Data modyfikacji:

Przydatne akcesoria pływackie – przegląd

Każdy pływak powinien rozejrzeć się za przydatnymi gadżetami, które poprawią komfort w uprawianiu sportu i wpłyną na czerpanie jeszcze większej przyjemności. Prezentujemy akcesoria pływackie, na które warto zwrócić uwagę.

Podstawą są porządne okulary, które uchronią nasze oczy przed podrażnieniem wodą i poprawią komfort widzenia. Wyposażone są w środek przeciwdziałający parowaniu, co znacząco wpływa na ich atrakcyjność. Ramki wykonane są z tworzywa odpornego na zgniecenie, a miękka uszczelka, dzięki specjalnemu tworzywu, poprawia komfort noszenia. Ponadto okulary posiadają filtry UVA i UVB.

Kolejnym wartym uwagi gadżetem jest płyn w atomizerze, który wpływa na redukcję parowania masek nurkowych i okularów pływackich. Jeśli nasz sprzęt nie jest zaopatrzony w soczewki, które uchronią nas przed tą niedogodnością, warto postawić na ten niedrogi specyfik.

W wypadku wyjazdu na zagraniczne, kamieniste plaże należy zaopatrzyć się w przydatne buty do pływania, które osłonią stopy przed otarciami i urazami. Model wykonany jest z niezwykle miękkiego materiału, posiada ponadto otwory wentylacyjne odprowadzające wodę na zewnątrz. Podeszwa zwiększa amortyzację, poprawia wygodę chodzenia oraz zmniejsza ryzyko upadku i poślizgnięcia.

Przydatne akcesoria pływackie to przede wszystkim także czepki. Ograniczą dopływ wody do uszu i sprawią, że długie włosy przestaną utrudniać pływanie. Ten model wykonany jest ze specjalnego materiału (nylon/lycra), który zapewnia optymalne dopasowanie do głowy, jest wytrzymały i miękki.

Na koniec coś do dla dzieci i niemowląt. Swimtrainer to koło do nauki pływania z sześcioma nadmuchiwanymi elementami, które zagwarantują maluchowi bezpieczeństwo i wygodę. Pas i zapięcia zapewniają stabilność oraz zapobiegają wywracaniu się koła w wodzie.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora
Buty do tenisa ziemnego

Buty do tenisa. Jakie wybrać?

2023-03-29
Buty to obok rakiety jeden z najważniejszych elementów wyposażenia tenisisty, gdyż odpowiedni wybór przekłada się na komfort gry. Podpowiadamy, na co zwrócić uw...
Nauka jazdy na łyżwach

Nauka jazdy na łyżwach, czyli jak jeździć na łyżwach?

2023-01-11
Kiedy zbliża się zima, wrotki i rolki warto zamienić na łyżwy. Sprawa wydaje się tym łatwiejsza, że sposób poruszania się na rolkach i łyżwach jest łudząco podobny. Czy rzeczywiście rolkarze mają ułatwione zadanie, kiedy zaczynają naukę jazdy na łyżwach? Jak nauczyć się jeździć na łyżwach bez takiego doświadczenia?
ćwiczenia interwałowe

Jak przeprowadzić trening interwałowy?

2021-11-18
Ćwiczenia interwałowe uznawane są za jeden z najszybszych reduktorów tkanki tłuszczowej. Dobrze przeprowadzone nie tylko pomogą ci schudnąć ale też przyspieszą budowę tkanki mięśniowej. Szacuje się, że intensywny trening interwałowy podczas 30 minut wysiłku jest w stanie spalić nawet do 400kcal.
Frisbee

Frisbee dla początkujących. Jak grać? Jak rzucać? Zasady

2021-10-01
Frisbee to świetny sposób na letni, aktywny wypoczynek na łonie natury. Zwykły, plastikowy krążek może umilić czas nawet sporej grupie znajomych. Warto wiedzieć, że frisbee rządzi się specjalnymi zasadami, a nawet występuje w kilku odmianach. Dlaczego warto grać we frisbee i jak robić to prawidłowo?
Piłka do rugby

Piłka do rugby. Jaką wybrać?

2021-09-10
Piłka o jajowatym kształcie jest nieodzownym elementem gry w rugby. Jej wymiary warunkuje między innymi stopień zaawansowania użytkownika.
wspinaczka na ściance

Wspinanie - jak rozpocząć przygodę ze wspinaczką?

2021-07-28
Tradycyjne trasy turystyczne już ci się znudziły i masz ochotę na nieco bardziej ekstremalną przygodę z górami i skałami? Jeśli myślisz o wspinaczce, przekonaj się, jak postawić pierwsze kroki w tego rodzaju aktywności outdoorowej, jak przygotować się fizycznie i wreszcie, jaki sprzęt zakupić?