Data publikacji:

Narty jesienią – gdzie się wybrać cz. I

Kochasz narty i ze zniecierpliwieniem wyglądasz nadejścia zimy? Nie musisz już czekać, aż śnieg otuli polskie góry, aby oddać się białemu szaleństwu. Wystarczy, że odwiedzisz jeden z kurortów narciarskich zagranicą. Dziś przedstawimy Ci kilka miejsc, gdzie będziesz mógł wyjechać na narty jesienią.

Polskie ośrodki narciarskie są świetne, ale mocno uzależnione od aury. Ubiegłoroczny sezon narciarski był pod tym względem tragiczny. Realną alternatywą dla rodzimych stoków okazały się być kurorty zagraniczne. Kuszą świetną infrastrukturą i cudownymi widokami, a dzięki ich usytuowaniu możesz tam bez obaw założyć narty jesienią – śnieg na pewno już będzie czekać. Gdzie jechać? Na początek w Alpy.

Austria

Mówisz Alpy, myślisz Austria. Najpopularniejszy (po Słowacji) cel wyjazdów narciarskich Polaków. Zaśnieżone szczyty Alp na zawsze zapadają w pamięci. Austria kusi doskonałą bazą hotelową, nowoczesnymi kolejami linowymi oraz ogromem tras do wyboru. Gdzie szusować? Słynny obiekt Ski Amade to aż 760 km malowniczych tras z ponad 170 wyciągami i 47 kolejami! Na pewno warto zainteresować się też Zillertal Arena. Raj dla narciarzy to Tyrol z Ischgl, Stubaital i Soelden. Skipassy kupisz w sieci. Gdy znudzą Ci się narty, zawsze możesz wyskoczyć na weekend do pięknego Wiednia.

Szwajcaria

Kraj banków, zegarków i nart. Znajdziesz tu 250 kurortów. Na pewno warto odwiedzić Saas-Fee, czyli „Perłę Alp”, ośrodek przy lodowcu, otoczony przez 13 czterotysięczników. Możesz tam wyjechać na narty nie tylko jesienią – jest czynny cały rok. Znajdziesz tam ok. 150 km tras o różnym stopniu trudności. To strefa ekologiczna – samochodom wstęp wzbroniony. Zermatt u podnóża Matterhornu również zachwyca krajobrazem. Narciarzy kusi aż 360 km tras, z czego aż 21 km czynnych jest też latem. Jeśli podczas jazdy na nartach zechcesz się poczuć jak głowa państwa, wybierz Davos.

Włochy

W przypadku wizyty narciarskiej w Italli warto wybrać Livigno. To miasteczko w Lombardii przyciąga amatorów białego szaleństwa prawie 115 km tras (31 wyciągów). Dzieki panującemu tam mikroklimatowi jazdą możesz cieszyć się nawet do maja. A może warto wybrać się w Dolomity? Zapraszają Alta Badia (51 wyciągów, 130 km tras) i słynna Cortina D’Ampezzo, gdzie na nartach spotkasz możnych tego świata i celebrytów.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora