Data modyfikacji:

Legowisko dla psa do 30, 50 i 100 zł

Wybór posłania idealnego może przyprawić o ból głowy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które przybierają różne kształty i barwy. Jak wybrać to, w którym twój pies będzie czuł się bezpiecznie i swobodnie? Sprawdź, czym legowiska w różnych przedziałach cenowych różnią się od siebie.

Legowisko dla psa

Na co zwracać uwagę przy wyborze legowiska?

Materiał lub tworzywo, z którego jest wykonane

Legowisko powinno być miękkie i bezpieczne dla psa. Nie powinno zawierać ostrych elementów, które mogłyby stanowić dla niego zagrożenie. Zaletą posłania będzie na pewno możliwość wyprania całego legowiska lub samego pokrowca w pralce. Materiał powinien być trwały, zwróć uwagę na jego strukturę przed zakupem.

Rozmiar

Legowisko nie powinno być ani za małe, ani za duże. Co to znaczy? Pies powinien móc swobodnie się na nim położyć. Dlatego, odpowiednio dla psów małych ras (yorkshire terrier, mops czy shih tzu), legowisko w rozmiarze 60x60 cm powinno wystarczyć.

Odpowiednio, psy większych ras (beagle, sznaucer miniaturowy czy pudel średni), powinny mieć zapewnione legowisko o większych rozmiarach, np. 80x70 cm, a psy ras dużych (owczarek niemiecki, labrador czy golden retriver), legowiska w rozmiarach około 110x100 cm.

Pamiętaj, że rozmiar legowiska dobiera się indywidualnie. Powyższe wymiary to jedynie szacunkowe wielkości zalecanych dla wybranych ras legowisk.

Design

Posłanie dla czworonoga powinno być przede wszystkim wygodne i bezpieczne, jednak powinno także wpasować się w wystrój domu. Na rynku dostępne są klasyczne, jednokolorowe legowiska, które nie rzucają się w oczy i pełnią typowo użytkową funkcję.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór posłania w ciemnych kolorach, np. szary lub brązowy. Dzięki temu zabrudzenia nie będą się aż tak rzucać w oczy. Jeśli przywiązujesz dużą wagę do wystroju wnętrz, mogą cię zainteresować ekskluzywne legowiska dla psów – wykonane z drewna lub skóry, które wyglądem przypominają miniaturowe sofy lub pufy.

Sprawdź również, co warto wiedzieć o budzie dla psa.

Legowiska dla psów do 30 zł

To przede wszystkim miękkie materace i poduszki z wypełnieniem piankowym. Część z nich ma możliwość zdjęcia pokrowca, dzięki czemu możesz z łatwością wyprać posłanie. Niestety, nie wszystkie legowiska w tej cenie mają odpinany pokrowiec, co może utrudniać utrzymanie czystości w domu.

Legowiska dla psów do 50 zł

Najbardziej popularne w tej cenie są legowiska tekstylne. Są wykonane z miękkich materiałów, dzięki czemu są elastyczne i bezpieczne. Nie zawierają ostrych ani twardych elementów - nie stanowią zagrożenia dla małych dzieci.

Zazwyczaj są zbudowane z dwóch elementów –  tekstylnego stelażu z zabudowanym dnem i ściankami oraz poduszki. Niektóre modele nie posiadają dodatkowej poduszki. To najbardziej popularny model legowiska dla psów. Jest stosunkowo tani i łatwy w utrzymaniu czystości.

Większość modeli można prać w pralce lub ma zdejmowane pokrowce tekstylne, które można wyprać. Niestety, materiał tekstylny może się pruć, np. gdy twój pies ma ostre pazury.

Legowiska dla psów do 100 zł

W tej cenie możesz znaleźć legowiska tekstylne wykonane z trwalszych materiałów, które mają ładniejszy design i jednocześnie posłużą twojemu psu na dłużej, lub legowiska wiklinowe.

Te drugie na pewno bardziej wpasują się w klimat stylowego mieszkania z jasnymi meblami, ale pamiętaj, że legowisko jest dla psa, nie dla ciebie. Wiklina jest twarda, dlatego w legowisku wykonanym z tego materiału powinna się znaleźć poduszka lub koc. 

Autorka: Natalia Ciszewska