Data publikacji:

Mobilne aplikacje dla biegacza

Autor: Sylwia Stwora

Jeśli w treningu biegowym zawsze towarzyszy Ci smartfon, warto wykorzystać jego potencjał nie tylko jako odtwarzacza muzyki. Mobilne aplikacje dla biegacza sprawią, że telefon będzie pełnił rolę osobistego trenera, czuwającego nad Twoimi postępami.

W czołówce najpopularniejszych mobilnych aplikacji dla biegaczy znajduje się Endomondo Sport Tracker, którą można wykorzystać również uprawiając szereg innych form aktywności fizycznej, m.in. jazdę na rowerze, piesze wycieczki czy ćwicząc na siłowni. Z Endomondo na pokładzie telefonu będziesz znał tempo biegu, przebyty dystans po każdym kilometrze, czas oraz liczbę spalonych kalorii. Możesz wyznaczyć sobie cel na dany trening, a aplikacja będzie udzielać Ci głosowych podpowiedzi na temat stopnia realizacji zamierzenia. Masz też dostęp do historii treningów, dzięki czemu możesz analizować swoje osiągnięcia. Z kolei, gdy poczujesz, że brak Ci motywacji, dzięki opcji śledzenia na żywo Twojego treningu przez znajomych i Peptalku możesz uzyskiwać od nich wiadomości motywujące (konieczność rejestracji w serwisie na stronie internetowej Endomondo). Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android, iOS, Windows Phone oraz OS.

Z pewnością nie pożałujesz instalując na swoim Androidzie czy iPhone Nike+ Running. Aplikacja od znanej marki sportowej nie tylko rejestruje podstawowe parametry treningu, czyli przebyte kilometry, ale również podpowiada w jakim czasie pokonujesz każdy kilometr czy ilu kalorii się pozbyłeś. Umożliwia też bieganie w rytm ulubionej muzyki zapisanej w pamięci telefonu. Po zakończeniu treningu zyskujesz przejrzyste statystyki, a dzięki archiwizacji osiągnięć oraz tego, jak czułeś się w trakcie danego treningu i po jakiej nawierzchni biegałeś, możesz porównywać swoje wyniki biegowe. Ponadto Nike+ Running pozwala też wymieniać się rezultatami ze znajomymi poprzez Facebooka.

Godną polecenia aplikacją dla biegaczy, która będzie motywować do podejmowania wysiłku fizycznego jest także Runkeeper. Zarejestruje on tempo, dystans i czas biegu, a także poinformuje Cię, gdy pobijesz któryś ze swoich rekordów. Możesz też wybrać jeden z planów treningowych, np. przygotowanie do maratonu czy interwały i podążać za zawartymi w nim zaleceniami czy motywować się i wymieniać wynikami ze znajomymi na portalach społecznościowych.

Frisbee

Frisbee dla początkujących. Jak grać? Jak rzucać? Zasady

2019-08-13
Frisbee to świetny sposób na letni, aktywny wypoczynek na łonie natury. Zwykły, plastikowy krążek może umilić czas nawet sporej grupie znajomych. Warto wiedzieć, że frisbee rządzi się specjalnymi zasadami, a nawet występuje w kilku odmianach. Dlaczego warto grać we frisbee i jak robić to prawidłowo?
akcesoria do roweru

Akcesoria do roweru - jakie akcesoria na rower warto kupić?

2019-08-06
Kupiłeś rower? Świetnie! Ale to nie koniec zakupów. Sam jednoślad nie wystarczy, aby komfortowo, bezpiecznie i wygodnie jeździć przez cały rok. Zobacz, jakie akcesoria do roweru są niezbędne podczas użytkowania, a które z nich… stanowią miły dla oka gadżet, który uprzyjemni każdą podróż!
jak chodzić z kijkami

Jak chodzić z kijkami? Technika nordic walking

2019-07-24
Po chodnikach miast, w parku, w górach. Polacy pokochali nordic walking, a osoby miarowo przebierające kijami widoczne są dosłownie wszędzie. Nie wszyscy jednak znają prawidłową technikę chodzenia, przez co trening nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprawdź, jak chodzić z kijami, aby nie popełniać błędów.
jak zacząć biegać

Jak zacząć biegać? Poradnik dla początkujących

2019-07-22
Bieganie to aktywność, która nie wymaga od ciebie specjalistycznego sprzętu, długich dojazdów do klubu fitness oraz żelaznej kondycji. Zacząć może praktycznie każdy – wystarczą szczere chęci. Zanim wybierzesz się na pierwszy jogging, przeczytaj ten krótki poradnik, który odpowie na pytanie, jak zacząć biegać, by było to nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne.
akcesoria wędkarskie

Jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko?

2019-07-02
Wędkarstwo to świetny sposób na wypoczynek na łonie natury. Zobacz, jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko.
wspinaczka na ściance

Wspinanie - jak rozpocząć przygodę ze wspinaczką?

2019-06-17
Tradycyjne trasy turystyczne już ci się znudziły i masz ochotę na nieco bardziej ekstremalną przygodę z górami i skałami? Jeśli myślisz o wspinaczce, przekonaj się, jak postawić pierwsze kroki w tego rodzaju aktywności outdoorowej, jak przygotować się fizycznie i wreszcie, jaki sprzęt zakupić?