Data publikacji:

Piloxing. Co to jest i jak ćwiczyć?

Lato zbliża się wielkimi krokami, a twoja sylwetka pozostawia wiele do życzenia? Jeżeli dotychczasowy plan treningowy nie przynosi wymarzonych rezultatów, to najwyższy czas na niestandardowe rozwiązania. Wyobraź sobie metodę, która łączy najskuteczniejsze elementy boksu, tańca oraz pilatesu, a w ciągu jednej sesji możesz spalić nawet do kilkuset kalorii! Co więcej, ciało nabiera zmysłowych kształtów, a sama dyscyplina jest wręcz stworzona dla kobiet, niezależnie od stażu treningowego. Przedstawiamy piloxing!

piloxing

Co to jest piloxing?

Odpowiadając na tytułowe pytanie, piloxing jest innowacyjnym systemem łączącym trzy, z pozoru różne, dziedziny aktywności. Techniczny charakter tańca, zmysłowość pilatesu i siła boksu może nie brzmi jak mieszanka doskonała, ale w tym szaleństwie jest metoda. I to bardzo skuteczna.

Podczas jednostki treningowej nasz organizm utrzymuje bardzo wysoki poziom aktywności, a zaangażowane jest praktycznie całe ciało. Ćwiczenia zastosowane w piloxingu są inspirowane trzema, wspomnianymi już, filarami. Początkowa faza treningu to zadanie dla technik bokserskich, które mają za zadanie podnieść temperaturę mięśni oraz pobudzić krążenie krwi. Idealnie sprawdzą się takie czynności, jak na przykład walka z cieniem, pajacyki, praca ze skakanką lub po prostu bieg w miejscu. Osoby bardziej zaawansowane zwiększają stopień zaangażowania w ćwiczenia, modelują ręce i zwiększają krążenie, używając dodatkowego obciążenia rąk. Solidne rękawice do piloxingu zapewniają wysoki komfort użytkowania, a równocześnie wyższy poziom całego treningu.

Po aktywowaniu procesów spalania tłuszczu kolejnym etapem jest praca nad mięśniami głębokimi, równowagą, a także rozciągnięciem ciała. W tym cyklu doskonale sprawdzą się pozycje pochodzące z pilatesu oraz tańca, wraz z dodatkiem energicznej muzyki. Po zakończeniu takiej interwałowej sekwencji zaczynamy całą zabawę od początku. Połączenie układu ruchów o zmiennej częstotliwości okazało się być tak skuteczne, że w ciągu jednej godziny zajęć możemy spalić nawet 900 kalorii!

Jak zacząć?

Piloxing stał się tak popularną metodą, między innymi dlatego, że nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, przygotowania ani przyrządów. Program został zaprojektowany dla kobiet o każdym stażu treningowym i kondycji fizycznej, a do treningu potrzebujesz jedynie kilku standardowych pozycji:

Taki rodzaj aktywności fizycznej możesz wykonać w każdym klubie lub siłowni, ale także w warunkach domowych, na wakacjach lub podczas delegacji służbowej. Uniwersalność i niezależność jest ogromną zaletą tej techniki oraz przewagą nad mniej elastycznymi metodami treningowymi, które często wymagają profesjonalnej infrastruktury.

Piloxing a efekty

Skuteczność, tak możemy krótko odpowiedzieć na pytanie, czym jest piloxing. Ta nietuzinkowa mieszanka dyscyplin okazała się idealnie dopasowana do potrzeb kobiet na całym świecie. Wysoka intensywność, prostota zastosowania, element rozrywki i zmysłowości, a także widoczne efekty pracy, to jednak nie wszystkie zalety treningu. Do wymienionych wyżej możemy dodać:

  • szybszy metabolizm i spalanie kalorii,
  • kompleksowe modelowanie całego ciała,
  • korygowanie postawy oraz wzmocnienie kręgosłupa,
  • dotlenienie organizmu i lepsze krążenie,
  • poczucie kobiecości i pewności siebie,
  • rozwój balansu i równowagi,
  • odprężenie fizyczne i psychiczne.
  • Jak możemy zauważyć, korzyści płynące z tej szalonej dyscypliny sportowej są ogromne, a bariery praktycznie nie istnieją. Sami lub w towarzystwie, na siłowni, klubie, a może w domowym zaciszu zacznij teraz i ciesz się zdrowiem i żelazną kondycją już dzisiaj!

    Autor: Marcin Majchrzak