Data modyfikacji:

Latarki o największym zasięgu

Latarka to jedno z tych narzędzi, które bardzo mocno przydaje się w wielu sytuacjach, począwszy od zwykłej awarii czy naprawy samochodu, na hobby kończąc. W sytuacji kryzysowej latarki o największym zasięgu potrafią nawet uratować życie. Dlatego też każdy niezależnie czy jest w pracy, czy w domu powinien mieć zaufanie do narzędzi, którymi pracuje. W tym artykule podpowiemy ci, jakie są najlepsze latarki na rynku.

Polecamy: Co się przydaje na biwaku?

latarki o największym zasięgu

Jakie latarki o największym zasięgu wybrać?

Zastanawiając się na zakupem latarki lub też wymianą obecnie użytkowanej, musisz odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań, które wpłyną na dokonanie wyboru. 

1. Jak często będziesz używać latarki dalekiego zasięgu?

Jest to pierwsze, a zarazem najważniejsze zagadnienie, które wpływa na późniejsze użytkowanie. Głównie dlatego, że jeśli zamierzasz często korzystać z latarki dalekosiężnej, idealnie sprawdzi się tutaj rozwiązanie z akumulatorem. W ten sposób nie musimy wymieniać często baterii, a sama latarka dużo dłużej działa na jednym ładowaniu. Jeśli jednak będzie to tylko użycie sytuacyjne, idealnie sprawdzi się latarka na baterie, która w porównaniu do akumulatorowych modeli jest tańsza.

2. Jakiego światła potrzebujesz?

Na rynku dostępnych mamy dwa podstawowe rozwiązania, jeśli chodzi sposób skupiania światła. W zależności od potrzeb i wymagań, jakie stawiasz przed urządzeniem, możesz wybrać latarki skupiające na dużą odległość nawet kilkuset metrów lub też rozpraszające, które zapewniają duży obręb oświetlenia. Jest to bardzo przydatne w niektórych zawodach, takich jak wszelkiego rodzaju służby mundurowe czy poszukiwawcze, gdzie światło latarki musi oświetlać punkt nawet na 1000 m.

3. Czy wielkość latarki dalekiego zasięgu ma znaczenie? 

W obecnych czasach rozmiary latarek o największym zasięgu stanowią jedynie o ich praktyczności i zastosowaniu, a nie ilości światła, jaką wytwarzają. Producenci stawiają praktycznie wyłącznie na diody LED, które wystarczają do pracy w trudnych warunkach przez długi czas. Dzięki temu możesz mieć latarkę zawsze przy sobie, w kieszeni kurtki czy plecaku.

Duże latarki natomiast dużo lepiej sprawdzają się jako element wyposażenia wszelkiego rodzaju służb mundurowych czy pracowników ochrony. Takie gabaryty urządzenia można bowiem uznać za atut, który zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy.

Najlepsze latarki o największym zasięgu na każdą kieszeń

Latarka dalekosiężna to jedno z tych rozwiązań, które wymagają gruntownego rozeznania przed zakupem. Określony budżet oraz wymagania pozwolą wybrać rozwiązania najlepsze w tym segmencie. Popularnymi wśród kupujących są:

Rozwiązania nieco bardziej kompaktowe o małych rozmiarach idealnie sprawdzą się natomiast jako wyposażenie plecaka czy kurtki na wieczorne spacery czy biwaki. Dzięki temu oświetlisz sobie drogę do domu czy bezpiecznie wykonasz wszystkie niezbędne prace zarówno na biwaku, jak i własnym domu. Wśród kupujących szczególnie często wybieranymi modelami są:

Modele te idealnie sprawdzą się w każdych warunkach, a dzięki bardzo wytrzymałym akumulatorom idealnie poradzą sobie nawet przy dłuższej pracy.

Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego, jakie urządzenie wybierzesz, odpowiednie użytkowanie i regularne sprawdzanie kondycji skutecznie wydłuży życie sprzętu. Takie błahostki jak ładowanie akumulatora do pełna czy odpowiednie czyszczenie szczególnie po pracy w trudnych warunkach skutecznie wydłużą żywot urządzania i sprawią, że nie zawiedzie w kluczowym momencie.

Autor: Jakub Grzelak