemalże 2 tys. km!

Więcej o szlaku dowiecie się TUTAJ.

Chcesz jechać na rajd rowerowy? Zobacz, co ze sobą zabrać - przeczytaj artykuł.

Dolina Pałaców i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej

Kotlina Jeleniogórska to idealne miejsce na Majówkę dla osób, które pasjonują się historią oraz architekturą. Planując spędzenie długiego weekendu w tym rejonie, mamy niezwykłą okazję obejrzeć aż kilkadziesiąt odrestaurowanych pałaców i zamków! Położona u podnóża Karkonoszy Dolina Pałaców i Ogrodów przyciąga turystów możliwością zwiedzenia unikalnego kompleksu 30 przepięknych rezydencji, m.in. gotyckich zamków, wieży obronnych, renesansowych dworów, barokowych pałaców oraz rozległych parków krajobrazowych, zaprojektowanych przez najwybitniejszych architektów epoki. W wielu z obiektów są obecnie urządzone ekskluzywne hotele, zatem nie musimy martwić się o nocleg.

Na osoby planujące zwiedzanie Doliny czeka pomocna aplikacja mobilna: