Data publikacji:

Trening callanetics – na czym polega?

Od dłuższego czasu nie możesz schudnąć, mimo podejmowania regularnych ćwiczeń fizycznych i frustruje Cię to, że Twoja waga stoi w miejscu? Rozwiązaniem może okazać się trening callanetics, który skutecznie przyczyni się do spalania tkanki tłuszczowej. Wyjaśniamy, czym charakteryzują się takie zajęcia.

Trening callanetics polubią wszyscy chcący schudnąć, ale nie mający ochoty spędzać zbyt dużo czasu na nadmiernym wysiłku fizycznym na siłowni. Sekretem tego typu ćwiczeń jest to, że angażowana jest większość istotnych partii mięśni, lecz organizm nie zostaje przy tym nadmiernie obciążony, przez co nie zmęczysz się tak szybko, jak przy zwykłym fitnessie.

Ćwiczenia tego typu trwają godzinę i polegają głównie na mocnym napinaniu mięśni oraz wytrzymywaniu w danej pozycji przez wyznaczony okres czasu. Trening callanetics odbywa się według z góry ustalonego programu, a wykonywane aktywności następują po sobie w ściśle określonej kolejności. Podczas zajęć ważne jest utrzymywanie prawidłowej postawy, czyli ustawienia stóp i wygięcia kręgosłupa, istotne jest także naprzemienne oddychanie przez nos i usta.

Zajęcia tego typu z reguły przez nastawienie na spalanie tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki są bardzo intensywne, dlatego osoba początkująca nie powinna zaczynać od całego zestawu. Warto skonsultować się z trenerem, który dobierze rodzaj aktywności dostosowany do indywidualnych możliwości.

Ćwiczenia wykonywane są bez użycia dodatkowych sprzętów, co sprawia, że w miarę nabierania doświadczenia, możliwe jest wykonywanie ich samodzielnie w jakimkolwiek miejscu.

Kolejność wykonywanych ćwiczeń przedstawia się w sposób następujący: najpierw krótka rozgrzewka, później przechodzimy do treningu mięśni brzucha, następnie nóg. Na koniec uwagę poświęcamy biodrom. Po wykonaniu treningu należy skupić się na krótkich ćwiczeniach rozciągających, które będą miały zbawienny wpływ na aktywowane podczas zajęć mięśnie.

*Aby znaleźć sprzęt fitness, który można wykorzystać w treningu callanetics, kliknij w zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora