Data publikacji:

Po czym poznać dobrego trenera personalnego?

Wiele osób, które nie mają dużego doświadczenia na siłowni lub chcą szybko osiągnąć zamierzony efekt w postaci płaskiego brzucha lub ładnych mięśni, sięgają po pomoc fachowca. Zanim i Ty zdecydujesz się na ten krok, przeczytaj, po czym poznać dobrego trenera personalnego.

Trening w towarzystwie trenera personalnego może być dużo bardziej efektywny niż w pojedynkę. Masz pewność, że ćwiczenia zostaną dobrane do Twoich indywidualnych preferencji i możliwości, będą wykonywane w sposób prawidłowy. Poza tym, pod czujnym okiem fachowca nabierzesz motywacji i większej chęci do wysiłku fizycznego.

Po czym poznać dobrego trenera personalnego? Przede wszystkim po kwalifikacjach – studia na Akademii Wychowania Fizycznego, odpowiednie kursy i certyfikaty. Jeśli jesteś nastawiony na uprawianie konkretnej dyscypliny, wybierz osobę będącą w niej specjalistą. Pożądane jest także doświadczenie w pracy z ludźmi i zadowolenie jego wcześniejszych podopiecznych. By zasięgnąć takich informacji, popytaj znajomych lub poszukaj wiadomości w internecie. Jeśli trener personalny jest dobry i znany, na pewno się znajdziesz o nim informacje.

Kolejna cecha to profesjonalne podejście. Trener personalny podczas indywidualnych zajęć powinien być skupiony tylko i wyłącznie na Tobie. Rozglądanie się po siłowni, spacerowanie, siedzenie na recepcji lub picie kawy nie świadczą zbyt dobrze o takim fachowcu. Jeśli chcesz zdecydować się na konkretną osobę, wybierz się do miejsca, w którym pracuje i podejrzyj, jak zachowuje się w trakcie zajęć z innym podopiecznym.

Dobry trener personalny jest także cierpliwy i dyskretny. Nie powinien litować się nad uczniem i zmniejszać mu ilość powtórzeń, gdy ten narzeka na zmęczenie. Doświadczony fachowiec trzyma się swojego zdania i stara się motywować w ten sposób, by cel za każdym razem został osiągnięty.

Inną ważną kwestią w przypadku trenera personalnego jest to, czy przy pierwszym spotkaniu przeprowadził szczegółowy wywiad na temat Twojego stanu zdrowia, przebytych chorób i urazów, oczekiwań, diety i preferencji. Jeśli tego nie zrobił, tylko od razu przeszedł do narzuconych przez siebie ćwiczeń, lepiej zmień klub na inny. Dobry trener personalny daje także możliwość bezpłatnych zajęć, po których będziesz mógł podjąć decyzję o dalszej, ewentualnej współpracy.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora