Data publikacji:

Kuriozum sportu: Pilwarren Maslin Beach Nudo Lypics

Ciekawi Cię, co dzieje się na antypodach? Okazuje się, że Australijskie plaże potrafią zaskoczyć swoją bezpruderyjnością i jednocześnie pozytywnym humorem. Zagraniczna prasa przyrównuje wydarzenie do starożytnych igrzysk z przymrużeniem oka. Zapraszamy na australijski Pilwarren Maslin Beach Nudo Lympics! Czy już się domyślacie dalszego ciągu?

Festiwal Pilwarren to spore wydarzenie sportowe, które od lat 70. XX wieku jest na językach tamtejszych ludzi. W trakcie Olimpiady (gdyż tak nazwali ją jej twórcy) rozgrywane są różne konkurencje sportowe, w których biorą udział ludzie w każdym wieku i każdej płci. Trudno mówić o rzeczywistych sportowych dyscyplinach: większość z nich to powszechnie znane zabawy festynowe, m.in. bieg na trzy nogi, wyścigi w workach, rzut frisbee czy jedzenie pączków na czas. Dużo śmiechu, radości i rodzinnej atmosfery.

Fot. Mark Brake; Źródło: http://www.adelaidenow.com.au/

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że uczestnikami są nudyści! Tak! Maslin Beach to australijska mekka nudystów. Od 1975 roku plaża uzyskała status oficjalnego sektora dla miłośników niczym nieskrępowanego naturalizmu. Jak teraz wyobrażasz sobie wyścig w workach (patrz zdjęcie poniżej)? Pilwarren Maslin Beach Nudo Lympics zaczynało w latach 70. pod inną nazwą: The Maslin Beach Nude Olympics. Rok w rok od 1974 w styczniu lub lutym zawody przyciągały na plażę wiele osób. Z czasem zaczęły cieszyć się dużą popularnością. Odbywały się nieprzerwanie do 2007 roku. Wówczas z braku sponsorów impreza została zawieszona.

Fot. Mark Brake; Źródło: http://www.adelaidenow.com.au/

W 2013 roku inicjatywa na nowo zyskała posłuch, a to dzięki Australijskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, który nakazał zmianę mylącej nazwy (argumentując to faktem, że Naga Olimpiada nie ma nic wspólnego z rzeczywistą Olimpiadą). Adwersarzom z AKO należą się podziękowania. Ich skarga przywróciła zainteresowanie zawodom nudystycznym. W kampanii promocyjnej wzięła udział poniekąd również prasa krajowa, która opisała sprawę. Organizatorzy pozyskali nowych sponsorów i od 2013 roku australijscy naturyści znów mogą się cieszyć emocjami sportu na złotych piaskach plaży Maslin.

Oficjalną stronę organizatora znajdziesz TUTAJ.

Tych, którzy w nadchodzącym sezonie plażowym preferują bardziej zakryte kreacje zapraszamy TU i TU.