Data publikacji:

TOP 10: Najlepsze kurorty narciarskie w Alpach

Tylko dni dzielą nas od rozpoczęcia sezonu narciarskiego w Polsce. Za granicą miłośnicy białego szaleństwa już mogą cieszyć się urokami stoków. Oprócz dobrze przygotowanych tras, równie istotne są atrakcje après-ski. Przygotowaliśmy przegląd najlepszych alpejskich kurortów, które gwarantują jedno i drugie. Zobaczcie, gdzie zaznacie tego luksusu.

Możliwość szusowania przez większość roku, dobrze przygotowane stoki, obsługa na najwyższym poziomie, bogate życie nocne, wystawy - to wszystko znajdziecie w proponowanych przez nas ośrodkach. Zarówno zwolennicy intensywnie spędzonego czasu, jak i miłośnicy spokoju oraz ciszy znajdą coś dla siebie. Przedstawiamy 10 kurortów wartych odwiedzenia. Kolejność losowa.

1. Zermatt, Szwajcaria

Miejscowość leży u stóp Matterhornu, oferuje 63 kolejki górskie oraz ponad 300 km tras narciarskich. Ciekawostka: w mieście nie ma ruchu samochodowego, dzięki czemu utrzymało ono swój rustykalny charakter.

Źródło: firefly-collection.com

2. Chamonix, Francja

Główną atrakcją tego kurortu jest najwyższa góra Alp, czyli Mont Blanc. Znajduje się na niej kolejka, która zapewnia niesamowite widoki podróżującym. Jest to trzeci najczęściej odwiedzany szczyt na świecie.

Źródło: telegraph.co.uk

3. Cortina d' Ampezzo, Włochy

Nazywana także Królową Włoskich Dolomitów, ponieważ znajduje się w samym ich środku. Większość tras jest sztucznie naśnieżana, dzięki czemu stoki zapewniają wysoki komfort jeżdżenia. Fani zakupów znajdą tutaj dla siebie luksusowe butiki.

Źródło: alpineluxurychalets.com

4. Davos, Szwajcaria

Najwyżej położone miasto w Europie - 1560 m n.p.m. Pokrywa śnieżna utrzymuje się w nim do końca kwietnia, co pozwala jeździć na nartach przez większą część roku. Znane także jako uzdrowisko.

Źródło: bwbx.io

5. Grindelwald, Szwajcaria

Jest to niewielka miejscowość zapewniająca turystom ciszę i spokój. Kilometry tras narciarskich i punkt wypadowy na lodowce Eiger oraz Wetterhorn stanowią o niezwykłości tej wioski.

Źródło: scwdc.org

6. Kitzbühel, Austria

Jedno z najbardziej uwielbianych przez celebrytów miejsc do jazdy na nartach. W słynnym hotelu Stanglwirt dała koncert m.in. Gloria Gaynor. Miejscowość ta zapewnia wiele wrażeń dzięki licznej ofercie kulturalnej.

Źródło: ifyouski.com

7. St. Moritz, Szwajcaria

Jeden z najbardziej znanych kurortów narciarskich na świecie. Jego atuty doceniły rzesze sław oraz setki tysięcy spragnionych wymarzonego urlopu turystów. Miejsce cechujące się kosmopolityczną atmosferą. Na stokach można tu zawsze usłyszeć wiele języków obcych.

Źrodło: flexiski.com

8. Seefeld, Austria

Seefeld to nie tylko narty. To także wiele wydarzeń okołonarciarskich. Obejrzeć tu można np. wyścigi psich zaprzęgów oraz wziąć udział w zawodach biegowych. Patronatem wielu imprez jest BMW, cieszą się one więc rozmachem i dużym zainteresowaniem.

Źródło: booking.com

9. Garmisch-Partenkirchen, Niemcy

Amatorzy mocnych wrażeń i pięknych widoków mogą podziwiać panoramę tego kurortu z platformy widokowej Alpspix. Miejsce rozgrywek jednego z konkursów skoków narciarskich w ramach Turnieju 4 Skoczni.

Źródło: schneemenschen.de

10. Megeve, Francja

Bajkowa architektura Megeve przyciąga w każdej porze roku. Jeżeli dodamy do tego świetnie przygotowane trasy i wysoki standard świadczonych usług, otrzymamy miejsce, które coraz częściej kusi swą zimową ofertą turystów, również tych z Polski.

 Źródło: snow-wise.com

Po sprzęt narciarski zajrzyjcie TUTAJ.

Autor: Beata